• środa, 21 marca 2018 r.

Is Italy a secular state? Giulio Ercolessi

 

Italy was united by secular politicians. Secularism is its base. How does Italy cope today with the separation of church and state? What is the attitude of the Italian Government towards the migration of  Muslims?

Podobne materiały

8 komentarzy

 1. Lucyan
  24 września 2015 at 21:33 - odpowiedz

  Widac Polska niewiele sie rozni od Włoch, podobna hipokryzja, podobna niemoc wobec wesołkowatych panow w czarnych sukienkach. I do tego twor do prania pieniedzy stworzony poprzez faszystow.
  Ciekawe spostrzezenia na temat getto, a wlasciwie brak takich getto jak np we Francji.
  Jedno jest pewne, Włochy to bedzie ostatnie panstwo ktore odetnie sie od czarnej mafii. Poki co to Watykan to doskonała pralnia pieniedzy, dla Włochow, no i dobry sakralno-turystyczny biznes. Roznica jest taka, za Watykan sciąga pieniadze od obcych – cudzoziemcow, natomiast nasze lokalne sakralne atrakcje łupią przede wszystkim ludnosc tubylczą. Dla Włochow Watykan to złoty interes, i nie bedą podcinac gałezi na ktorej siedzą.
  Juz niedługo zobaczymy co wymyslą nasi rodzimi faszysci.

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  25 września 2015 at 10:42 - odpowiedz

  Pierwszy konkordat faszyści drugi socjaliści wszystkie masowe ściemy kochają katolicyzm lub się nim posługują

 3. Krzysztof Marczak
  25 września 2015 at 13:15 - odpowiedz

  „The implementation of the principle is very, very, very poor” – this is the problem of all European legal systems. There is no point to work on the system while there is huge discrepancy between rules and its implementations.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   25 września 2015 at 15:12 - odpowiedz

   Brak konsekwencji zwłaszcza południowej Europy zawsze mnie zadziwia

   • Krzysztof Marczak
    25 września 2015 at 15:51 - odpowiedz

    Kiedy prawo nie jest egzekwowane mamy do czynienia de facto z bezprawiem. A w praktyce oznacza to, że rząd i sądownictwo traktują prawo uznaniowo co widać też wyraźnie w Polsce. Jest wiele przepisów, które pozostają martwymi bo nikt ich nie egzekwuje. Używa się ich jednak okazjonalnie do „karcenia” nieposłusznych obywateli. Dlatego nawet najbardziej antyamerykańscy prawnicy polscy zazwyczaj zgadzają się, że system prawny w USA jest dużo lepszy. Oczywiście podkreślam prawnicy i znający zagadnienie a nie czytacze medialnych głupot o różnych anomaliach systemu.

    • Setter
     28 września 2015 at 18:10 - odpowiedz

     Gdyby ze względów politycznych wrobiono Pana w morderstwo to wolał by Pan aby sądziło pięciu sędziów zawodowych czy dwunastu ignorantów? 2/3 tych ignorantów to zwolennicy PIS i zamachu smoleńskiego, co Pan Wybiera?

     • Krzysztof Marczak
      28 września 2015 at 18:43

      Miałem do czynienia z wieloma (polskimi) sędziami zawodowymi i zdecydowanie wolę 12 ignorantów. Wielu z nich jest bardziej profesjonalnych a poza tym (na ogół) nie są chorzy psychicznie. I założę się o wiele że w tym temacie mam duuużo większe doświadczenie (jak i wiedzę). Chce Pan spróbować to sprawdzić ?

 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  29 września 2015 at 10:48 - odpowiedz

  Cieszę się, że pan Ercolessi jest liberałem z ALDE, może wygrzebiemy się z tego zalewu radkowych i innych czerwonych

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *