• niedziela, 19 listopada 2017 r.

Czego nie napiszę po zamachu w Barcelonie?

Czego nie napiszę po zamachu w Barcelonie? Zacznę od tego, co mogę (mam nadzieję) powiedzieć. Ogromnie współczuję wszystkim ofiarom zamachu, jak i ich rodzinom. Współczuję też wszystkim barcelończykom, którzy czuję się mniej bezpiecznie i pewnie w swoim własnym domu. To mogłam napisać.

 

A teraz odniosę się do tego, czego napisać nie mogę. Otóż nie wolno mi określić przyczyn tej tragedii, ani rzeczywistych sposobów na jej zapobiegnięcie. Gdybym to nagrała na Youtubie, zamknęliby mi kanał. Na Facebooku zablokowaliby mi profil. Gdy tu to napiszę, to pomimo racjonalnego podejścia redakcji rzucą się na mnie komentatorzy wyzywając mnie od nazistek, albo porównując mord religijny dokonany za pomocą rozpędzonej w niewinnych ludzi furgonetki ze zwykłym wypadkiem samochodowym.

 

 

Rozumiem, dlaczego opinia publiczna w Zachodniej Europie jest tak ogłupiała albo bezbronna po zamachach i aktach przemocy inspirowanej Koranem. Skąd to zapewnianie o rzekomej religii pokoju i milczenie większości. Ludzie boją się paść ofiarami wyzwisk i ostracyzmu za swoją szczerość. Niektórzy nie chcą też stracić większości swoich miejsc w internecie, a nawet pracy. Dlatego siedzą cicho. Ja też pomyślałam, że tym razem będę siedzieć cicho, aby uniknąć wyzwisk osób dumnych swą fałszywą moralnością i pełnych wyższości wobec tych, którzy stawiają rzeczywistość poza dętymi i oderwanymi od ziemi ideologiami. Więc dzisiaj milczę. Nie wiem, co będę robiła po kolejnej emanacji religii pokoju. Teraz milczę, aby nie narażać się na wyzwiska i ostracyzm, aby nie stać się ofiarą jakiegoś bufona świętego za sprawą swojej teoretycznej "tolerancji pod wiatr".

 

Wiem, że w wielu Europejczykach narasta ta wtłoczona w nich cisza. Wiem, że wielu Europejczyków dławi knebel wciśnięty im do gardła przez świętych bufonów utopijnych ideologii. Mam nadzieję, że moment, kiedy ta cisza wybuchnie nie nastąpi zbyt późno. Mam nadzieję, że wypluty z ulgą knebel nie zrani osoby niewinnej, lecz stanie się karą dla świętych, poprawnych politycznie nadetycznych bufonów i ich pupilków. Mam też nadzieję, że uwolnieni od knebla nie zdziczeją pod wpływem odzyskanej wolności i wrócą do racjonalnej polityki, nie zaś do takiej, która byłaby odchylona w drugą stronę przesady i irracjonalizmu. Najważniejsze jednak jest to, aby pozbyć się tej wpojonej grzecznym strachem ciszy nim będzie za późno.

Alicja SzaniawskaHumanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

Podobne materiały

98 komentarzy

 1. ala wilk
  18 sierpnia 2017 at 05:40 - odpowiedz

  Trzeba wyrzucić z USA wszystkich białych chrześcijan, ponieważ biały chrześcijanin w USA zrobił to samo co muzułumanin w Barcelonie.

  https://www.salon24.pl/newsroom/801322,celowy-atak-w-lewicowych-aktywistow-w-charlottesville-trump-w-szoku

  A może w USA winni zamachu byli lewacy którzy chodzeniem po ulicy sprowokowali białych chrześcijan?

   

  • Elasp
   18 sierpnia 2017 at 08:42 - odpowiedz

   Dobrze, co zatem należy robić twoim zdaniem? Jak zwalczyć terroryzm islamski? Napisz coś konstruktywnego, a nie wyłącznie ironicznego. 

   • Elasp
    18 sierpnia 2017 at 10:03 - odpowiedz

    Oto najnowszy pomysł polityków flamandzkich: https://wrealu24.pl/7662-belgia-wypowiada-wojne-radykalnym-islamistom-chca-walczyc

     

   • ala wilk
    18 sierpnia 2017 at 10:13 - odpowiedz

    Trzeba utworzyć Stany Zjednoczone Europy.

    Wprowadzanie ustaw norymberskich wobec muzułumanów nic nie da.

    • Elasp
     18 sierpnia 2017 at 10:28 - odpowiedz

     Dobrze, ale w jaki sposób utworzenie Stanow Zjednoczonych Europy pomoże w walce z terroryzmem?  

     • ala wilk
      18 sierpnia 2017 at 12:41

      Utworzenie armii europejskiej i europejskich służb specjalnych.

       

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 12:49

      Przecież jest Interpol, a służby specjalne krajow UE wspolpracuja od dawna. Jest także NATO i armie europejskie są od dawna polaczone w ramach NATO. Co da centralizacja, o której mówisz? Skąd wiesz, czy da cokolwiek – czy to jedynie twoje zdanie, czy też możesz wskazać eksperta, który proponuje takie właśnie rozwiązanie?

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      18 sierpnia 2017 at 14:14

      Centralizacja mogłaby pomóc, ale pod warunkiem, że zupełnie inne frakcje polityczne zaczęłyby wieść prym w UE. Do czego zachęcam prawicę, zamiast odstawiania UE na boczny tor. Są wybory do europarlamentu. Mają bardzo niską frekwencję. Skrzyknijcie się i zmieńcie dominującą ideologię w Unii. Przecież UE opiera się na podstawach oświeceniowych i chrześcijańskich, na liberalizmie i chadecji. Wystarczy pokonać w wyborach do europarlamentu neomarksistów i postmodernistów. Rozbita Europa stanie się prowincją wobec Chin, USA, nawet wobec Rosji. Zjednoczona ma szansę pozostać mocarstwem i dziwię się, że prawica nie chce często pójść tą drogą. Zmobilizujcie się w całej UE i wygrajcie wybory do europarlamentu, Ale nie na zasadzie, żeby rozbić UE, tylko aby ją zjednoczyć zgodnie z waszymi ideami. 

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 15:17

      A jacyś inni eksperci, poza Kaczyńskim? Kaczyński zresztą mówi o armii jako przeciwwadze dla Rosji, a nie dla terroryzmu, którego dotyczyło moje pytanie. 

     • ala wilk
      18 sierpnia 2017 at 16:22

      Uważasz że są jacyś lepsi eksperci niż Jarosław?

      Putin na pewno nie popiera armii UE bo byłaby silniejsza od rosyjskiej to oczywiste.

       

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 16:35

      Nie odpowiadasz na pytanie. 

     • ala wilk
      18 sierpnia 2017 at 17:11

      @ Elasp

      Wymień korzyści jakie odniosłyby ISIS i Rosja po powstaniu europejskiej armii.

       

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 18:31

      Odpowiesz na pytanie, czy nie? Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

     • ala wilk
      19 sierpnia 2017 at 06:01

      Odpowiadam.

      Kaczyński jest dla Ciebie ekspertem w temacie konstytucji, aborcji, polityki zagranicznej, przyjmowania uchodźców, wycinania lasów, stosunków państwo-kościół itp. itd.

      Kaczyński nie jest dla Ciebie ekspertem w temacie armii UE bo Putin woli mieć w Europie kilkanaście skłóconych ze sobą armijek zamiast jednej armii UE.

       

     • Elasp
      19 sierpnia 2017 at 14:55

      Jakie "skłócone armijki"? Przecież jest NATO. Poza tym europejskie dowodztwo jednej armii też może być skłócone (tzn. skłócone wewnętrznie). Jest jeden wspólny parlament europejski, ale waśni w nim tyle co w parlamentach krajowych. Ulegasz mitom centalnego planowania i centalizacji, charakterystycznym zresztą dla myślenia lewicowego. 

      .

      Można przy okazji zbadać, na ile "myślenie lewicowe" wywodzi się – że tak powiem – z ducha Kościoła Katolickiego, a "myślenie prawicowe" – ze sposobu myślenia rozmaitych ruchów dysydenckich (znana jest teza o związku kapitalizmu i protestantyzmu). Lewicowość to chrześcijaństwo a rebours, to kult człowieka (humanizm) + obietnica szczęścia na ziemi (osiągalnego przez sprawiedliwy podział dóbr doczesnych) + centalne zarządzanie (jak w Kościele). To "a rebours" sprawia, że lewica jest naturalnym wrogiem Kościoła Katolickiego (i na odwrót).    

     • ala wilk
      21 sierpnia 2017 at 07:10

      @ Elasp

      Skoro centralizacja jest zła to dlaczego twój idol Putin nie podzieli Rosji na 27 skłóconych ze sobą państewek narodowych? 

      Dlaczego uważasz że powinniśmy się prać po mordach w Europie jak w XIX i XX wieku? Jako prawicowiec żałujesz że obecnie ginie w Europie 1000 osób rocznie z rąk terrorystów a nie 1000 osób dziennie z rąk innych Europejczyków tak jak to było w latach 1914-1945?

       

    • Marcin
     19 sierpnia 2017 at 06:53 - odpowiedz

     Nikt tu nie mówi o wprowadzaniu ustaw norymberskich. Jeśli jednak można zakazać faszyzmu, to dlaczego nie islamu? Trzeba im tak "umilić " życie, żeby stąd wyjechali dobrowolnie jeśli chcą dalej wyznawać swoją obskurancką religię. 

     • ala wilk
      21 sierpnia 2017 at 07:13

      Właśnie na tym polega faszyzm i ustawy norymberskie że z III Rzeszy wyrzucano Polaków i Żydów którzy nie popełnili żadnego przestępstwa a zostawiano np. pedofili Niemców.

      Tak samo prawica chce dziś wyrzucać z UE niewinnych muzułumanów a pozostawić np. pedofilów czy morderców którzy nie są muzułumanami.

      Jak wyrzucać przestępców to wszystkich a nie tylko muzułumanów. Przynajmniej taka jest lewacka logika.

       

    • Marcin
     19 sierpnia 2017 at 06:58 - odpowiedz

     Jeśli Stanami Zjednoczonymi Europy będą rządzić ludzie pokroju Jeremy Corbyna, to ISIS odniesie korzyść zasadniczą – sojuszniczą armię w wojnie z Izraelem.

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      19 sierpnia 2017 at 11:42

      Corbyn jest przeciwnikiem UE. Znacznie bardziej niebezpieczni są szwedzcy politycy z ich odrzucaniem Izraela na rzeczy mocno lewicowego poparcia dla Palestyny. 

   • addddd
    18 sierpnia 2017 at 23:32 - odpowiedz

    To jest bardzo proste. Nie wpuszczać ich do europy.

  • marek
   18 sierpnia 2017 at 17:34 - odpowiedz

   @ALA WILK

   1)    Terroryzm to tylko wierzchołek góry lodowej. Arabia Saudyjska nie przeprowadza zamachów terrorystycznych ale apostaci mogą otrzymać tam karę śmierci. Są liczne badania które pokazuję, że taka kara ma bardzo wysokie poparcie społeczne w wielu krajach. 
   Obecnie nie ma kraju chrześcijańskiego który ustanowił prawo skazujące ludzi na śmierć za odejście od religii  więc na jakiej podstawie mamy zrównywać chrześcijaństwo z radykalnym islamem?

   Lewicowcy popierający islam zwykle mieszkają w Europie lub USA. Jeżeli chrześcijaństwo jest obecnie tak złe jak to przedstawia lewica to dlaczego lewicowcy nie przeprowadzają się z Europy do Pakistanu?

   2) Zwolennicy lewicy chyba zapomnieli, że skrajna lewica też dopuszcza się przemocy. Komunizm odpowiada za miliony ofiar a w imię lewicowej ideologii działały takie organizacje jak RAF. Niedawno, zwolennik Berniego Sandersa strzelał do republikańskich senatorów. 

    

   • ala wilk
    19 sierpnia 2017 at 05:59 - odpowiedz

    Putin chodzi do cerkwi ( pewnie na pokaz ale jednak) i zabił na Ukrainie więcej chrześcijan niż ISIS w UE.

    Dlaczego więc skupiamy się na ISIS a zapominamy o terroryście Putinie który nie jest muzułumaninem i który zabił 3000 chrześcijan na Ukrainie?

    Bo Putin ma białą skórę więc wolno mu zabijać?

     

    • Marcin
     19 sierpnia 2017 at 07:01 - odpowiedz

     Bo Putin nie zabił ich dlatego, że są chrześcijanami, tylko dlatego, że stają lub stali mu na drodze do aneksji Dombasu i Krymu. 

     • ala wilk
      21 sierpnia 2017 at 07:14

      NO jasne.

      Czyli rozumiem że gdyby w ISIS ogłosili że nie zabijają chrześcijan dlatego że są chrześcijanami tylko dlatego że stoją ISIS na drodze do Bieguna Pólnocnego to popierałbyś ISIS?

       

  • Marcin
   19 sierpnia 2017 at 06:49 - odpowiedz

   Ale dlaczego chrześcijan?  Co ten "incydent" miał wspólnego z chrześcijaństwem? Czy Jezus wspominał coś o lewakach, których należy zmusić do wyznawania chrześcijaństwa? 

 2. ala wilk
  18 sierpnia 2017 at 05:54 - odpowiedz

  Na youtubie i facebooku świat się nie kończy. Można pisać na Russia Today, tam Pani nie wykasują, jeszcze pochwalą. Oczywiście do momentu w którym napisze Pani że Putin zabił więcej chrześcijan na Ukrainie niż ISIS w UE.

   

  • Elasp
   18 sierpnia 2017 at 09:00 - odpowiedz

   Dlaczego Merkel nie zerwała z Rosją stosunków dyplomatycznych, skoro Putin ma tysiące ofiar na sumieniu?

   • ala wilk
    18 sierpnia 2017 at 10:13 - odpowiedz

    Mało ci sankcji?

    • Elasp
     18 sierpnia 2017 at 10:31 - odpowiedz

     Nie chodzi o mnie, chodzi o Merkel. Pytam, dlaczego nie zerwała stosunków dyplomatycznych z Putinem. Jak może podawać rękę komuś, kto uprawia mocarstwowy terroryzm i zabija ludzi na Ukrainie i w Syrii? 

     • ala wilk
      18 sierpnia 2017 at 12:42

      Dała mu do zrozumienia co o nim myśli wprowadzając sankcje. Putina osobiście to nie ubodło, ale część jego wyborców na pewno. 

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 15:14

      "Dała mu do zrozumienia"… "ubodło" – to się nazywa polityka! A czy potężna pani kancelerz posłała mu "pełne dezaprobaty spojrzenie"?

       

     • ala wilk
      18 sierpnia 2017 at 16:23

      To spojrzenie Merkel kosztowało jak dotąd Rosję ok. 100 mld dolarów. Faktycznie nic takiego w kraju gdzie pensja minimalna to 110 dolarów miesięcznie.

       

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 16:36

      Skąd to wyliczenie? Proszę o zródła.  

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 16:48

      Co do pensji minimalnej, to mniej więcej to samo, co minimum egzystencji w Polsce. Ceny w Rosji są nierzadko niższe (prąd, woda, itp.).  

      .

      https://www.kadry.abc.com.pl/artykuly/minimum-egzystencji-w-polsce-to-ok-400-500-zl-miesiecznie,63867.html

     • ala wilk
      18 sierpnia 2017 at 17:09

      Ceny w Rosji są niższe – dlatego Rosjanie jeżdżą do Biedronek w Braniewie i Bartoszycach

      Pensja minimalna w Rosji to 350 zł miesięcznie.

      Pensja minimalna w Polsce to 1500 zł miesięcznie

      Czyli według prawicowej matematyki 350 zł = 1500 zł. W zasadzie to samo. 

      https://www.pb.pl/putin-podwyzszyl-place-minimalna-w-rosji-815761

       

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 18:19

      Mowiłem o minimum egzystencji w Polsce, nie o płacy minimalnej.

     • ala wilk
      19 sierpnia 2017 at 03:14

      @ Elasp

      Czyli rozumiem że w Rosji ceny są 4 razy niższe niż w Polsce?

       

 3. malejący
  18 sierpnia 2017 at 06:44 - odpowiedz

  Naiwna wiara, że na zachodzie odrzucą komunistów, po wyborach we Francji. Mogę sobie dać ręke uciąż, że wybiorą znów tych samych, bredząc o Putinie jw.

 4. ala wilk
  18 sierpnia 2017 at 06:54 - odpowiedz

  A co Pani powie o tym akcie przemocy?

  http://www.fronda.pl/a/zamieszki-w-usa-sa-ofiary-i-kilkadziesiat-osob-rannych,97938.html

  Też inspirowany Koranem?

  • Nietsche
   20 sierpnia 2017 at 15:25 - odpowiedz

   A co Pani powie o tym akcie przemocy?

   Pani będzie łaskawa zapoznać się z terminem Whataboutism jako metoda argumentacji. Być może uiświadomienie sobie koślawej argumentacji przerasta pani zasoby intelektualne bo z logiką ma pani olbrzymie problemy. Jako ciekawostkę zauważę że była to typowa metoda argumentacji poprzednika tak mocno krytykowanej przez panią Rosji. 

 5. ala wilk
  18 sierpnia 2017 at 07:05 - odpowiedz

  Zamach w Barcelonie – winna Merkel.

  Zamach w Paryżu – winna Merkel

  Zamach w Berlinie – winna Merkel.

  Zamach w Londynie – winna Merkel.

  Zamach w St.Petersburgu – winni terroryści, Putin niewinny.

  Zamach w USA – winna lewaczka która wlazła pod prawidłowo jadący samochód prowadzony przez białego chrześcijanina.

  Racjonalizm.

   

 6. Benbenek
  18 sierpnia 2017 at 08:32 - odpowiedz

  Nie zaglądałem tutaj długo i myślałem, że znajdę coś od Tabisza albo Szaniawskiej po zamachu w Charlottesville. Zonk. No to może chociaż oburzenie z powodu uwięzienia dwóch ludzi za zniszczenie flagi. Też nic. No to może coś o dławieniu swobody wypowiedzi z powodu reklamy Tigera? 

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   18 sierpnia 2017 at 12:32 - odpowiedz

   Coś jakoś ślepo przeglądasz nasze strony. Niedawno było krytycznie o TVP. 

  • marek
   18 sierpnia 2017 at 17:43 - odpowiedz

   @BENBENEK

   A czy Pan napisał jakiś krytyczny komentarz wobec działań skrajnej lewicy. Niedawno w Hamburgu, antifa raniła 500 policjantów a w USA zwolennik Berniego Sandersa strzelał do republikańskich senatorów.

 7. Tomasz
  18 sierpnia 2017 at 11:30 - odpowiedz

  Rozumiem, dlaczego opinia publiczna w Zachodniej Europie jest tak ogłupiała albo bezbronna po zamachach i aktach przemocy inspirowanej Koranem. Skąd to zapewnianie o rzekomej religii pokoju i milczenie większości.

  Skoro zamachów dokonuje pewnie jakieś 0.0001% wyznawców allaha to na jakiej podstawie uważa Pani, że to nie jest religia pokoju?

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   18 sierpnia 2017 at 12:30 - odpowiedz

   Poparcie dla kary śmierci za odejście od islamu jest większe niż te promile. W wielu krajach islamskich wynosi ponad 50%, nigdy mniej niż 20% – 30%. W 14 zabija się w majestacie prawa za apostazję. Człowiek, który uważa, że należy zabić za odejście od jego religii może wspierać też inne typy przemocy. 

   • Tomasz
    18 sierpnia 2017 at 12:46 - odpowiedz

    Ja to rozumiem, ale to nie jest argument przeciwników islamu, ich argumentem z tego co widzę jest to, ze islam to nie jest religia pokoju dlatego, że zdarzajś się zamachy.

    Swoją drogą czy dla Pana bycie polakiem jest oznaką pokoju skoro większość z nich popiera karę śmierci?

    • ala wilk
     18 sierpnia 2017 at 12:56 - odpowiedz

     W Rosji oficjalnie 60% obywateli głosowało na terrorystę Putina który zabił 3 razy więcej osób na Ukrainie niż terroryści w UE.

     Wybory zapewne sfałszowano, ale realnie pewnie Putin miał około 50% poparcia.

     A przecież Putin oficjalnie nie jest muzułumaninem – chodzi do cerkwi ( pewnie na pokaz ale jednak).

      

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     18 sierpnia 2017 at 14:09 - odpowiedz

     Polacy nie przeprowadzają zamachów na przypadkowych przechodniów, aby wprowadzić polski katolicyzm w Kairze i Islamabadzie. 

     • Tomasz
      18 sierpnia 2017 at 14:40

      Większość popierających karę śmierci muzułman też tego nie robi.

     • ala wilk
      19 sierpnia 2017 at 06:05

      Putin który nie jest muzułumaninem i chodzi do cerkwi zabił 3000 chrześcijan na Ukrainie.

      Terroryści islamscy zabili 1000 osób w UE ( w tym kilkudziesięciu muzułumanów).

       

       

     • Marcin
      19 sierpnia 2017 at 07:25

      Czy jest w ogóle jakiś Polak, który marzy o skatolicyzowaniu Egiptu i Pakistanu? Wątpię. Za to jest wielu muzułmanów, którym marzy się zislamizowanie Londynu, Paryża, Berlina czy Warszawy. Nie ważne ilu przeprowadza zamachy dążąc do celu, ważne, że ci zamachowcy mają poparcie dużej części muzułmanów. Jeszcze większe poparcie mają organizacje, ktore dążą do islamizacji Zachodu metodami demokratycznymi. Ok. 40% muzułmanów w Europie stawia prawo szariatu ponad prawem świeckiego państwa, a to znaczy, że są zwolennikami BM i innych organizacji muzułmańskich przejmujacych powoli władzę na Zachodzie.

     • Elasp
      19 sierpnia 2017 at 09:44

      "Terroryści islamscy zabili 1000 osób" – innymi słowy mało wedle p. Wilkowej, w porównaniu np. z takim Putinem, który zabił 3000. Widzę, że nie rozumiesz, na czym polega terroryzm i co jest jego celem, a przecież sama nazwa wiele już mówi. W terroryzmie przecież nie chodzi o zabicie jak największej liczby ludzi (jak w wojnie konwencjonalnej, z którą terroryzm fałszywie zestawiasz), ale o wzbudzenie powszechnego strachu. Do tego celu wystarczy relatywnie niewielka liczba ofiar, byleby tylko były przypadkowe (tak iż każdy może czuć się na celowniku). Marchwicki na Sląsku zamordował zaledwie kilkanaście kobiet (nie tysiąc ani trzy tysiące), ale sterroryzował cały Sląsk, tak iż kobiety bały się wychodzić z domu, itd. Podawanie i zestawianie samych wielkości liczbowych nie oddaje istotnej cechy terroryzmu. strach i niewpewność – albo ich brak – też są wartością. Co po życiu, jeżeli upływa w nieustanniej niepewności i strachu? – zapytajmy. A może przejście na iten slam nie będzie złym rozwiązaniem? – zapyta zastraszony Bleg, Niemiec albo Francuz.     

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      19 sierpnia 2017 at 11:38

      W tym „argumencie” Ali Wilk jest celowa manipulacja i propaganda, gdyż powinna liczyć, ilu ludzi dżihadyści zabili w trakcie wojny, a nie tylko aktów terroru. Oczywiście znacznie więcej niż 1000 osób i więcej niż Putin. Nie widziałem też, żeby w putinowskiej Rosji palono żywcem ludzi w klatkach, czy ukrzyżowywano dzieci. 

     • Elasp
      19 sierpnia 2017 at 09:57

      Zauważmy, że życie w nieustannym strachu przed nagłą śmiercią z cudzej ręki oznacza de facto powrót do sytuacji sprzed powstania państwa (oznacza powrót do stanu naturalnego, o którym mówili filozofowie, np. T. Hobbes). Człowiek wstępuje do wspólnoty politycznej dla własnego bezpieczeństwa oraz dla poczucia bezpieczeństwa. Po co ma tkwić w państwie (i subsydiować to państwo!), jeżeli nie gwarantuje mu ono ani jednego, ani drugiego? 

     • Elasp
      19 sierpnia 2017 at 10:15

      Ze wspomnianych przeze mnie powodów nie jest trafne zestawianie liczby ofiar zamachów terrorystycznych z liczbą ofiar np. wypadków samochodowych. Owszem, istnieją na drogach odcinki szczególnie niebezpieczne i nie przypadkiem są one specjalnie oznakowane, a znajdujący się na nich człowiek może (i może napet: powinien) odczuwać lęk o swoje życie. Na codzień również ma zachować ostrożność poruszając się po drodze – nieprzypadkowo. Ruch samochodowy jest jednak bardzo zlokalizowany – odbywa się wszakże przeważnie po drogach. W pewnym sensie więc i stach ma wtedy swoja lokalizację, tak jak mają ją niebezpieczne przełęcze górskie, i im p. Można nauczyć się eliminować lub zmiejszać zagrożenie w takich przypadkach, (np. zapinając pasy, albo odpowiednio dobierając buty w przypadku wspinaczki górskiej). Terroryzm nie ma jednak wytyczonych dróg, z zasady może zaatakować w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. I chyba nie istnieją też skuteczne sposoby na samodzielne minimalizowanie zagrożenia terrorystycznego (pomijając kapitualcję, tzn. masowe poddanie się jego ideologii).     

     • Tomasz
      19 sierpnia 2017 at 10:51

      Ok. 40% muzułmanów w Europie stawia prawo szariatu ponad prawem świeckiego państwa

      Tylko tylu? Spodziewałem się jakichś 99% bo trudno mi sobie wyobrazić muzułmanina, który zgadzałby się np. na niemodlenie się gdyby prawo państwa modlenia się zabraniało. Co więcej, moim zdaniem 99% ludzi przedkłada własne zasady nad prawo, nawet ateiści, trudno mi bowiem wyobrazić sobie wiele osób, które w sytuacji w której czyjaś matka prowadzi mały kiosk, ledwo wiąże koniec z końcem więc nie wydaje często paragonu by nie płacić podatków zgłoszą swoją własną matkę do urzędu skarbowego jako podatkowego oszusta.

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      19 sierpnia 2017 at 11:35

      Jestem ateistą. Nie uważam, że ateistę który porzuci ateizm należy zabić. 

     • Marcin
      19 sierpnia 2017 at 13:18

      Zdaje się, że we Francji jest zakaz modlenia się na ulicy, ale 99% muzułmanów tego zakazu nie łamie.

      Po drugie, czym innym jest łamanie prawa i czym innym chęć jego zmiany podytkowana ideologią religijną. 

      Zdaje się, że na rodzinę donosić nie musisz, nie donosząc na matkę nie lamiesz prawa. Oszustwo US to nie to samo co chęć jego całkowitej likwidacji lub wywracanie całego systemu podatkowego do góry nogami, bo tak ci nakazuje jakas święta księga. 

     • Tomasz
      19 sierpnia 2017 at 19:41

      MARCIN Z tego co wiem to islam nie zakazuje niemodlenia się na ulicy tylko niemodlenia się w ogóle.

       

      Po drugie, czym innym jest łamanie prawa i czym innym chęć jego zmiany podytkowana ideologią religijną. 

      W sensie? Przecież każdy obywatel dąży do zmiany prawa z różnych pobudek. Muzułmanie są gorsi?

       

      Zdaje się, że na rodzinę donosić nie musisz, nie donosząc na matkę nie lamiesz prawa.

      Pierwsze słyszę. Poza tym tutaj nie chodzi o to co teraz należy tylko podałem Ci przykład sytuacji, w której jak domniemam 99% ludzi miałoby prawo w głębokim poważaniu.

       

      US to nie to samo co chęć jego całkowitej likwidacji lub wywracanie całego systemu podatkowego do góry nogami.

      To nie jest fakt tylko Twoja opinia. Masz prawo to takiej opinii, ktoś inny może mieć inne zdanie.

 8. Staruszek_portier_50
  18 sierpnia 2017 at 13:15 - odpowiedz

  Nie napisze Pani też, że nie było problemu islamu, dopóki nie wkroczył chrzescijanin Wujaszek SAM i nie narobił bigosu nie w imię religii a w imię ropy! Nie było problemu z Irakiem, ale trzeba było zamordować Hussaina. Nie było problemu z Libią, ale trzeba było zamordować Kadafiego. Nie było problemu z Syrią, ale trzeba było zaatakować Assada. Talibów też sprokurowal Wujaszek SAM, bo trzeba było dopieprzyć Rosjanom. Policzcie sobie interwencje amerykańskie poa granicami USA w imię "obrony amerykańskich interesów, amerykańskiego stylu życia" 

  Najbardziej islamski z islamskich reżimów – Arabia Saudyjska – jest najbliższym przyjacielem USA! To jak z tą obroną praw człowieka?

  Czy naprawdę problemem jest Islam?

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   18 sierpnia 2017 at 14:07 - odpowiedz

   Był wcześniej problem. Islam pierwszy wkroczył do nas (Wiedeń, Andaluzja, Wschodnie Bizancjum, Bałkany). Terroryzm islamski zaczął się jeszcze w VIII wieku, kiedy nie było jeszcze USA. Słyszał Pan o Starcu z Gór, o radykalnych sektach szyickich, o innych tego typu rzeczach. Polecam lektury (liczne!) na temat historii islamu. Warto też przeczytać Koran i zastanowić się, co jest tam napisane o niewiernych i zbrojnym szerzeniu religii. 

   • ala wilk
    19 sierpnia 2017 at 03:10 - odpowiedz

    @ Jacek Tabisz

    Oczywiście chrześcijanie i ateiści nigdy nie mordowali muzułumanów prawda? 

     

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     19 sierpnia 2017 at 03:53 - odpowiedz

     Lisowczycy zabijali Niemców, czy to usprawiedliwia Hitlera? Żyjemy w 2017 roku. Każde państwo ma prawo do swojej polityki migracyjnej, która nie powinna być groźną utopią. 

     • ala wilk
      19 sierpnia 2017 at 05:57

      Czy Trump powinien wyrzucić białych patriotów z USA?

      http://averypublicsociologist.blogspot.com/2016/11/white-nationalism-conspiracy-and-anti.html

     • Marcin
      19 sierpnia 2017 at 07:29

      Odpowiem pytaniem na pytanie. Czy Jacek Tabisz powinien usunąć Alę Wilk z forum za wklejanie linków nie związanych z tekstem?

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      19 sierpnia 2017 at 11:39

      Na razie staram się usuwać część linków nie związanych z tekstem, jak i powtarzający się w kółko ten sam wpis. 

    • Marcin
     19 sierpnia 2017 at 07:11 - odpowiedz

     Zanim muzułmanie nie wyszli z Płw. Arabskiego i nie zaczęli mordować chrześcijan i ateistów  (jeśli jacyś tam byli), to nie, chrześcijanie i ateiści nie mordowali muzułmanów. 

 9. Piotr Korga
  Piotr Korga
  18 sierpnia 2017 at 14:22 - odpowiedz

  >>Nie było problemu z Irakiem, ale trzeba było zamordować Hussaina. <<

  -Atak na Kuwejt to nie był problem? Twój zapewne nie. Żal ci Husaina? Nie było z nim problemu, bo spokojnie sobie mordował….i komu to preszkadzało.

  "Były prezydent Iraku Saddam Husajn został stracony za zbrodnie przeciwko ludzkości. Został skazany na śmierć przezpowieszenie w wyniku procesu sądowego, w którym był oskarżony o doprowadzenie do masakry 148 szyitów w wiosce Dudżail w1982 roku. Przeciwko Saddamowi Husajnowi toczył się także drugi proces, w którym był oskarżony o ludobójstwo dokonane w 1988 na około 180 tys. Kurdach (operacja Al-Anfal), proces miał być kontynuowany w zależności od wyniku pierwszego postępowania."

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Egzekucja_Saddama_Husajna

  "Czy naprawdę problemem jest Islam?"

  Problem z islmem nie polega tylko na terroryzmie. Kiedyś ten opresyjny system religijnego faszyzmu był od nas odizolowany, ale był cały czas taki sam. Teraz mamy go więcej w Europie i tak się składa, że im więcej muzułmanów w danym kraju tym wiecej z nimi problemów. Poza tym można zapytać byłych muzułmanów ściganych za porzucenie islamu, czy  islam jest problemem. Tak samo gejów, kobiety, miszkańców stref zdominowanych przez  imigrantów muzułmanów, a  najlepiej Żydów, którzy muszą się teraz z wielu miejsc wynosić, bo nie dają im spokoju wyznawcy religii pokoju.

 10. Piotr W.Lech
  18 sierpnia 2017 at 15:04 - odpowiedz

  Świetnie napisane pani Alicjio. Zgadzam się z każdym słowem.

 11. Robert
  18 sierpnia 2017 at 15:11 - odpowiedz

  Ubogacenie kulturowe. Grupa muzułmanów zaraziła się wścieklizną podczas gwałtu na oślicy.

  http://www.express.co.uk/news/world/842301/Rabies-gang-rape-donkey-teenagers-Morocco

   • Elasp
    18 sierpnia 2017 at 16:21 - odpowiedz

    Między usilowaniem gwaltu a gwałtem jest jednak pewna różnica. Przeslij film pokazujący grupę rosyjskich nastotaltów (częciowo dzieci od siodmego roku) gwałcących takie czy inne zwierzę. 

    • ala wilk
     18 sierpnia 2017 at 16:41 - odpowiedz

     Między zabójstwem i usiłowaniem zabójstwa też u was na prawicy jest różnica? 

     • Elasp
      18 sierpnia 2017 at 16:58

      Owszem, jest. Prześlij film, o którym mówiłem. 

 12. Zorro
  18 sierpnia 2017 at 17:32 - odpowiedz

  Problemem jest okrutna, prymitywna, totalitarna, proliferująca jak nowotwór ideologia z Bliskiego Wschodu.

  • ala wilk
   19 sierpnia 2017 at 03:08 - odpowiedz

   @ Elasp

   Odpowiadam na pytanie – Putin i ISIS nie miałyby korzyści z utworzenia Stanów Zjednoczonych Europy i europejskiej armii dlatego prawica jest za państwami narodowymi.

    

   • Elasp
    19 sierpnia 2017 at 09:25 - odpowiedz

    Jakie to ma znaczenie dla ISIS, ktore zresztą upada? Upada m.in. dzięki takiemu państwu narodowemu, jak Rosja. ISIS upadnie, ale wielu spośród europejskich muzułmanów będzie się radykalizować zaznajamiając się z historią ISIS. Jak zamierzasz walczyć z terrorystami ową armią europejską? Obawiam się, że "ludzie lewicy" zgotowali nam albo wojnę domową w Europie, wojne między muzułmanami a giaurami, albo państwo policyjne, z rozszerzonymi prerogatywami wojska, policji i slużb specjalnych (przecież nawet twoja sugestia zmierza w tę stronę). Nie przypadkiem zniesiono teraz we Francji stan wyjatkowy, ale zachowano pewne rozwiązania właściwe dla tego stanu. Oznacza to, że wolności obywatelskie uległy ograniczeniu. Przyjmowanie imigrantów (bedacych potencjalnymi terrorystami, terrorystami w drugim-trzecim pokoleniu) prowadzi albo do jednego, albo do drugiego. 

    • ala wilk
     21 sierpnia 2017 at 07:25 - odpowiedz

     Uważasz że UE jest państwem bardziej policyjnym niż twoja ukochana Rosja?

     A jak twój idol Putin sobie poradził z terrorystami? Na przykład tymi co dokonali zamachu w metrze w Petersburgu albo w samolocie w Egipcie? 

 13. malejący
  19 sierpnia 2017 at 07:08 - odpowiedz

  Kiedy przeczytałem ten tekst zaraz po opublikowaniu nie miałem czasu skomentować, a komentarzy – prócz trola – jescze nie było. Chciałem napisać, że chyba już bez przesady z tymi obawami, że tu dawno mamy te lewackie urojenia za sobą. Teraz wszedłem – komentarzy 60 i … okazało się, że autorka ma rację – kretynizm szerzy się w tempie niemiłosiernym (i to pomijając trola). Więc jako komentarz dam tylko to zdjęcie (z Hiszpanii), gdyż brak mi więcej słów https://pbs.twimg.com/media/DHfiMp9UMAQBF0U.jpg

  • malejący
   19 sierpnia 2017 at 07:20 - odpowiedz

   Jak powiedział śp. prof. Wolniewicz: „Pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota”.

   • Robert
    19 sierpnia 2017 at 20:06 - odpowiedz

    Bauman, guru lewicy i de facto odwrotność prof. Wolniewicza, wspaniałego filozofa i logika, postulował, żeby porzucić logikę, bo ma potencjał przemocowy. Zamiast logiki proponował powrót do mitów i bajek. Całą kwintesencja lewactwa.

    • ala wilk
     21 sierpnia 2017 at 07:22 - odpowiedz

     To właśnie prawica żyje mitem Hitlera, Lenina i Stalina i tęskni za XX wiekiem i państwami narodowymi.

     Lewacy myślą logicznie bo wiedzą że państwo narodowe = wojna.

      

     • Antoni
      21 sierpnia 2017 at 11:34

      Póki co brakuje danych by stwierdzić czy brak państw narodowych = brak wojny. Państwa narodowe to ponoć wymysł XIX wieku, a jednak wojny towarzyszą ludzkości od samego zarania. W dodaktu, mamy takie zjawisko jak "wojna domowa", więc nawet gdyby wszystkie obecne państwa połączyć w jedno super-państwo to nie ma żadnej gwarancji pokoju 

     • Zorro
      21 sierpnia 2017 at 11:56

      @Ala Wilk: Lewacy myślą logicznie bo wiedzą że państwo narodowe = wojna.

      .

      Po I wojnie światowej powstały w Europie Środkowej państwa narodowe: Czechosłowacja, Węgry, Rumunia, Austria. Po II wojnie światowej do państw monoetnicznych dołączyła Polska. Między krajami Europy Środkowej od 100 lat nie było wojny.

 14. Tomek Świątkowski
  19 sierpnia 2017 at 08:43 - odpowiedz

  Myślę, że "poprawni politycznie bufoni i ich pupilki" powstrzymują się przed nazwaniem islamu wrogiem w sposób jasny i wyraźny, gdyż mają świadomość (albo błędne przekonanie), że jedyną alternatywą będzie nie racjonalna polityka, w rodzaju proponowanej przez Jacka Tabisza, tylko neonazistowska histeria, w której rolę Żyda przejmie muzułmanin (a ostatecznie każdy obcy).

  Wyborcy nie lubią wnikać w subtelności i niuanse.

  • Jura
   20 sierpnia 2017 at 10:57 - odpowiedz

   Dziekuje, za wyważoną odpowiedź.
   Smutno mi gdy widzę, iż nawet tu ludzie sprowadzają debatę do poziomu rozrózniania binarnego (lewy-prawy). 

 15. komorowski
  20 sierpnia 2017 at 17:34 - odpowiedz

  Po pierwsze już się dzieje: lewactwo wyszło wiecować w Hiszpanii na chodniach czerwonych od krwi wczoraj. Okazywali poparcie dla muslimów i imigrantów i zwyczajni ludzie nie zdzierżyli, doszło do rękoczynów. Lewactwo uratowali policjanci , ale media ścieku mają używanie. Trąbią o prawicowych faszystach i miłujący pokój kontrmanifestantach. To znak, że czara jest blisko i jak 95% normalnych ludzi wylegnie na ulice to lewacy i odmieńccy będą ścigani jak zwięrzeta i tak samo eksterminowani. Problem w tym, że to wygląda na zaplanowane działanie.

  Stąd konkluzja: UE ma trwać w letargu aż będzei wystarczajco dużo muslimów w jej granicach. DO czego dostatecznie dużo? Do iskry która wywoła wojnę domową i podpali Europę w wojnie religijnej. MIliony ofiar to już oczywisty cel którego nikt nie zatrzyma. Nikt się nawet nie zastanwia już nad logiką działań polityków, Merkel kandytuje skutecznie 4 raz i jak zaczyna kampanię? Obiecuje więcej uchodźców i karanie niepokornych w UE. A sondaże mówią, że 85% Niemców nie chce uchodźców. Do kogo Merkel więc to mówi skoro jej wyborcy tego nie chcą i jak zostaje za każdym razem wybrana? Odpowiedź logiczna jest tylko jedna: w NIemczech nie ma demokracji i to nie obywatele wybierają polityków. Podbnie w Skandynawii i Francji. Inaczej logicznie nie da się wyjaśnić sprowadzania morderców do zabijania własnych wyborców: tylko faktem, że na te stanowiska nie wybierają i nie płacą im wyborcy.

  Islamiści to tylko narzędzie, Europa tak skorodowała i zwyrodniała, że zachowuje już tylko fasadę i pozory normalności. Największe idiotyzmy i skrajne zboczenia są prawnie nakazaną normą, głupota obowiązującym kodem medialnym, a najbardziej samobójcze zachowania wskazywane jako wzór. Jeteśmy ustawiani włąśnie jak zwierzę na rzeż i zbliża się do nas człowiek z pistoletem do uboju. Mówi uspokajająco i uśmiecha się, dookoła na ekrancha wyświetlane są zielone łączki i inne uspokajające obrazki, jest owies i woda i wszystko wygląda idylicznie, w dodatku część zwierząt tak zgłupiała że aktywnie i głośno scieszy sie z miejsca gdzie jest i nakazuje to innym. Ale mord wisi w powietrzu i nic go nie zatrzyma. Na dziś włąśniciwe można go tylko przyspieszyć, bo wojne religijna z muslimami jest jeszcze nie przygotowana, na razie są w mniejszości i nie są uzbrojeni chociaż boją się już ich miliony normalnych ludzi, bo terroryzm to właśnie religia strachu. Ale teraz straty będą jeszcze stosunkowo niewielkie, kiedy przekroczą 30% stanu osobowego UE będzie rzeź.

   

   

  • malejący
   21 sierpnia 2017 at 06:23 - odpowiedz

   EU – komunistyczny twór oparty na samych kłamstach:

   "Profesor Andrzej Nowak podzielił się ostatnio swoimi refleksjami na temat
   Domu Europejskiej Historii przy Parlamencie Europejskim. Profesor zwiedził tą niedawno otwartą instytucję. Wrażenia są szokujace.

    

   W tym Domu, pokazujacym na 5 piętrach historię naszego kontynentu, nie ma miejsca ani na naukę, ani na technologię, ani na kulturę.

   O chrześcijaństwie jest powiedziane, że „była taka religia, która zdominowała kontynent, ale już na szczęscie ustępuje” O narodach tam się mówi, że są to przjeściowe twory, które pojawiły się 200 lat temu.

   Odniośnie filozofii jest tam pokazanych tylko 2 myślicieli: Arystoteles i … Slavoj Żiżek. Ten drugi to współczesny słoweński filizof-marksista. Nie ma w Domu Europejskiej Historii, ani Platona, ani św.Augustyna, ani Tomasza z Akwinu, ani Erazma z Rotterdamu, ani Spinozy, ani Pascala, ani Leibnitza, ani Hobbesa, ani Rousseau, ani Woltera, ani Kanta, ani Hegla, żeby wymienić tylko część z tych najwybitniejszych. Za to jest miejsce dla trzeciorzędnego filozofa, epigona po komuniźmie.

   Oczywiście, ale na innych piętrach jest kilka miejsc poświęconych Karolowi Marksowi, jako autorowi promiennego i szlachetnego protestu.

   Trochę miejsca jest poświęcone sprawom polskim.
   1. Trylogia Sienkiewicza przedstawiona jest jako dzieło uczące nienawiści.
   2. Piłsudski pokazany jest w gablocie z krwawymi dyktatorami.
   3. Za to w pozytywnym kontekście pokazany jest inny Polak, Dzierżynski.

   Nie brakuje dyktatorów-morderców. Np. Stalin pokazany jest jako ten, ktory wraz z innymi szlachetnymi ludźmi udziela pomocy republikańskiej Hiszpanii.

   Szczytem zakłamania, obłudy i zwykłego chamskiego historycznego falszerstwa jest pokazanie ofiar II WŚ. Tam pokazana jest zabiedzona niemiecka rodzina wypędzana ze swojego rodzinnego domu, a dla kontrastu pokazana jest młoda, elegancka, dobrze ubrana Polka opuszczająca obóz dla przesiedleńców, gdzieś, zapewne w Niemczech.

   Rok 1989 r.- wszystkim wydarzeniom w krajach Europy Wschodniej poświęcone 2 minuty filmu. Resztę tego filmu – 5 minut jest poświecone Niemcom, z przesłaniem, że to oni zjednoczyli Europę.

   Odnośnie Polski jest jeszcze wielka fotografia prezydenta Kwaśniewskiego przepraszajacego za Jedwabne oraz informacja, że dopiero książka Tomasza Grossa, uświadomiła Polakom jak było naprawde, ponieważ przedtem chwalili tylko komunistyczną partyzantkę.

   Profesor Andrzej Nowak uważa, że cały ten „Dom Europejskiej Historii” prawie, że nic nie pokazuje, to co jest ważne dla Europejczyka. Nie ma tam nie tylko znanych filozofow, ale w ogóle znanych ludzi, takich jak np.: Szekspir, Goethe czy Dostojewski. Nie ma tam nuaki, kultury, techniki europejskiej ponieważ autorzy tego obłędnego projektu uznali, że one pochodza z wyzysku kolonialnego. To co jest, ma być obowiązkowe dla przyszłych pokoleń Europejczyków. Oni mają być odcięci od prawdziwych dokonań swoich przodków.

   Ten projekt tak naprawde preferuje niemiecki punkt widzenia historii, a właściwie niemieckiej lewicy, dlatego też m.in. takie ludobójcze wydarzenie jak holokuast jest w tym projekcie rozmyte."

   Źródło: Stowarzyszenie Solidarni 2010

   • ala wilk
    21 sierpnia 2017 at 07:20 - odpowiedz

    Co UE ma wspólnego z komunizmem?

    Czy w UE są łagry dla prawicowców-putinofili? Gdzie?

    W Finlandii i Szwecji?

    Czy UE napada na inne kraje jak komunistyczny ZSRS? Na które?

     

   • ala wilk
    21 sierpnia 2017 at 07:31 - odpowiedz

    @ Malejący

    Co masz przeciwko Hitlerowi? Przecież dla prawicy on był lepszy niż lewaczka Merkel, nie?

    Hitler nie wpuścił żadnego muzułumanina do III Rzeszy a to przecież idealna polityka prawicy.

     

  • ala wilk
   21 sierpnia 2017 at 07:29 - odpowiedz

   Skoro UE zwyrodniała to gdzie na świecie jest lepiej niż w zwyrodniałej UE?

   W Rosji u Putina? W USA u Trumpa? W Chinach? W Indiach?

   Gdzie jest ten raj polskiej prawicy gdzie mogą zabijać tylko biali a nie muzułumanie?

    

 16. ala wilk
  21 sierpnia 2017 at 07:27 - odpowiedz

  Czyli podsumowując dyskusję.

  Jak Putin zabija chrzescijan to dobrze.

  Jak ISIS zabija chrześcijan to źle.

  Jak Putin ogranicza prawa obywatelskie w Rosji to dobrze.

  Jak Merkel ogranicza prawa obywatelskie w UE to źle.

   

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *