• środa, 25 listopada 2020 r.

Kobiety w religiach

Główna Fora Feminizm Kobiety w religiach

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Patrycja Maria Adamska 5 lata, 4 miesiące temu.

 • Twórca
  Temat
 • #9833

  Kobiety w religiach
  Stereotypowa rola kobiet polegała na dbaniu o dom i rodzinę. Kobiety świetnie sprawdzały się w opiece nad starszymi osobami, niepełnosprawnymi i dziećmi.
  Świetnie odnajdują się w roli kapłanek w hinduizmie również w prawosławiu żona batiuszki pomaga mężowi. W kościele ewangelickim kobiety są diakonami i pełnią pomoc duszpasterską. Miłość do Boga oraz chęć służenia drugiemu człowiekowi nie znają płci. Kobieta powinna mieć wybór drogi jaką chce podążać w życiu. Uważam, za krzywdzące, że w kościele rzymskokatolickim duchownymi mogą być jedynie mężczyźni. Widok ministrantek w naszym kraju w dalszym ciągu należy do rzadkości. W Polsce możemy zaobserwować religijność o charterze tradycyjnym, ludowym i pasyjnym .Często ma ona charakter wiary na pokaz. Katolicy powinni uczyć się od innych wyznań znajomości Pisma Świętego oraz życia duchowością na co dzień .
  Pamiętajmy o tym, że prawdziwa wiara powinna wypływać z naszego serca a nie z obowiązku gdy będziemy chrzcili swoje dzieci i posyłali je na religie.
  Patrycja Adamska

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.