• niedziela, 20 maja 2018 r.

Codzienność stereotypu. Joanna Hańderek

 

Stereotypy są codziennością, co zwiększa poziom wykluczenia w społeczeństwie. Często nie widzimy ludzi, lecz wzorce, jakim ich podporządkowaliśmy aby rozumieć świat na skróty.

Podobne materiały

4 komentarze

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  19 lutego 2018 at 22:03 - odpowiedz

  ale czasami stereotypy są prawdziwe: http://racjonalista.tv/o-stereotypach-piotr-napierala-i-jacek-tabisz/

 2. Lucyan
  20 lutego 2018 at 06:05 - odpowiedz

  Pani Handerek  troche spusciła na jakosci, połowa to gadanie o wyglądzie  kobiet. Przeciez jak ktos wpuszcza fotke swojego ciała  do sieci, to az sie prosi o komentarze na temat wyglądu, ba, to jest czesc strategii, puscic cos kontrowersyjnego, to bedzie wiecej wejsc na strone. Ciekawe byloby gdyby Pani H. wypowiedziała sie na temat jak kobiety oceniają kobiety, pominmy  mezczyzn.  

  PS. Dobry pogłos, widac katabasy wiedzą jak nagłosnic sale, jak nagrac, mają doswiadczenie, no i obraz sie nie rusza, mozna sie skupic na tresci. No i gosc z krzyzami wisi nad Panią H, i pilnuje aby nie powiedziała nic na temat polskiej pedofilskiej głownej sekty, i tak odwaznie mowi o jakiejs małej  religijnej sekcie, ale gdzis daleko. Ale co to ma wspolnego ze stereotypami? 

 3. Benbenek
  20 lutego 2018 at 13:10 - odpowiedz

  Mam wrażenie że wykład nie był dobrze przemyślany a przez to chaotyczny. Nie wiem w jakim celu było celowe zwracanie się do kobiet "każda z nas spotkała się ze stereotypami.." Czy to nie jest stereotyp?  Bycie przedmiotem stereotypowego traktowania jest powszechne i niezależne od płci.

  Kolejną rzeczą jest dość dobrowolne mieszkanie stereotypu z zachowaniem, metodą, działaniem. Istnieje dość łatwy do wykazania zestaw "reguł gry" które przynoszą okreslony skutek, nagrodę, sukces. Te zachowania nie są stereotypowe, chociaż takimi się wydają. 

  Jest takie zjawisko "instagram models". Dziewczyny pokazują tyłki. Są też ludzie którzy śledzą te zdjęcia i znają się na obróbce cyfrowej fotografii i wykazują że wielokrotnie (w niektórych przypadkach bez wyjątku) zdjęcia tyłków były poddane "upiększeniu" przez same zainteresowane panie. Jednocześnie skonfrontowane dziewczyny zaprzeczają odrzucając wszelkie uwagi nazywając je rzecz jasna "hejtem"

  I teraz co jest stereotypem? Poprawianie sobie tyłków? Czy zaprzeczanie temu? A może to jest skuteczna metoda, niekoniecznie stereotyp.

 4. Lucyan
  20 lutego 2018 at 15:08 - odpowiedz

  Nie da sie ukryc sie swiat jest rządzony  poprzez samcow, ktorzy są jednak sterowani przez kobiety. Przynajmniej okresowo. Jedyne geje (= kler)  nie dają sie bezposrednio sterowac kobietom. Samiec rządzi a to na wskutek fizycznej sily, zawsze moze w ostatecznosci uzyc sily a wtedy inne miekkie argumenty miekną.  Ciekawy bylby swiat rządzony przez kobiety, ale do tego na razie nie dojdzie. Nie ma jednak gwarancji ze swiat rządzony przez kobiety bylby lepszy, bo samo bycie kobietą nie gwarantuje "lepszosci". Najlepiej chyba fifty-fifty. Ja caly czas nie rozumiem dlaczego Polska wydaje 3 razy wiecej (w stosunku do budzetu) na zbrojenia  niz inne panstwa europejskie. To jest potworna  kasa i do tego wyprowadzana z Polski,  kasa ktora powinna isc na "miekkie" tematy czy na infrastukture chociazby. Tyle emocjonalnych gadek, o Zzydach, o dzenderach, o innych duperelach, a wielka kasa jest wyprowadzana poza Polske.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *