logo

RACJONALISTA.TV – RACJONALNY PUNKT WIDZENIA

21 MARCA 2014 ROKU WYSTARTOWAŁA NOWA INTERNETOWA TELEWIZJA RACJONALISTA.TV

Misja

Działamy na rzecz rozpowszechniania naukowego poglądu na rzeczywistość. Sprzeciwiamy się zabobonom, pseudonauce, religiom i wszystkim innym manipulacjom. Naszymi naturalnymi odbiorcami są osoby  sceptyczne wobec zjawisk nadprzyrodzonych i wszelkich religii, jako formy opisu realnej rzeczywistości . Ceniące ponadto dokonania nauki, postęp ewolucyjny, kulturowy i cywilizacyjny. Ludzie akceptujący różnorodność nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego, tolerancyjni obyczajowo i światopoglądowo. Domagający się równości płci i równych szans każdej dyskryminowanej, lecz otwartej na innych mniejszości. RACJONALISTA.TV – to także portal informacji i wiedzy o świecie wartości laickich, odkryciach naukowych, medycznych, ewolucji biologicznej i kulturowej, przemianach obyczajowych, religiach, ateizmie, feminizmie, ceremoniach humanistycznych, świeckiej edukacji i kulturze, mniejszościach narodowych, wyznaniowych, bezwyznaniowych i seksualnych. RACJONALISTA.TV – to wiele narzędzi internetowego i interaktywnego przekazu w jednym miejscu, w jednej domenie. Tworzą go: telewizja, portal, blogosfera, forum dyskusyjne. Dzięki temu racjonalistyczna, otwarta społeczność – będzie czuła się jednocześnie i gościem, i gospodarzem wspólnego projektu, tworzonego przez wielu ludzi.   Telewizją i portalem zarządza specjalnie w tym celu powołana Fundacja Nowe Oświecenie.

Wydawca

Fundacja Nowe Oświecenie Ul. Adama Mickiewicza 61 nr lok. 5 51-684 Wrocław NIP: 898-22-09-584 REGON: 022529120 KRS: 0000526482 Statut fundacji Wpis do KRS

Redakcja

Redaktor Naczelny: Grzegorz Roman
Redaktorzy: Kaja Bryx, Andrzej Dominiczak, Wojtek Krużel, Patrycja Pogoda, Grzegorz Roman, Jacek Tabisz
Strona internetowa i reklama: Tomasz Sobecki

W naszej redakcji stawiamy na różnorodność. Dążąc do racjonalizmu należy brać pod uwagę wszystkie dostępne fakty, a ich wielość prowadzić może nieraz do różnych interpretacji. Każda z nich, o ile poparta jest racjonalną argumentacją, zasługuje naszym zdaniem na publikację a zarazem na polemikę, do której wszystkich gorąco zachęcamy. Jesteśmy zespołem indywidualistów, w którym każdy/a prezentuje swoje własne poglądy i interpretacje rzeczywistości. Nie należy odczytywać wypowiedzi poszczególnych redaktorów jako stanowiska całej redakcji.