• poniedziałek, 21 maja 2018 r.

Tolerancja dla nietolerancji to nietolerancja

 

Część liberałów i lewicy nie rozumie, że obawa przed przyjmowaniem imigrantów – muzułmanów do Europy związana jest z tym, że muzułmanie w Europie się nie integrują, zaś tolerancja dla nietolerancji jest nietolerancją. Najpierw trzeba stworzyć działający system integrowania muzułmanów w Europie, tak, aby z pokolenia na pokolenie mniej bliskie im były prawa szariatu, w tym chęć stosowania brutalnych kar za bluźnierstwo czy apostazję. Dopiero po zaistnieniu sprawnie działającego systemu integracji muzułmanów w społeczeństwach europejskich można przyjmować ich bez ryzyka zapanowania w Europie znacznie mniej tolerancyjnych praw i reguł społecznych.

Podobne materiały

7 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  29 listopada 2016 at 20:57 - odpowiedz

  Liberałowie to rozumieją po prostu niektórych ludzi daje się zasymilować a innych nie. To lewica każdego kto ma wątpliwości co do mas imigrantów posądza o rasizm

  • Benbenek
   29 listopada 2016 at 21:32 - odpowiedz

   Asymilacja to nie liberalizm. To dyktatura większości.

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    29 listopada 2016 at 21:49 - odpowiedz

    Dyktatura większości jest tylko wtedy gdy chodzi o asymilację Np w Iranie – kraju nieliberalnym. Liberalne kraje to nie te które pozwalają sobie wchodzić na głowę lecz te co bronią liberalnego społeczeństwa przed barbarzyństwem i żądają respektowania pewnych standardów. Nie powinno być tolerancji dla wrogów tolerancji Np islamistów

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    30 listopada 2016 at 02:29 - odpowiedz

    @Benbenek – mówimy o nadawaniu obywatelstwa, a nie o nadawaniu reguł i praw osobom postronnym

 2. Anna Kohli
  2 grudnia 2016 at 21:43 - odpowiedz

  Dziekuje Panu za ten wyklad. Ma pan racje. Nie moze byc tolerancji dla nietolerancji. I widzimy, ze z tym problemem zmagaja sie kraje na Zachodzie. Pozwolic na malzenstwa z dziecmi? Nie. Pozwolic na traktowanie kobiet jako niewolnic i wprowadzanie praw szariatu w Europie. Nie. No way. Po to uciekali ludzie z krajow, zdominowanych przez religie, zeby znalezc sie znowu w „tolerancyjnym” swiecie, ktory dopuszcza naruszanie praw czlowieka? Ludzie, ktorzy uciekli przed tym horrorem religijnym pukaja sie w czolo, jak widza te tolerancje dla nietolerancji w zachodniej Europie. Dobrze, ze pan wspomnial o handlu niewolnikami w Afryce. Bardzo ciekawy problem. Czesto sie zapomina, ze glownymi aktorami w tym biznesie byli muzulmanie. Wraz z lokalnymi kacykami. Nie chce wybielic bialych kolonizatorow 🙂 Daleko mi od tego. Ale rola muzulmanskich przywodcow jest jakos zapomniana. Przy odgrzebywaniu historii Afryki, szukaniu zrodel wpadlam na wiele interesujacych tropow jak np. matriarchalne klany zostawaly niszczone przez islam w Afryce. Nikt o tym nie wie. Europejscy kolonizatorzy byli okrutni i brutalni. Ale tak samo dzialali muzulmanscy agresorzy. A my bijemy sie do dzisiaj w piersi za skolonizowanie Afryki, mimo ze nasi przodkowie nie mieli z tym nic wspolnego i zapominamy o tym, ze to glownie islam zniewolil ogromne obszary Afryki. A jego przedstawiciele do dzisiaj niby nie moga zapomniec wypraw krzyzowych 🙂 No przepraszam. Te wyprawy krzyzowe to pikus jezeli sie porowna agresje islamu w Afryce.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   3 grudnia 2016 at 00:40 - odpowiedz

   Świetny komentarz Pani Anno – całkowicie się zgadzam z Pani przemyśleniami, myślę podobnie i wydaje mi się, że odrobina realizmu wszystkim może tylko pomóc.

   • marek
    4 grudnia 2016 at 12:34 - odpowiedz

    Rzepa opublikowała ciekawy artykuł o niewolnictwie z którego wynika, że nie tylko biali byli właścicielami niewolników w USA.
    http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/312019882-USA-Czarnoskorzy-tez-mieli-niewolnikow.html

    „W 1830 r. we wszystkich pięciu stanach Południa czarni posiadali łącznie ponad 10 tys. niewolników, a 30 lat później, przed wybuchem wojny, liczba ta wzrosła do 20 tys. W samym tylko Nowym Orleanie własnością wolnych Murzynów było co najmniej 3 tys. niewolników.”

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *