• wtorek, 21 maja 2019 r.

O świeckości w Polsce. Prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska

 

Czy Polska jest państwem świeckim? Jak wygląda podejście do świeckości w naszym kraju? Prof. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska jest specjalistką w tej dziedzinie, jej wystąpienia zawsze są cenne dla zwolenników świeckiego państwa. 

Podobne materiały

Jeden komentarz

 1. Lucyan
  29 marca 2018 at 12:55 - odpowiedz

  Czarny obraz jak czarni w sukienkach opanowali panstwo. To jest nie-do-od-kre-ce-nia. Musialaby byc jakas rewolucja, inaczej proces bedzie trwal latami, setki lat. Oni sie boją, ale widzą ze tzw demokracja niekoniecznie jest na ich niekorzysc. Nie ma dyktatora ktora ktory by ich zlapal za kolnierz. 

  Idea rownosci religii jest niby sluszna i "demokratyczna", ale tu widac ze Krk wykorzystuje ludzkosc, chowając sie za (pseudo)-panstewkiem – Watykanem – pralnia pieniedzy, stolica pedofilii. Po prostu umowy miedzypanstwowe mają inny gatunek niz inne ustawy. 

  Z drugiej strony dlaczego wszystkie wyznania mają byc "rowne". Owszem, wszystkie sporty są rowne, ale w jednej kadencji rząd moze stawiac na pilke nozną, a w innej na skoki narciarskie do nieba, albo turystyke sakralną. Poza tym doslowna rownosc  religii prowadzi do sytuacji gdzie np muzulmanie chca pruc morde z minaretu, skoro katolicy moza walic w dzwony albu puszczac melodyjki. Raczej powinnismy zabronic im zanieczyszczac akustycznie powietrze i nasze uszy. Wszystkim.

  Najbardziej mnie interesują wizje od-kre-ca-nia tej stajni Augiasza. Najlepiej chyba poprzez  zakrecenie kurka i niech pazozyt sie wezmie do uczciwej pracy.  Ale nie niestety nie ma takiego hydraulika.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *