• wtorek, 19 czerwca 2018 r.

12 Tygodnik Faktycznie, a w nim między innymi człowiek posmoleński i dzieje Radia Maryja

W 12 wydaniu Tygodnik Faktycznie zajmuje się PiSowskimi próbami stworzenia w  Polsce nowego człowieka posmoleńskiego. Środkami do tego celu są m.in. polityczne ingerencje w kulturę, media i edukację.

5527725db7e33_osize933x0q70h3c2126

Wśród reportaży własnych można znaleźć  materiał o tworzeniu w Aleksandrowie Łódzkim niezależnego od miejscowej kurii ekumenicznego ośrodka religijnego i kulturalnego. Rzecz bez precedensu we współczesnej Polsce, zważywszy, że twórcą jest ksiądz katolicki będący w jawnym konflikcie z Kościołem, a wspiera go miejscowy samorząd i spora część mieszkańców.

Ponadto tygodnik po raz kolejny publikuje  obszerny materiał z okazji Światowego Dnia Biseksualizmu, oraz okolicznościach powstania Radia Maryja.

Dział światopoglądowy zawiera m.in. tekst poświęcony krytyce mentalności rynkowej, która prowadzi do dewastacji przyrody oraz rozważania wokół kwestii przemian światopoglądowych (lub ich braku) u ludzi skonfrontowanych z poważną chorobą lub rychłą perspektywą własnej śmierci.  Zatem – dlaczego niektórzy ludzie deklarujący  niewiarę działają wedle zasady „jak trwoga to do Boga”, a inni – wręcz przeciwnie.

szatan-rozmawia-ze-c59bmiercic485-i-grzechem-gustave-dore

 

Tygodnik Faktycznie

Podobne materiały

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *