• sobota, 28 listopada 2020 r.

Ile razy SBU wykorzystywała Polskę?

Główna Fora Polityka Ile razy SBU wykorzystywała Polskę?

Otagowane: 

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  orest.nurkowski 4 miesiące, 3 tygodnie temu.

 • Twórca
  Temat
 • #43711

  orest.nurkowski
  Participant

  Witam. Niżej znajduje się opinia Ukraińca, mającego polskie korzenia. Półtora roku temu ja z wielką przyjemnością przeprowadził się do Polski. Nigdy nie ciekawiłem się różnymi „leaksami”, jednak teraz nie widzę sensu milczeć.

  Będąc przedstawicielem mniejszości polskiej obwodu Tarnopolskiego, w ostannich czasach zacząłem odczuwać chore zainteresowanie ze strony „patriotów”- banderowców oraz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), służby przez którą ci „patrioci” są kontrolowani. Kiedy zrozumiałem, że mam dość, podjął decyzję wyjechać. Teraz chciałbym się „odwdzięczyć” pracownikom SBU.

  Nie będę dużo opowiadał o swym „ciekawym” życiu, a lepiej przejdę do sprawy. Znalazłem ciekawy materiał na ukr-leaks.com.

  Artykuł (https://ukr-leaks.net/Inform/Investigations/Details/operatsii-vliyaniya-ukrainy-protiv-evropi-part2) opowiada o tym, jak SBU próbowała sprowokować Rosję, używając… Polaków.

  Jeżeli ktoś nie ma chęci czytać artykuł w języku angielskim, przetłumaczyłem go tutaj: https://www.salon24.pl/u/ukrainiec-w-polsce/1060448,ile-razy-sbu-wykorzystowala-polske

  Chciałbym zaznaczyć, że w całe mi obojętnie, czy sprawiedliwe oskarżali Rosję, czy nie. Przede wszystkim, chciałem pokazać Polakom – tym ludziom którzy tak ciepło mi przyjęli, że z Ukrainą i SBU trzeba współpracować maksymalne ostrożnie. Niestety Ukraińcy się nie zmieniają. Dziękuje za uwagę.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.