Co nowego w kalendarzu liturgicznym – Bonifacy VIII – papież

 

Bonifacy VIII to ostantni papież średniowieczny panujący na przełomie XIII i XIV wieku. Jest to niebywale barwna i interesująca postać w historii Kk. Redaktorzy racjonalista.tv Grzegorz Roman i Radosław S. Czarnecki przybliżają tylko w części (z racji nadmiaru informacji na jego temat) Bonifacego, jego pontyfikat oraz okoliczności towarzyszące życiowej drodze tego papieża.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Co nowego w kalendarzu liturgicznym – Bonifacy VIII – papież”

 1. Ha, ha, Filip IV Piekny, i pieknie! Dajcie serie reportazy o Filipie Pieknym to ilosc odwiedzin tego portalu wzrosnie 1000- krotnie. Przygotujcie sie jednak na ataki co najmniej cybernetyczne jak i finansowe.  Filip Piekny to wrog kleru number one. Mozecie sobie krytykowac Boga i bogow ile chcecie – to fajnie ze w XXi wieku ktos chce mamrotac o bogach a jeszcze do tego zagłebiac sie w detale, krytykujcie stare skrypty – to fajnie ze ktos je jeszcze czyta,  a jak swiat powstał z niczego – to przeciez dokładnie pokrywa sie z opisem w starych skryptach.

  Ale jak zaczniecie propagowac Filipa Pieknego to z wami koniec.

  Pomysly Filipa: " …konfiskaty majątków lombardzkich bankierów i bogatej ludności żydowskiej, przez zamianę powinności lennych na świadczenia pieniężne oraz przez nałożenie specjalnego podatku na duchowieństwo." 

  1. a tam zaraz koniec…

   to że jacyś ludzie maja gębę pełną Boga kompletnie o niczym nie świadczy

   ilu debili i szarlatanów ma gęby pełne nauki? ilu łajdaków i cyników ma gęby pełna prawa i sprawiedliwości?

   czy to znaczy, że koniec z prawem.. koniec z nauką?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + pięć =