• niedziela, 22 października 2017 r.

Nazywajmy rzeczy po imieniu

Islam-22   Nawiązując do uwag obrońców islamu  i “usprawiedliwiaczy” muzułmanów, że tylko dogłębna znajomość tej religii upoważnia do wydawania sądów na jej temat, przytaczam treść z  wątków sprzed roku, którą zamieściłem na niechlubnie zreformowanym portalu Racjonalista.pl. Wówczas też byliśmy świeżo po zamachach…we Francji, Tunezji i Kuwejcie. Najpierw wypowiedź Marka Orzechowskiego, dziennikarza mieszkającego w Brukseli, autora książki „Mój sąsiad islamista. Kalifat u drzwi Europy”, który nieco poważniej traktuje sprawę niż lewicowe pięknoduchy i dogmatyczni humaniści:

W dyskusjach na ten temat często nam się zarzuca, że źle widzimy i źle słyszymy, no i oczywiście, że nie znamy i nie rozumiemy islamu.W takim razie, proszę bardzo, niech sprawę załatwią ci, którzy dobrze widzą i słyszą i znają i rozumieją islam. Dlaczego tego nie robią?Skoro islamiści to tylko mało znacząca grupka, tym bardziej nie powinno być z tym problemu.”

Właśnie niewinnemu Francuzowi obcięto głowę w centrum kraju. Z pewnością był pierwszym, który wpadł im w ręce, nawet nie wiemy, jak się nazywał, a przecież stał się naszym europejskim męczennikiem. Więc widać, że jeżeli chcą nam zrobić krzywdę, a chcą, wszędzie nas znajdą.”

Najbardziej deprymującym odkryciem po ostatnich zamachach w Europie zachodniej był fakt, że dokonali ich NASI terroryści. Żaden desant z Iraku czy Afganistanu. Przeciwnie – to byli nasi sąsiedzi. Tu się urodzili, tu chodzili do szkół, mają nasze paszporty. Ale nie mają naszych serc.”

Zamachu w Brukseli na żydowskie muzeum dokonał Francuz, tak go przedstawiano (pewnie w ramach poprawności by nie stygmatyzować wszystkichmuzułmanów -moje). Czyli obywatel Francji z migracyjnymi, muzułmańskimi korzeniami. Rytualnego mordu na holenderskim reżyserze Theo van Goghu dokonał Holender, tyle że Marokańczyk. Paszport nie zmienia ani charakteru, ani wiary, ani nawyków, ani religijnego przymusu.”

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zamachy-terrorystyczne-we-francji-tunezji-i-kuwejcie-drastyczny-atak-barbarzyncow-na/vye8v3

Wrzucam też kilka innych artykułów z tego portalu, również ludzi którzy dogłębnie poznali islam i muzułmanów:

-Omar Dakhane. Urodzony w 1986 roku w Algierii, mieszkał w Dubaju, i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mieszka obecnie w Algierii. Studiuje stosunki międzynarodowe i pracuje jako specjalista od marketingu.

Trzeba przebić tę bańkę urojeń, w której żyją muzułmanie myśląc, że są najlepszymi i jedynymi ludźmi, którzy mają prawo rządzić światem, ponieważ to ona stanowi mur pomiędzy muzułmanami a resztą świata i umacnia ich poczucie wyższości niezależnie od tego, że znajdują się na końcu w rankingu osiągnięć ludzkiej rasy. “

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7859/q,Problem

-Nicolai Sennels. Duński psycholog. Pracował w więzieniu w Kopenhadze wśród młodych przestępców wyznania muzułmańskiego i napisał na ten temat głośną książkę: Among Criminal Muslims: A Psychologist’s experiences with the Copenhagen Municipality.

Psychopatów można znaleźć we wszystkich kulturach i religiach. Ale jedna z nich przebija wszystkie – o wiele długości. Codzienne zabójstwa, terror, prześladowania i egzekucje całych rodzin popełniane przez wyznawców islamu przyprawiają o mdłości.”

Zbyt niewielu ludzi docenia siłę psychologii zagnieżdżonej w religii i kulturze. Jak się przekonaliśmy, żadna armia pracowników społecznych, hojnych systemów pomocy społecznej, złotoustych polityków, politycznie poprawnych dziennikarzy i szerzących demokrację żołnierzy nie powstrzyma tych gigantycznych sił. Rozsądne prawo imigracyjne ograniczające islamizację naszych krajów może ograniczyć cierpienie.”

Kulturowy i psychologiczny koktajl gniewu, niskiej samooceny, mentalności ofiary i podatności na wpływ, połączone z agresywnym i dyskryminującym stosunkiem do niemuzułmanów – to wszystko, wtłaczane do głów przy użyciu bólu, poniżania i przyprawiającego o zawrót głowy powtarzania niezliczonych wersetów Koranu, które niosą nienawiść i gniew – oto powody, dla których islam jest kolebką demonów.”

Muzułmanie niemal nigdy nie usiłują wyjść naprzeciw krytyce przy użyciu logicznych argumentów. Zamiast tego próbują uciszyć krytykę okazując obrazę, rzucając wyzwiskami, uciekając się do gróźb lub nawet zabijając przekaziciela takiej treści.”

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9376/q,Dlaczego.islam.rodzi.potwory

-Ali Sina. Pochodzący z Iranu apostata islamski; mieszka w Kanadzie. Prowadzi stronę Faith Freedom International, ostro krytyczną wobec islamu i propagującą apostazję. Sina wyznaczył nagrodę 50 tys. dolarów dla osoby, która obali w drodze logicznej argumentacji jego liczne oskarżenia wobec proroka Mahometa (nazwał go m.in. zabójcą, pedofilem, gwałcicielem, rabusiem itp.); jak dotąd nagroda nie została odebrana.

Oskarża Pan ludzi Zachodu o uprzedzenie względem islamu i rozżalenie porażką krucjat. To właśnie takie absurdalne i głupie myślenie jest przerażające. O jakim uprzedzeniu Pan mówi, gdy muzułmanie mogą ubiegać się o stanowiska polityczne w „chrześcijańskich” krajach oraz cieszą się wszelkimi przywilejami, jakie mają inni obywatele? Proszę porównać to z położeniem chrześcijan i innych mniejszości w krajach islamskich. Jakie oni mają prawa? …Żadnych!”

Nazywajcie rzeczy po imieniu. Nie składajcie prawdy na ołtarzu poprawności politycznej. Muzułmanie muszą być przywołani do poczucia rzeczywistości.…… Jak myślicie, skąd terroryści czerpią nieograniczone ilości nowych rekrutów? Terroryści to właśnie ci zwyczajni muzułmanie, którzy baczą, by przywoływać imię Mahometa i walczyć z niewiernymi (Koran 8:65).”

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8648/q,Jak.apostata.z.islamista

Islam-21

Piotr KorgaR. 1970 - BIŁGORAJ - e-mail: korgg@tlen.pl

Podobne materiały

31 komentarzy

 1. Dariusz
  15 czerwca 2016 at 14:31 - odpowiedz

  To igła …drzazga… dużo większe zagrożenie stanowi podróż samochodem po polskich drogach. http://warszawawpigulce.pl/smiertelne-wypadki-na-drogach-2015-najbezpieczniejszym-rokiem-od-30-lat/ – 2938 ofiar śmiertelnych w 2015r.

 2. Piotr Korga
  Piotr Korga
  15 czerwca 2016 at 14:44 - odpowiedz

  Tylko co ma piernik do wiatraka? Może jeszcze statystyki zgonów na raka szyjki macicy dodamy?

  • Dariusz
   15 czerwca 2016 at 15:07 - odpowiedz

   Bo na tym portalu z igły robi się widły. Polska ma przed sobą inne poważniejsze zagrożenia , a islam na tej liście jest nisko. Z fanatyzmów religijnych zdecydowanie groźniejszy jest ten katolicki . Ta religia ma w Polsce miliony wyznawców. Islam ma ich kilka tysięcy.

   • MICHAL
    15 czerwca 2016 at 15:19 - odpowiedz

    1. To jest jak na razie problem(i głupota) Europy (bardziej) zachodniej zresztą Rosji też.
    Jeżeli zakładasz że pisiorom uda się nas wykluczyć nas z Europy to rzeczywiście problem jest mniejszej wagi.
    2. Polski Katolicyzm jest nie tyle groźny co coraz bardziej komiczny, a dzięki ostatnim wybrykom jest na szybkiej drodze do marginalizacji. Nic tak mu nie szkodzi bardziej jak to co ostatnio sam wyprawia. Właściwie nie ma na niego lepszego sposobu jak dopingować go sekundować mu na szybkiej ścieżce do niebytu.

   • Krzysztof Marczak
    15 czerwca 2016 at 15:22 - odpowiedz

    Dla nas to są ważne rzeczy, może to Pan pomylił portale ?

   • Piotr Korga
    Piotr Korga
    15 czerwca 2016 at 15:28 - odpowiedz

    Nie jesteśmy tu od załatwiania bieżących problemów. Ja przynajmniej nie mam takiej władzy. Tym bardziej nic nie zrobię w sprawie wypadków. Czy poza tym może być o tym jakaś dyskusja? Wszyscy się chyba zgadzają, że są i jest ich za dużo. Czy jednak np. kobieta boi się bardziej siadać za kierownica, czy wyjechać do kraju islamskiego lub mieszkać w sąsiedztwie getta muzułmanów w swoim mieście?

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    15 czerwca 2016 at 15:28 - odpowiedz

    Nie skupiamy się tylko na tematyce polskiej, panie Dariuszu. 70% materiałów dotyczy tematów nie tylko polskich

 3. MICHAL
  15 czerwca 2016 at 15:01 - odpowiedz

  Poprawuszki Dawkinsa też sekują:
  http://pikio.pl/richard-dawkins-ostro-o-islamie-w-kontekscie-zamachow-we-francji/
  Wiara (każda, w tym poprawuszkowo-lewuszkowa) czyni czuba.

  • Tomek Świątkowski
   16 czerwca 2016 at 12:12 - odpowiedz

   to jest mowa nienawiści

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    16 czerwca 2016 at 12:17 - odpowiedz

    nie. to nie jest mowa nienawiści. Byłaby gdyby dodał, „i dlatego muzułmanów należy wypierdolić z UE” albo coś w tym rodzaju

    • Tomek Świątkowski
     16 czerwca 2016 at 12:26 - odpowiedz

     głupkowate hasełko: „wiara czyni czuba” – jest typową mową nienawiści – piętnuje, wyklucza, obraża całe grupy ludzi en block
     (oczywiście z zastrzeżeniem, że pojęcie „mowy nienawiści” moim zdaniem ma niewiele sensu)

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      16 czerwca 2016 at 12:33

      nie to też nie jest mowa nienawisci tylko obelga

 4. Anna
  15 czerwca 2016 at 15:25 - odpowiedz

  Bo wielkim problemem Roku Pańskiego 2016 jest zagrożenie fanatyzmem i dogmatyzmem religijnym. W Polsce faktycznie katolickim, ale myślę że autorzy racjonalista.tv po prostu usiłują wychwycić nieprawidłowości, mechanizmy naszej niezborności, niezaradności w walce z tym ogólnym zagrożeniem W Europie zachodniej raczej islamskim, u nas katolickim.

  • Tomek Świątkowski
   16 czerwca 2016 at 12:17 - odpowiedz

   nie porównywałbym tego i nie doszukiwałbym się pokrewieństwa
   narastanie prawicowego radykalizmu jest w dużej mierze reakcją na lewacką misiowatość w odnoszeniu się do islamizmu

 5. Benbenek
  15 czerwca 2016 at 15:35 - odpowiedz

  Krytykoislamiści zupełnie nie próbują wychodzić argumentom ich krytykująych zamiast tego popadają w pompatyczną przesadę i okazują obrazę, nie raz uciekają się też do oczerniania swoich krytyków

  • Piotr Korga
   Piotr Korga
   16 czerwca 2016 at 12:57 - odpowiedz

   „Krytykoislamiści zupełnie nie próbują wychodzić argumentom ich krytykująych zamiast tego popadają w pompatyczną przesadę i okazują obrazę,”
   -Nie podałeś żadnych argumentów. Do żadnych też się nie odnosisz, powtarzasz tylko swoje slogany. Jeden z „krytykoislamistów” w tym artykule (może nie czytałeś nawet) twoje zarzuty kieruje akurat do muzułmanów:
   “Muzułmanie niemal nigdy nie usiłują wyjść naprzeciw krytyce przy użyciu logicznych argumentów. Zamiast tego próbują uciszyć krytykę okazując obrazę, rzucając wyzwiskami, uciekając się do gróźb lub nawet zabijając przekaziciela takiej treści.”
   -Czyli podobnie jak krytycy krytyków islamu. No, ci jeszcze nie zabijają, ale sprawy sądowe już mają miejsce, blokowanie wypowiedzi, groźby wyrzucenia z pracy…

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    16 czerwca 2016 at 12:59 - odpowiedz

    obaj piszecie tak se, ale jeszcze moze się rozwiniecie szkoda, że Benbenek nie jest autorem, pewnie dlatego, że on jest po mojej stronie a nie Jacka w kwestii islamu… : )

    • Piotr Korga
     Piotr Korga
     16 czerwca 2016 at 13:34 - odpowiedz

     I popełniasz ten sam błąd co Benbenek. Brak odniesienia do artykułu, gdzie zresztą mało jest mojego tekstu, tylko fachowców od islamu.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      16 czerwca 2016 at 13:39

      interpretacja to zupelny odjazd – to krytykuje

   • Benbenek
    16 czerwca 2016 at 13:38 - odpowiedz

    Szkoda że nie zauważyłeś że to jest parafraza cytatu z twojego tekstu. A jako taka jest argumentem retorycznym „a rebours” a nie merytorycznym.

 6. Dariusz
  15 czerwca 2016 at 15:47 - odpowiedz

  „1. To jest jak na razie problem(i głupota) Europy (bardziej) zachodniej zresztą Rosji też.
  Jeżeli zakładasz że pisiorom uda się nas wykluczyć nas z Europy to rzeczywiście problem jest mniejszej wagi.
  2. Polski Katolicyzm jest nie tyle groźny co coraz bardziej komiczny, a dzięki ostatnim wybrykom jest na szybkiej drodze do marginalizacji. Nic tak mu nie szkodzi bardziej jak to co ostatnio sam wyprawia. Właściwie nie ma na niego lepszego sposobu jak dopingować go sekundować mu na szybkiej ścieżce do niebytu.”

  ISIS jest w odwrocie(zdestabilizowane kraje w największym stopniu napędzają uchodźców do Europy) . Za parę miesięcy będzie po problemie. Zagrożenia związane z polskim katolicyzmem istnieją i są realne np. kilka miliardów zł wywalane z budżetu co roku w błoto(czytaj:na kościół katolicki).

  • Tomek Świątkowski
   16 czerwca 2016 at 12:21 - odpowiedz

   miliardy złotych nikogo nie zabiją
   a trochę polskich przedsiębiorców jednak coś zarobi przy budowie świątyni Opatrzności – więc porównywanie tego z terroryzmem jest przejawem irracjonalizmu

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    16 czerwca 2016 at 12:23 - odpowiedz

    tak głupoty ze zbrodnią nie nalezy porownywac

    • Tomek Świątkowski
     16 czerwca 2016 at 12:29 - odpowiedz

     zwłaszcza że pojęcie „głupoty” jest subiektywne i względne (a nawet emocjonalne i retoryczne), a czym jest zabicie 50 przypadkowych osób nikt nie ma wątpliwości

 7. Piotr Korga
  Piotr Korga
  15 czerwca 2016 at 19:48 - odpowiedz

  Każdy chyba może znaleźć odpowiedni dział dla siebie. Tu jest KRYTYKA RELIGII. Kogo nie ciekawi, za uszy wciągany tu nie jest. W Polsce żyję ponad 40 lat i mimo iż brzydzi mnie religijna głupota większości narodu, to nie odczuwam wielkiego lęku, znam przeciwnika. I chcę by ten jeden przeciwnik mi pozostał. Nie potrzebuję żadnego kierownika duchowego, który będzie mi mówił czego mam się obawiać i na jaki temat pisać, że np. tylko o Polsce…a może tylko o swoim województwie, powiecie, gminie? A może to nudne i zaściankowe? I problemy, które tu są, to były i będą, i też kto chce niech je opisuje. Islamskiej, nieprzewidywalnej ciemnoty jest ok. 1,5 miliarda i wcale mnie nie bawi, że opanowuje najdalsze zakątki Ziemi, wszędzie chce ustanawiać swoje reguły, wszędzie zagraża swoim ekstremizmem i wszędzie znajduje też pożytecznych idiotów, humanistów gotowych narażać życie swoje (choć sami pewnie się nawrócą) i innych w imię swoich utopijnych dogmatów. Ale to także moja planeta.

  • darekpiotrek
   15 czerwca 2016 at 22:56 - odpowiedz

   „Kogo nie ciekawi, za uszy wciągany tu nie jest.”
   Przyłączam się do tej opinii i dodam od siebie, że jeśli komuś się nie podoba albo źle się czuje przez to, że części z nas chce się rozmawiać o problemach z iszlamem to droga wolna; w tył zwrot i naprzód marsz! Kto dał prawo pouczania innych o czym mogą a o czym nie wypada rozmawiać?! Jeśli ktoś lubi lub lubić musi, to może sobie kontemplować rozkład jazy PKS na tracie Opole – Pierdziszyn albo niech na kablówce śledzi amerykański Mam Talent. Zaś natrętne pouczanie i przypieprzanie się do ludzi o to, że ci mają inne zainteresowania i inne tematy świadczy przede wszystkim o braku kultury osobistej. Chamstwo kiedy brak mu argumentów, zaczyna hałasować, gwizdać i tupać.

 8. Dariusz
  16 czerwca 2016 at 14:14 - odpowiedz

  „miliardy złotych nikogo nie zabiją
  a trochę polskich przedsiębiorców jednak coś zarobi przy budowie świątyni Opatrzności – więc porównywanie tego z terroryzmem jest przejawem irracjonalizmu”

  W Polsce nie występuje terroryzm islamski , a katolicka głupota jak najbardziej . Z oczywistych względów nie porównuje ich ze sobą. Interesuje mnie tylko nasz 38 mln grajdołek , wszak koszula bliższa ciału.

 9. Dariusz
  16 czerwca 2016 at 14:20 - odpowiedz

  „Dla nas to są ważne rzeczy, może to Pan pomylił portale ?”

  Z punktu widzenia Polski problem islamski jest równie istotny jak problem bezrobocia w Wietnamie. Zwracam tylko uwagę na zachowanie pewnej równowagi w doborze tematyki. Monokultura tematyczna nie jest dobra.

  • Tomek Świątkowski
   16 czerwca 2016 at 15:05 - odpowiedz

   …napisał prawdziwy Polak ateista
   🙂
   W Paryżu, Brukseli albo Londynie bywam wielokrotnie częściej niż w Hanoi, a polski rząd musi konkretnie zdecydować czy i jaką liczbę uchodźców z Bliskiego Wsch. przyjmie.

  • Krzysztof Marczak
   17 czerwca 2016 at 03:37 - odpowiedz

   Wielu z nas nie mieszka w Polsce (w tym ja). To, co nas łączy to humanizm, świeckość, racjonalizm, idee, które to dotyczą całego globu. I to jest siła tego portalu.

 10. Janusz
  Janusz
  17 czerwca 2016 at 07:31 - odpowiedz

  To prawda Krzysztofie.
  Problem Islamu w Europie i problem zbyt silnego katolicyzmu w Polsce sa bardzpo rozne.
  Kosciol chce wladze i pieniadze.
  Islam chce zniszczyc zachodnia cywilizacje. To sa dwie rozne sporawy.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *