Procedura i okoliczności zawarcia Konkordatu. Prof. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska

 

Prof. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska, na konferencji w sejmie współorganizowanej przez Kongres Świeckości, opowiada o procedurze i okolicznościach zawarcia Konkordatu. Istotą konferencji była krytyczna analiza tego zjawiska.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Procedura i okoliczności zawarcia Konkordatu. Prof. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska”

  1. Zydzi Polakom chcieli zrobic dobrze. A własciwie  chcieli zrobic dobrze, aby sami mogli krecic wałki.  Rakowski z Urbanem zaczeli dawac  klerowi milionowe prezenty, z nadzieją ze razem z klerem bedą rządzic Polską, a jak damy odszkodowanie klerowi to moze i my tez dostaniemy? 

    Michnik, Mazowiecki dali polactwu Jezuska, wpuscili szamanow do szkoł panstwowych i odtąd  dzieciom sie wciska sie zydowskie mity. A sami zaczeli robic wałki na duzą skale.   Kwasniewski ochoczo ratyfikował umowe, nie rozumiem tylko dlaczego Cimoszewicz dopuscił do łamania Konstytucji. To Cimoszewicz a nie Duda pierwszy pozwolił na łamanie Konstytucji, nie zrobil NIC mimo ze wiedział, ze poprzedni rząd łamał Konstytucje, Ale czego sie nie robi dla pierwszego na swiecie obroncy pedofilow, JP2. 

    Dzis Rydzol dostaje swoja milionowa działke (30-40 mln), juz znalazł  nowych wrogow i w zamian za to Zydzi moga wyprowadzac z Polski miliardy. Gdy sie Rydzol zorientował, ze sie tanio sprzedał, to nagle ząda 100 mln (i tak tanio). A głupi  Polak sie podnieca, ze Zydzi robia zydowskie szopki i ronią krokodyle łzy. Jak to mowia Anglicy, penny wise, pound foolish.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 16 =