Izrael, czyli bastion na linii frontu. Jacek Tabisz i Piotr Napierała


 
Dwugłos w sprawie Izraela. Piotr uważa, że Izrael nie zdobędzie wsparcia ze strony Europy i kiedyś będzie musiał być może ratować się ucieczką jego mieszkańców w bezpieczniejsze miejsce. Jacek jest oburzony, że kraje takie jak Francja nie wspierają Izraela przynależnego do naszej cywilizacji i ma nadzieję, że to się zmieni, że irracjonalna moda na „Wolną Palestynę” zmieni się na „Wspieram Izrael”.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

18 Odpowiedź na “Izrael, czyli bastion na linii frontu. Jacek Tabisz i Piotr Napierała”

 1. Izraela przez długi czas nie ruszą. Jest to państwo posiadające broń nuklearną . Sąsiedzi(Syria) są pogrążeni w wojnie domowej.

 2. militarnie strategicznie małe kraje sa nie do obrony przed bronia atomowa – na takie państwa jak Singapur wystarczy jedna bomba -jedna rakieta ma kilka głowic atomowych – w Izraelu sa muzułmanie – ale wydaje się ze islam godzi się na ofiary własnych wyznawców – teraz pożary i nożownicy – pokazali ze nie da się ograniczyć terroryzm – zmienia się jak kameleon-drony które mogą nosic mikro ładunki a które mieć kazde dziecko -POLSKA JAKO KRAJ GRANICZACY POTEGA ATOMOWA – NIEMA ZAD NYCH SZANS NA OBRONE PRZED ATOMEM /TE BATERIE CRUZÓW / TO PROPAGANDA -HITLER POD KONIEC 2 WOJNY SWIATOWEJ MIAŁ DZIAŁA /TAK ZWANE V3/O ZASIEGU PONAD 200KM-FRANCJA LONDYN–/KALINIGRAD WARSZAWA-///A TECHNIKA WOJSKOWA – OGROMNIE SIE ZMIENIŁA -W SYRII ROSJANIE POKAZALI ZE Z KUTRA /CHYBOTLIWY/CELE W SYRII 1700KM-OSIAGALI -IRAN EGIPT SZYICKI IRAK–NAPEWNO TURCJA SIE STARA O BRON ATOMOWA I ARABIA SAUDYJSKA —OBRONA IZRAELA PRZED RAKIETAMI Z RUR KANALIZACYJNYCH TAK – ALE APOKALIPSA WISI NAD IZRAELEM –

 3. zamachy w HISZPANII /wysadzony pociąg – po złapaniu zamachowcow okazało się ze zamachowcom – nie chodziło -o udział HISZPANII w misjach militarnych a HISZPANIE – ARABSKA

    1. Jeśli tak twierdził to wprowadzal zamieszanie. Wszystko wskazuje na to że jednak chodziło o to by Hiszpania gdzie tylko 4% społeczeństwa było za interwencją w Iraku wypadła z koalicji i cel został osiągnięty

     1. Zapewniam Cię, że osoba, która kosztem swojego życia/wolności morduje innych ludzi w zamachu terrorystycznym zawsze chce ogłosić wszem i wobec o co jej chodziło.

     2. Gdyby chciał zaprzestania ataków na Irak powiedziałby o tym, jeśli po to przeprowadził zamach.

 4. Od dawna popieram Izrael w tym co robi. Religia judaistyczna- ciemnota jak każda inna religia. Jednak w obronie przed fanatyzmem islamskim Izrael powinien być wzorem dla zachodu. Największy procent noblistów to Żydzi; wśród islamistów ilu jest noblistów?

 5. Pan Jacek jak zwykle gada takie niestworzone bajki, jak dziecko. Jesli islam jest problemem, to co za problem aby Izrael przyjąl islam? Czy wtedy wszystkie problemy Arabowie-Zydzi bylyby rozwiązane? Bzdura kompletna.
  A dlaczego Izrael nie moze przyjac islamu? ostatecznie sprawa sporna to tylko kto był zoną Abrahama, Sara czy Hagar, kto był pierwszym synem Abrahama, Izmael czy Izaak. Ze tez taka mała sprzeczka rodzinna urosła do takiego wielkiego konfliktu. Obrzezanie mają wspolne, to są ludy semickie, moze obrzezanie ich pojedna. Dla Polaka spor Arab-Zyd to jak spor Dunczyk-Szwed, niech sie rżną, az w koncu dojdą do wniosku, ze to nie ma sensu.
  Niech Izrael przyjmie islam (wtedy wg Pana Jacka sprawa bedzie rozwiązana). Ostatecznie Polanie(?) porzucili swoją poganską wiare i przyjeli chrzescijanstwo, wiec i Zydzi w okresie zagrożenia niech tez przejdą na islam, jesli to ma pomoc im przeżyc. Albo jak Prusowie, albo dac sie wykonczyc, albo przejac germanskie zwyczaje, wymieszac sie i nazwac Prusakami.

   1. Przeciez tak samo było na ziemiach polskich. Chrzescijanstwo było brutalnie wprowadzane, i wielu mieszkancow terenow nad Wisłą straciło zycie. Izrael moze wprowadzic łagodną wersje islamu, przeciez.
    Moj pomysł ze zmiana religii wynika z twojej teorii – ze problemem jest religia.
    A jesli chodzi o przeprowadzke do USA to sie to nazywa emigracja, Izraelczycy/Zydzi juz teraz sobie mogą emigrowac do USA, ale nikt im nie zamierza dawac ziemii na oddzielne panstwo Izrael2, czy na osobny stan – Judefornia.
    Zydzi w poglądach są podzieleni wszedzie, nie ma tak ze są tylko pro-komunistyczni, czy pro-kapitalistyczni.
    Na razie najlepiej niech Izrael zbuduje mur przed terrorystami. A pod dwoch pokoleniach sie zobaczy. Dorosną, emocje opadną. Tak samo przeciez było w Europie po wojnie, nastapił okres narodowosciowych izolacji, aby sobie do gardeł nie skakac.
    Zresztą Zydzi obszaru Izraela nie opuszczą, zawsze zostanie te 25-50% ktore raczej poswieci zycie niz wyemigruje. Nie wiem po co ta dyskusja.
    Zreszta Antek jak buduje polską armie to własnie ona ma bronic Polske przed niemcami i ruskimi i turkami, dla desantu zydowskiego. Bo Antek i Jarek własnie tu planuje miejsce gdzie Zydzi osiądą, taki Izrael 2, rezerwowy a moze na dłuzej. Tak to sobie to wykombinował.

    1. Jestem przekonany, że gdyby zupełnie nierealny pomysł zmiany religii ktoś wcielił w życie, ustałoby poparcie dla Palestyńczyków większości państw muzułmańskich. Tyle, że pomysł jest zupełnienierealny – większość ludzi za nic w świecie nie zmieni swojej religii, a tu w grę wchodziłaby zmiana na gorsze.

     1. Wcale nie na gorsze. Litera judaizmu jest jeszcze paskudniejsza niż islamu. Nie wiem czy wiesz ale my jesteśmy wg niej tylko mówiącymi maszynami goyam stworzonymi by służyć hebrajom. Islam przynajmniej daje szansę wszystkim no może kobietom trochę mniej. Judaizm to takie same gowno a może gorsze. Tylko że Żydzi mieli haskalę i zostali oświeceni choć niestety nie wszyscy. W NY dochodzi rocznie do kilku ataków na tle religijnym między judaistami. Gdyby było Żydów na świecie tylu co muzułmanów skala przemocy mogłaby być podobna

 6. Jednak byłaby zmiana na gorsze, bo większość Żydów w Izraelu jest oświecona, nie licząc sporej, ale nie większościowej części ortodoksów. Arabowie są ciemniejsi od Żydów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 1 =