1945 TORGAU. Theatrum Illuminatum. ENGLISH DEUTSCH РУССКИЙ

W naszym nowym wielojęzycznym filmie przedstawiamy spotkanie Wschodu czyli ZSRR z Zachodem czyli US Army w Torgau w 1945 roku. Pokazujemy tendencję typową dla Wehrmachtu w jego ostatnich miesiącach by walczyć jak lwy o to by nie dostać się do niewoli radzieckiej, lecz poddać się chętnie Amerykanom lub Brytyjczykom.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

 1. 🙂

  Jaka uderzająca różnica w jakości angielskiego i rosyjskiego  :))  Rozumiem, że chyba wyszliście z założenia, że rosyjskiego to i tak nikt nie zna, więc można tylko pozorować  :))  

   

  Ja lubię te Wasze wygłupy, więc podoba mi się, ale jeśli miałabym się przyczepić do czegoś, to przyczepiłabym się do tego, że  niektóre scenki są za długie i ogólnie wszystko jest trochę zbyt oczywiste, nie ma żadnego zaskoczenia czy choćby jakiegoś haczyka, w piewszej scence te papierosy dają taką nadzieję, ale chyba się nie utrzymują w roli spoiwa…  Chociaż może się mylę, bo "imperium brytyjskie i imperium amerykańskie" – jest naprawdę zabawne  :)) 

  No i sierżant Tom Hanks jest bardzo fajnie zagrany  :))  I akcenty brytyjski i amerykański też zabawne. I lapsusy też fajne, były celowe czy przypadkowe i zostawione, bo zabawnie wyszło?

 2. ale jakiś rażących błędów w ruskim chyba nie ma. Ja znam angielski niemiecki francuski i trochę inne zachodnie języki typu włoski czy hiszpański czy szwedzki po rosyjsku umiem tylko kilkadziesiąt zdań i wyrażeń

 3. Wychodzę na jakąś czepialską  :))   
  Też tam parjęzyków znam, też w różnym stopniu oczywiście.  No, hehe, raczej są błędy w rosyjskim, bo raczej jest "bezgramatycznie" i "bezakcentowo", no i same zdania są takie wzięte z sufitu  :))  ale ja wcale nie mówię, że to jest jakiś problem, po prostu zabawnie brzmi i dlatego o tym napisałam.

   

  E, lapsusy to chyba były jednak przypadkowe..?  :)))  pytałam bardziej przez grzeczność, bo wydaje mi się, że było widać  małe zdziwienie na twarzy kolegi  :)))  A potem sam walnął następny  :)))  ale chyba w pierwszej chwli nie zauważył  :)))  

  No, ale jeśli naprawdę były celowe, efekt był zaplanowany i to zdziwienie kolegi (coś w rodzaju: "przerywamy? nie? gramy dalej?"  🙂 ) było zagrane, to jest talentem aktorskim i ma we mnie fankę!!  :))  

     

 4. …Ale tak ostatecznie to nieważne, czy coś było od początku zaplanowane czy nie. Wiadomo, że prawdziwy talent potrafi wykorzystać twórczo przypadek i to jest właśnie dowód talentu, a nie odwrotnie. I ja wcale nie mówię tego ironicznie, tylko serio.
  Poza tym widać, że świetnie się przy tym bawicie, a o to przecież przede wszystkim chodzi. Macie czadowe hobby, które bawi Was i widzów.  Ja bardzo lubię ludzi z poczuciem humoru, a jeśli jest jeszcze twórcze, to już kapitalnie!

  🙂

 5. …Acha, zapomniałam, niemiecki też nie jest "jak trzeba"  :)))   ale to też nic nie szkodzi i też jest zabawne  :)))  

  I żeby było jasne, ja wcale nie uważam, że ja jestem taka doskonała w tych językach, ależ absolutnie nie jestem, ale skoro tak tu sobie omawiamy szczegóły, to piszę, co wiem, ale bez napinki oczywiście  ;)) 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *