• poniedziałek, 21 maja 2018 r.

Czy przemoc powinna być samodzielną przesłanką do rozwodu? Płatek, Dominiczak

 

Andrzej Dominiczak, nasz redaktor i prezes Towarzystwa Humanistycznego, jest także aktywnym działaczem Centrum Praw Kobiet. Od lat stara się o to, aby przemoc była samodzielną przesłanką do rozwodu. To pytanie zadał wybitnej feministce i prawniczce, prof. Monice Płatek, która w niniejszym materiale udziela odpowiedzi.

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Lucek
  27 listopada 2014 at 21:21 - odpowiedz

  Help! Poprawcie jakosc dzwieku. Nie da sie tego słuchac, trudno cokolwiek zrozumiec. Program jest krotki, moze ktos da wersje tekstową? Please.

 2. Lucek
  28 listopada 2014 at 01:19 - odpowiedz

  Poza tym trzeba by wytłumaczyc co to jest samodzielna i co to jest przesłanka. Czy są to terminy sądowne i co one oznaczają. Czy mogą byc niesamodzielne przesłanki (moze jakies przykłady?) albo samodzielne nie-przesłanki? Dziwne słownictwo, zakrawa na prawa szariatu w polskim swieckim prawie.

 3. Lucek
  28 listopada 2014 at 09:23 - odpowiedz

  Nie, aby sie rozwiesc nie powinno sie żądac żadnych przesłanek. Wystarczy sama wola osoby pragnącej sie rozwiesc. To nie jest sprawa sądu dlaczego ktos chce sie rozwiesc.
  Obecne polskie prawo rozwodowe to po czesci relikt biblijny. Panstwa polskiego nie powinno interesowac życie płciowe pary, ani skłonnosci seksualne, ani czy ktos kogos zdradza czy nie. (Od tego są sądy koscielne, ktore rozkoszują sie w takich detalach i do tego na tym zarabiają – genialne! Zresztą, ludzie chcą takich koscielnych rozwodow tylko dlatego aby znow sobie zrobic nastepną impreze – nowy slub koscielny, niech wiec czarnym cwaniakom płacą).
  Jesli mąz bije żonę, albo żona męża, to jest to sprawa bandycka i rozboj, a nie sprawa małżenska.
  Dziwie sie, ze racjonalisci/ateisci nie widzą tego szariatowego reliktu, żądanie jakichs „przesłanek” aby sie rozwiesc to myslenie czysto religijne.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *