• niedziela, 21 października 2018 r.

Co nowego w kalendarzu liturgicznym – Bonifacy VIII – papież

 

Bonifacy VIII to ostantni papież średniowieczny panujący na przełomie XIII i XIV wieku. Jest to niebywale barwna i interesująca postać w historii Kk. Redaktorzy racjonalista.tv Grzegorz Roman i Radosław S. Czarnecki przybliżają tylko w części (z racji nadmiaru informacji na jego temat) Bonifacego, jego pontyfikat oraz okoliczności towarzyszące życiowej drodze tego papieża.

Podobne materiały

2 komentarze

 1. Lucyan
  23 czerwca 2017 at 20:13 - odpowiedz

  Ha, ha, Filip IV Piekny, i pieknie! Dajcie serie reportazy o Filipie Pieknym to ilosc odwiedzin tego portalu wzrosnie 1000- krotnie. Przygotujcie sie jednak na ataki co najmniej cybernetyczne jak i finansowe.  Filip Piekny to wrog kleru number one. Mozecie sobie krytykowac Boga i bogow ile chcecie – to fajnie ze w XXi wieku ktos chce mamrotac o bogach a jeszcze do tego zagłebiac sie w detale, krytykujcie stare skrypty – to fajnie ze ktos je jeszcze czyta,  a jak swiat powstał z niczego – to przeciez dokładnie pokrywa sie z opisem w starych skryptach.

  Ale jak zaczniecie propagowac Filipa Pieknego to z wami koniec.

  Pomysly Filipa: " …konfiskaty majątków lombardzkich bankierów i bogatej ludności żydowskiej, przez zamianę powinności lennych na świadczenia pieniężne oraz przez nałożenie specjalnego podatku na duchowieństwo." 

  • Tomek Świątkowski
   25 czerwca 2017 at 08:00 - odpowiedz

   a tam zaraz koniec…

   to że jacyś ludzie maja gębę pełną Boga kompletnie o niczym nie świadczy

   ilu debili i szarlatanów ma gęby pełne nauki? ilu łajdaków i cyników ma gęby pełna prawa i sprawiedliwości?

   czy to znaczy, że koniec z prawem.. koniec z nauką?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *