• czwartek, 19 października 2017 r.

Izrael, czyli bastion na linii frontu. Jacek Tabisz i Piotr Napierała

 

Dwugłos w sprawie Izraela. Piotr uważa, że Izrael nie zdobędzie wsparcia ze strony Europy i kiedyś będzie musiał być może ratować się ucieczką jego mieszkańców w bezpieczniejsze miejsce. Jacek jest oburzony, że kraje takie jak Francja nie wspierają Izraela przynależnego do naszej cywilizacji i ma nadzieję, że to się zmieni, że irracjonalna moda na „Wolną Palestynę” zmieni się na „Wspieram Izrael”.

Podobne materiały

18 komentarzy

 1. Dariusz
  25 listopada 2016 at 21:51 - odpowiedz

  Izraela przez długi czas nie ruszą. Jest to państwo posiadające broń nuklearną . Sąsiedzi(Syria) są pogrążeni w wojnie domowej.

 2. BOGDAN
  26 listopada 2016 at 16:59 - odpowiedz

  militarnie strategicznie małe kraje sa nie do obrony przed bronia atomowa – na takie państwa jak Singapur wystarczy jedna bomba -jedna rakieta ma kilka głowic atomowych – w Izraelu sa muzułmanie – ale wydaje się ze islam godzi się na ofiary własnych wyznawców – teraz pożary i nożownicy – pokazali ze nie da się ograniczyć terroryzm – zmienia się jak kameleon-drony które mogą nosic mikro ładunki a które mieć kazde dziecko -POLSKA JAKO KRAJ GRANICZACY POTEGA ATOMOWA – NIEMA ZAD NYCH SZANS NA OBRONE PRZED ATOMEM /TE BATERIE CRUZÓW / TO PROPAGANDA -HITLER POD KONIEC 2 WOJNY SWIATOWEJ MIAŁ DZIAŁA /TAK ZWANE V3/O ZASIEGU PONAD 200KM-FRANCJA LONDYN–/KALINIGRAD WARSZAWA-///A TECHNIKA WOJSKOWA – OGROMNIE SIE ZMIENIŁA -W SYRII ROSJANIE POKAZALI ZE Z KUTRA /CHYBOTLIWY/CELE W SYRII 1700KM-OSIAGALI -IRAN EGIPT SZYICKI IRAK–NAPEWNO TURCJA SIE STARA O BRON ATOMOWA I ARABIA SAUDYJSKA —OBRONA IZRAELA PRZED RAKIETAMI Z RUR KANALIZACYJNYCH TAK – ALE APOKALIPSA WISI NAD IZRAELEM –

 3. BOGDAN
  26 listopada 2016 at 17:07 - odpowiedz

  zamachy w HISZPANII /wysadzony pociąg – po złapaniu zamachowcow okazało się ze zamachowcom – nie chodziło -o udział HISZPANII w misjach militarnych a HISZPANIE – ARABSKA

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   26 listopada 2016 at 21:59 - odpowiedz

   Bzdury. Może zamach w Londynie to upomnienie się o Al-Londonus?

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    27 listopada 2016 at 01:47 - odpowiedz

    Jeśli, jak twierdzi Bogdan, zamachowiec sam stwierdził, że taką miał motywację, to nie są bzdury

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     27 listopada 2016 at 12:16 - odpowiedz

     Jeśli tak twierdził to wprowadzal zamieszanie. Wszystko wskazuje na to że jednak chodziło o to by Hiszpania gdzie tylko 4% społeczeństwa było za interwencją w Iraku wypadła z koalicji i cel został osiągnięty

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      28 listopada 2016 at 02:28

      Zapewniam Cię, że osoba, która kosztem swojego życia/wolności morduje innych ludzi w zamachu terrorystycznym zawsze chce ogłosić wszem i wobec o co jej chodziło.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      28 listopada 2016 at 02:31

      Ty byś tak zrobil? Ludzie są różni. Poza tym to nie był atak samobójczy

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      28 listopada 2016 at 02:49

      Gdyby chciał zaprzestania ataków na Irak powiedziałby o tym, jeśli po to przeprowadził zamach.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      28 listopada 2016 at 04:08

      Tak też mowil a właściwie mówili bo było ich kilku

 4. Robert
  27 listopada 2016 at 20:33 - odpowiedz

  Od dawna popieram Izrael w tym co robi. Religia judaistyczna- ciemnota jak każda inna religia. Jednak w obronie przed fanatyzmem islamskim Izrael powinien być wzorem dla zachodu. Największy procent noblistów to Żydzi; wśród islamistów ilu jest noblistów?

 5. Lucyan
  28 listopada 2016 at 00:14 - odpowiedz

  Pan Jacek jak zwykle gada takie niestworzone bajki, jak dziecko. Jesli islam jest problemem, to co za problem aby Izrael przyjąl islam? Czy wtedy wszystkie problemy Arabowie-Zydzi bylyby rozwiązane? Bzdura kompletna.
  A dlaczego Izrael nie moze przyjac islamu? ostatecznie sprawa sporna to tylko kto był zoną Abrahama, Sara czy Hagar, kto był pierwszym synem Abrahama, Izmael czy Izaak. Ze tez taka mała sprzeczka rodzinna urosła do takiego wielkiego konfliktu. Obrzezanie mają wspolne, to są ludy semickie, moze obrzezanie ich pojedna. Dla Polaka spor Arab-Zyd to jak spor Dunczyk-Szwed, niech sie rżną, az w koncu dojdą do wniosku, ze to nie ma sensu.
  Niech Izrael przyjmie islam (wtedy wg Pana Jacka sprawa bedzie rozwiązana). Ostatecznie Polanie(?) porzucili swoją poganską wiare i przyjeli chrzescijanstwo, wiec i Zydzi w okresie zagrożenia niech tez przejdą na islam, jesli to ma pomoc im przeżyc. Albo jak Prusowie, albo dac sie wykonczyc, albo przejac germanskie zwyczaje, wymieszac sie i nazwac Prusakami.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   28 listopada 2016 at 01:46 - odpowiedz

   Tak dla sportu sam najpierw przyjmij islam i pomieszkaj w Arabii Saudyjskiej 2 lata. Jak ci się spodoba – radź innym

   • Lucyan
    28 listopada 2016 at 02:54 - odpowiedz

    Przeciez tak samo było na ziemiach polskich. Chrzescijanstwo było brutalnie wprowadzane, i wielu mieszkancow terenow nad Wisłą straciło zycie. Izrael moze wprowadzic łagodną wersje islamu, przeciez.
    Moj pomysł ze zmiana religii wynika z twojej teorii – ze problemem jest religia.
    A jesli chodzi o przeprowadzke do USA to sie to nazywa emigracja, Izraelczycy/Zydzi juz teraz sobie mogą emigrowac do USA, ale nikt im nie zamierza dawac ziemii na oddzielne panstwo Izrael2, czy na osobny stan – Judefornia.
    Zydzi w poglądach są podzieleni wszedzie, nie ma tak ze są tylko pro-komunistyczni, czy pro-kapitalistyczni.
    Na razie najlepiej niech Izrael zbuduje mur przed terrorystami. A pod dwoch pokoleniach sie zobaczy. Dorosną, emocje opadną. Tak samo przeciez było w Europie po wojnie, nastapił okres narodowosciowych izolacji, aby sobie do gardeł nie skakac.
    Zresztą Zydzi obszaru Izraela nie opuszczą, zawsze zostanie te 25-50% ktore raczej poswieci zycie niz wyemigruje. Nie wiem po co ta dyskusja.
    Zreszta Antek jak buduje polską armie to własnie ona ma bronic Polske przed niemcami i ruskimi i turkami, dla desantu zydowskiego. Bo Antek i Jarek własnie tu planuje miejsce gdzie Zydzi osiądą, taki Izrael 2, rezerwowy a moze na dłuzej. Tak to sobie to wykombinował.

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     28 listopada 2016 at 03:42 - odpowiedz

     Jestem przekonany, że gdyby zupełnie nierealny pomysł zmiany religii ktoś wcielił w życie, ustałoby poparcie dla Palestyńczyków większości państw muzułmańskich. Tyle, że pomysł jest zupełnienierealny – większość ludzi za nic w świecie nie zmieni swojej religii, a tu w grę wchodziłaby zmiana na gorsze.

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      28 listopada 2016 at 04:12

      Wcale nie na gorsze. Litera judaizmu jest jeszcze paskudniejsza niż islamu. Nie wiem czy wiesz ale my jesteśmy wg niej tylko mówiącymi maszynami goyam stworzonymi by służyć hebrajom. Islam przynajmniej daje szansę wszystkim no może kobietom trochę mniej. Judaizm to takie same gowno a może gorsze. Tylko że Żydzi mieli haskalę i zostali oświeceni choć niestety nie wszyscy. W NY dochodzi rocznie do kilku ataków na tle religijnym między judaistami. Gdyby było Żydów na świecie tylu co muzułmanów skala przemocy mogłaby być podobna

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      28 listopada 2016 at 04:46

      Islam nie miał haskali, więc na gorsze

 6. Heisenberg
  8 grudnia 2016 at 20:20 - odpowiedz

  Jednak byłaby zmiana na gorsze, bo większość Żydów w Izraelu jest oświecona, nie licząc sporej, ale nie większościowej części ortodoksów. Arabowie są ciemniejsi od Żydów.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *