Tolerancja dla nietolerancji to nietolerancja


 
Część liberałów i lewicy nie rozumie, że obawa przed przyjmowaniem imigrantów – muzułmanów do Europy związana jest z tym, że muzułmanie w Europie się nie integrują, zaś tolerancja dla nietolerancji jest nietolerancją. Najpierw trzeba stworzyć działający system integrowania muzułmanów w Europie, tak, aby z pokolenia na pokolenie mniej bliskie im były prawa szariatu, w tym chęć stosowania brutalnych kar za bluźnierstwo czy apostazję. Dopiero po zaistnieniu sprawnie działającego systemu integracji muzułmanów w społeczeństwach europejskich można przyjmować ich bez ryzyka zapanowania w Europie znacznie mniej tolerancyjnych praw i reguł społecznych.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

   1. Dyktatura większości jest tylko wtedy gdy chodzi o asymilację Np w Iranie – kraju nieliberalnym. Liberalne kraje to nie te które pozwalają sobie wchodzić na głowę lecz te co bronią liberalnego społeczeństwa przed barbarzyństwem i żądają respektowania pewnych standardów. Nie powinno być tolerancji dla wrogów tolerancji Np islamistów

 1. Dziekuje Panu za ten wyklad. Ma pan racje. Nie moze byc tolerancji dla nietolerancji. I widzimy, ze z tym problemem zmagaja sie kraje na Zachodzie. Pozwolic na malzenstwa z dziecmi? Nie. Pozwolic na traktowanie kobiet jako niewolnic i wprowadzanie praw szariatu w Europie. Nie. No way. Po to uciekali ludzie z krajow, zdominowanych przez religie, zeby znalezc sie znowu w „tolerancyjnym” swiecie, ktory dopuszcza naruszanie praw czlowieka? Ludzie, ktorzy uciekli przed tym horrorem religijnym pukaja sie w czolo, jak widza te tolerancje dla nietolerancji w zachodniej Europie. Dobrze, ze pan wspomnial o handlu niewolnikami w Afryce. Bardzo ciekawy problem. Czesto sie zapomina, ze glownymi aktorami w tym biznesie byli muzulmanie. Wraz z lokalnymi kacykami. Nie chce wybielic bialych kolonizatorow 🙂 Daleko mi od tego. Ale rola muzulmanskich przywodcow jest jakos zapomniana. Przy odgrzebywaniu historii Afryki, szukaniu zrodel wpadlam na wiele interesujacych tropow jak np. matriarchalne klany zostawaly niszczone przez islam w Afryce. Nikt o tym nie wie. Europejscy kolonizatorzy byli okrutni i brutalni. Ale tak samo dzialali muzulmanscy agresorzy. A my bijemy sie do dzisiaj w piersi za skolonizowanie Afryki, mimo ze nasi przodkowie nie mieli z tym nic wspolnego i zapominamy o tym, ze to glownie islam zniewolil ogromne obszary Afryki. A jego przedstawiciele do dzisiaj niby nie moga zapomniec wypraw krzyzowych 🙂 No przepraszam. Te wyprawy krzyzowe to pikus jezeli sie porowna agresje islamu w Afryce.

  1. Świetny komentarz Pani Anno – całkowicie się zgadzam z Pani przemyśleniami, myślę podobnie i wydaje mi się, że odrobina realizmu wszystkim może tylko pomóc.

   1. Rzepa opublikowała ciekawy artykuł o niewolnictwie z którego wynika, że nie tylko biali byli właścicielami niewolników w USA.
    http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/312019882-USA-Czarnoskorzy-tez-mieli-niewolnikow.html
    „W 1830 r. we wszystkich pięciu stanach Południa czarni posiadali łącznie ponad 10 tys. niewolników, a 30 lat później, przed wybuchem wojny, liczba ta wzrosła do 20 tys. W samym tylko Nowym Orleanie własnością wolnych Murzynów było co najmniej 3 tys. niewolników.”

 2. Najwyższy stopień wszelkiej TOLERANCJI jest TOLERANCJA NIETOLERANCJI!
  Chrzęścijaństwo to doskonale wie, gdyż opiera się na ewnegelicznym zawołaniu:
  "Miłujcie nieprzyjaciół swoich!"
  Pozdrawiam

 3. Tutaj chodzi o pomoc ludziom, którzy uciekają przed wojną, są w dramatycznej sytuacji. Kto tego nie rozumie ten nie ma empatii. A empatia to ważny składnik tolerancji.
   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *