• środa, 25 listopada 2020 r.

Najcenniesze książki w Waszym życiu

Główna Fora Książki Najcenniesze książki w Waszym życiu

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Patrycja Maria Adamska 5 lata, 6 miesiące temu.

 • Twórca
  Temat
 • #1986

  eko logik
  Participant

  Na mnie największe wrażenie zrobiła i bardzo zmieniła moje życie bezwzględnie najważniejsza w nim (moim życiu) książka.
  „Hipisi w poszukiwaniu ziemi obiecanej” Napisana przez polskiego psychologa. Kazimierza Jankowskiego.

  Najważniejsza konkluzja z niej płynąca była taka, że mądry człowiek nie zabiega o prestiż, nie dba o opinię (pomijając bardzo rzadkie sytuacje wyjątkowe – jak na przykład szukanie nowej pracy => odpowiedni ubiór i wygląd) oraz nie obraża się na innych.

  Dba o wartości podstawowe, oczywiste takie jak zdrowie, umiarkowane przyjemności fizyczne, poznawanie, pomaganie innym (także przyszłym pokoleniom [np ekologia] albo poprzez dobre wychowywanie swojego dziecka).

  Opisy (zachęty różnych wydawców bywają jakie bywają) ale w rzeczywistości jest to bezcenna myśl polskiego psychologa o nie przesadzaniu z dbaniem o przesadnie rozbudzoną, bynajmniej nie wrodzoną, tak zwana „potrzebę uznania”.

  „Dzieło Jankowskiego, mimo że napisane trzydzieści lat temu, nie straciło nic ze swej aktualności, a jego waga wręcz wzrosła,…”

  Książka przedstawia konkluzje tego polskiego naukowca na tle pewnych wydarzeń wiele lat temu.

  Pozdrawiam

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #9181
  Ocena postu: 0

  Patrycja Maria Adamska
  Participant
  3p

  Książki towarzyszą mi zawsze w chwilach smutku i radości .Uwielbiam Leszka Kołakowskiego,Olgę Tokarczuk i Manuele Gretkowską.Czytanie skłania do refleksji nad sobą i w istotny sposób wpływa na nasze myślenie o życiu i świecie.Podobnie jak muzyka czy inne dziedziny sztuki -Jest tematem uniwersalnym dla każdego człowieka niezależnie od jego osobistego światopoglądu .Czytając zawsze wiele zyskujemy.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.