• środa, 15 sierpnia 2018 r.

Taka, miejska sytuacja


Od lat, z boku, przyglądam się tzw. ruchom miejskim, małym partiom czy organizacjom kobiecym. Powstają tam nowe koncepcje zarządzania miastami, aktywiści miejscy podają się za broniących interesów mieszkańców miast i generalnie są antypartyjni. Antypartyjność to także domena organizacji kobiecych. 


Zawsze także te ruchy czy organizacje zapowiadają walkę o miejsca w samorządach, bo na parlament nie mają żadnych szans. Zawsze też, szczególnie organizacje kobiece, domagają się od partii politycznych – i słusznie—realizacji swoich postulatów i zazwyczaj kierują te uwagi w stronę lewicy. Zarazem kobiety, ponad połowa naszego społeczeństwa, raczej na lewicę nie głosują, zaprzeczając tym samym głoszonym, hasłom organizacji kobiecych, występujących w imieniu tejże połowy. Cechą immanentną tych organizacji jest niestety także kłótliwość i niechęć do wspólnych działań. Zawsze zapowiadają one stworzenie silnych list wyborczych i przegonienie niedobrych partii z samorządów, bo one tylko własny interes widzą. Taka antypartyjność to nie tylko domena ruchów miejskich. Antypartyjność modna jest także wśród byłych partyjnych, którzy z partii odeszli, najczęściej kłócąc się z tymi, co w niej pozostali. 

 


Rok temu, we Wrocławiu, Partia Razem i Zieloni zawiązali sojusz celem walki o Ratusz. Do wspólnej kompanii miały dołączyć także inne organizacje miejskie i kobiece. Czas biegł i zwyciężyła polska kłótliwość i ambicje liderów. Cechą tych ruchów jest bowiem także fakt, że często są tam wodzowie, a Indian jak na lekarstwo. Każdy wódz chce być prezydentem lub radnym bez świadomości, że tylko on sam może na siebie oddać głos, może jego rodzina i znajomi, a to o dużo za mało. 


I tak właśnie się stało we Wrocławiu. Razem nie poszła razem z Zielonymi choć na papierze spisali porozumienie i pokazywali je publicznie. Wodzowie z ruchów miejskich rozpierzchli się od prawa do lewa. Kongres Kobiet pójdzie do wyborów (albo i nie) z Zielonymi. Ogólnopolski Strajk Kobiet na ten czas związał się z partia Razem, która rozwiodła się z Zielonymi. Tylko patrzeć jak w kampanii będą sobie przytykać kto bardziej dba o interesy kobiet, a kto niszczy zieleń. 


Tak sobie myślę, jak to dobrze, że SLD nie brnęło w poszukiwanie sojuszu z organizacjami, które do zawierania poważnych sojuszy nie są zdolne. Z drugiej strony wielka szkoda, że tak wielu mądrych ludzi niosących na sztandarach szlachetne hasła nie potrafi się zjednoczyć i w końcu interes własny przedkłada ponad głoszone idee. 


Jest w tym pewna prawidłowość, bo to nie tylko Wrocław jest miejscem takich przepychanek. W innych miastach jest podobnie. Ruchy miejskie nie wypromowały jeszcze ze swojego grona nikogo znanego, kto odniósłby wyborczy sukces, czemu trudno się dziwić. 


Jak może czekać przyszłość takie organizacje. Raczej będzie to wegetacja. Będą głoszone szczytne idee, ale bez szans na ich realizację. Para idzie w gwizdek. I tak jest od lat. Może te ruchy jednak czerpią przykłady z działalności partii politycznych które także oszukują sojuszników i często zawierają nowe koalicje z dotychczasowymi przeciwnikami. Polska polityka tak właśnie ma i ruchy miejskie są jej (polityki) miniaturką lub przedszkolem, jak kto woli.


Czesław Cyrul

Czesław CyrulCzesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Podobne materiały

35 komentarzy

 1. Elasp
  12 sierpnia 2018 at 13:26 - odpowiedz

   

   Przeraszam, właściwie dlaczego jest Pan zwolennikiem (członkiem) SLD? Jaki element programu tej partii przemawia do Pana na tyle, że popiera Pan właśnie tę partię? Jakie osiądnięcia tej partii – zwłaszcza zrealizowane elementy programu – sprawiają, że jej Pan sprzyja? 

  • Radowid
   12 sierpnia 2018 at 13:59 - odpowiedz

   No właśnie!

   Czerwona post-bolszewia nadal chce doić Polskę.

   Nie jestem fanem PiS-u (ze względu na ich fałszywą ideologię) ale popieram PiS, gdyż nie istnieje żadna realna dlań alternatywa.

   Ośmiorniczki i afery platformerskie odpadają.

   Kukiz bez programu i z dziwną ideologią odpada.

   SLD-owska bolszewia odpada.

   Petru ze swoją "wiedzą" odpada.

   Więc niestety na scenie pozostaje tylko PiS.

   • Vernon_Roche
    12 sierpnia 2018 at 15:26 - odpowiedz

    Nie jestem fanem PiS-u (ze względu na ich fałszywą ideologię) ale popieram PiS…
    ====
    hahahahahaha 
     

    • Vernon_Roche
     12 sierpnia 2018 at 15:34 - odpowiedz

     @RADOWID
     Płatny wpis, już widziałem, jak ludzie piszą dokładnie to samo. 
     Wszyscy źli oraz komuniści i niepolacy, tylko my, my jesteśmy najlepsi.

     • Vernon_Roche
      12 sierpnia 2018 at 15:55

      Chyba że to byłeś Ty, ale trochę inny nick jest.
      W każdym bądź razie nadal to brzmi jak skopiowana i wklejona propaganda.
      I jak patologiczny antykomunizm.

     • Radowid
      14 sierpnia 2018 at 15:16

      Niewykluczone iż twoje podejrzenia są zasadne. 🙂

      Popieram PiS ze względu na brak alternatywy i realnej opozycji.

      Wolę Kaczora dyktatora niż cesarza Tuska.

   • Vernon_Roche
    13 sierpnia 2018 at 10:23 - odpowiedz

    https://wiadomosci.wp.pl/fiasko-audytu-rzadu-po-psl-kontrola-pis-wykazala-bardzo-niewiele-6283829588543617a 
    ====
    Same przekręty… w pisowskiej propagandzie.

   • Vernon_Roche
    13 sierpnia 2018 at 10:26 - odpowiedz

    Cały budżet na nagrody w Kancelarii Premiera skonsumowało kilkanaście osób – ustaliła Najwyższa Izba Kontroli.
    W 2017 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) na nagrody dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe zaplanowano okrągły milion złotych. Ostatecznie wydano 918 tys., podobną kwotę, jak w 2016 r. Problem w tym, że wówczas tylko jedna trzecia poszła na nagrody w KPRM, a reszta – dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w ministerstwach, urzędach centralnych i wojewódzkich. Tymczasem w 2017 r. całą pulę zgarnęło 17 osób z KPRM. Tak wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli.

    https://www.rp.pl/Rzad-PiS/307169928-Ustalenia-NIK-w-sprawie-nagrod-w-Kancelarii-Premiera.html
    Eh, psychofani PiS, którzy zawsze odwracają od niego uwagę teoriami spiskowymi o komunistach.

  • Vernon_Roche
   12 sierpnia 2018 at 15:29 - odpowiedz

   A co, zabronisz?
   Nie uważasz, że to Polak?
   Wyrzekniesz się?
   Ty jakoś obronić ani sprzedać Pisu nie potrafiłeś. 🙂
   A na dodatek zaproponowałeś Polakom niepokojową zmianę władzy, w której zostaną ranni / będą ginąć, walcząc z policją na ulicy.
    

 2. Lucyan
  12 sierpnia 2018 at 17:43 - odpowiedz

  Cos sie wydaje, ze Cyrul boi sie Marty Lempart, ktora zadeklarowała ze bedzie kandydowac we Wrocławiu. Zamiast krytykowac prawiczkow, PiS i PO, to sie boi, ze SLD straci głosy. A kto własciwie startuje jako kandydat SLD?

 3. Vernon_Roche
  12 sierpnia 2018 at 19:54 - odpowiedz

  Zaproponowany przez Elaspa sposób zmiany władzy w praktyce:
  https://youtu.be/OF4fu3BS_Vc 

  • Vernon_Roche
   12 sierpnia 2018 at 19:55 - odpowiedz

   Jeżeli PiS będzie naruszać swobody obywatelskie, wtedy faktycznie ludzie tysiącami wyjdą na ulicę i po prostu obalą ten rząd i skończą się "rządy Prawa i Sprawiedliwości". 
   ====
   http://racjonalista.tv/a-wowczas-demokracji-nie-obronimy/
   Taki rodzaj gwarancji zapewnia ludziom ELASP i Pis.

   • Elasp
    12 sierpnia 2018 at 20:28 - odpowiedz

     Przecież opozycja rozumuje dokladnie w ten sam sposób, skoro uważa, że 1) PiS narusza swobody obywatelskie i 2) próbowała – i próbuje – wyprowadzić w konsekwencji ludzi na ulice, czego przykładem nieszczęsny "Ciamajdan", albo skromne liczebnie, ale za to halaśliwe manidestacje krzykaczy z KODu i Obywateli RP. Różnimy się tylko tym, że ja uznaję okres warunkowy "jeżeli, to…", natomiast opozycja uważa poprzednik za spełniony i dąży do spełnienia następnika. Nie wątpię, że gdy tylko PiS zacznie ograniczać swobody niezadowolenie bedzie powszechnie (a nie ograniczone do garstki czytelników "Gazety Wyborczej" i starych ubeków lub ich potomków, oraz do garstki idiotek, tzn. feministek) i doprowadzi do zmiany władzy. 

    • Vernon_Roche
     12 sierpnia 2018 at 20:45 - odpowiedz

     Nie, to Ty nie potrafiłeś przedstawić gwarancji pokojowej zmiany władzy. 
     Ani też jakichkolwiek innych.
     Po prostu kazałeś i nadal każesz iść ludziom iść napierdalać się z policją, jeśli zdarzy im się w życiu jakiś problem, a nie będą w sześliwej grupie osób, które PiS wybrał, żeby kupić ich głos. Bo masz ich w dupie.
     Ciężar dowodu jest po Twojej stronie, bo to Ty popierasz tę partię i ją promujesz.
     Gadanie o czymkolwiek niż pokazanie, w jaki sposób PiS zapewnia gwarancje Polakom jest z dupy.
     Nie wymiguj się. 
     Nie obrażaj ludzi.
     Nie gardź ludźmi, nazywając ich ubekami i idiotami.
     Nie wypieraj się Polaków. 

    • Vernon_Roche
     12 sierpnia 2018 at 21:06 - odpowiedz

     Odpowiedzialność za wszystko co się dzieje w Polsce od ostatnich wyborów spoczywa na PIS. 
     Żadne z wymówek, których Ty i oni używają, tego nie zmienią. Ciężar dowodu zawsze spoczywał, spoczywa i będzie spoczywać na PiS oraz Tobie jeśli popierasz i promujesz tę partię. I gadanie o czymkolwiek innym niż o PiS i jego odpowiedzialności i ciężarze jest z dupy. Żadna teoria spiskowa o komunistach — wymyślona przez Pis i okołoPiS w celu wyrzeknięcia się Polski i Polaków oraz wymigiwania się przez tę partię i okołopartię i innego podobne twory z odpowiedzialności — tego nigdy nie zmieni.
      

     • Elasp
      12 sierpnia 2018 at 22:58

      Wybacz szczerość, ale czytanie twoich postów jest stratą czasu, tym bardziej odpowiadanie na nie. Wypowiadasz się jak kompletny idiota, który nie potrafi nawet umiejętnie trollować, nie mając w istocie nic sensownego do powiedzenia. Njalepiej będzie, jak kupisz sobie koszulke z "kostytucją", białą różę i pomaszerujesz na demonstrację Obywateli RP. One wszak gromadzą tych, co uważają, że "pisowcy demokrację zabierają".  

     • Vernon_Roche
      12 sierpnia 2018 at 23:13

      nie mając w istocie nic sensownego do powiedzenia
      ====
      To Ty obrażasz i uciekasz przed odpowiedziami, bo nie potrafisz nic powiedzieć / na nic odpowiedzieć.
      Ciężar dowodu jest po Twojej stronie, bo to Ty popieraszpartię i ją promujesz.
      Wystarczy, że byś odpowiedział na pytania bez wymigiwania się teoriami spiskowymi o komunistach oraz innych uników i obrażania, a udowodniłbyś, że jesteś mądrzejszy. 
      Wiele nie trzeba, żeby mnie przekonać. 
      Nie zrobiłeś tego, tylko uciekłeś tchórzliwie z zadartym nosem do góry.
      Zamiast przedstawić ludziom gwarancje, mówisz: "pierdolcie się ludzie, bo jesteście genetycznymi ubekami, chuj z wami, bijcie się z policją na ulicy." Igrzyska śmierci, brakuje tylko Jennifer Lawrence…

     • Vernon_Roche
      13 sierpnia 2018 at 00:45

      W końcu skoro jestem kompletnym idiotą, bo zadaje Tobie pytania, to co to dla Ciebie prawdziwego Polaka, nieubeka, niekomunisty odpowiedzieć o gwarancjach dla ludzi, dla Polaków, a nie dla jakiegoś rządu i jakiejś partii, które zapewnia teraz państwo.

 4. Vernon_Roche
  13 sierpnia 2018 at 15:07 - odpowiedz

  Naczelnik Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, Rafał Teluk wysłał do tamtejszego Sądu Apelacyjnego pismo z wnioskiem, by wobec dwojga  sędziów wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne – ustalił Onet. Wszystko dlatego, że sądy obu instancji podjęły decyzję niezgodną z oczekiwaniami prokuratury. Jak się dowiedzieliśmy, prokurator miał dzwonić do sędzi z SO i telefonicznie domagać się – już po wydaniu prawomocnego wyroku – zmiany tej decyzji.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rzeszow-prokurator-chcial-dyscyplinarek-dla-sedziow/w6hnxtw

  Właśnie dlatego ELASPY zawsze uciekają przed pytaniami jak tchórze i nie potrafią przedstawić gwarancji dla ludzi, a nie dla jakiejś partii i jakiegoś rządu, i chowają się za teoriami spiskowymi o komunistach i ubekach.
   

 5. Radowid
  14 sierpnia 2018 at 15:18 - odpowiedz

  Spojrz prawdzie w oczy Vernon. Tylko ty tu piszesz..

  • Vernon_Roche
   14 sierpnia 2018 at 17:46 - odpowiedz

   @Radowid
   ​Spojrz prawdzie w oczy Vernon. Tylko ty tu piszesz..
   ====
   No tak, bo uciekliście tchórzliwie, nie potrafiąc na nic odpowiedzieć ani przedstawić gwarancji dla ludzi, a nie dla jakiegoś rządu i jakiejś partii.
   Jak zwykle zresztą. Sami zrzekliście się głosu, został tylko mój.
   Już nikt was nie usłyszy. 🙂
   Każdy za to dowie się o milionie, które ukradł PiS. O telefonach od prokuratury i tak dalej.
   Serio myślisz, że ja tutaj źle wypadam? 🙂
   Kropla drąży skałę. 
   =====
   Nie popieram Kukiza.
   Nie mniej jednak nawet u Kukiza znajdą się posłowie, którzy nie są populistycznie-prawicowi, a którzy są mądrzejsi od Pisu i bardziej im zależy na ludziach niż na jakiejś partii. 🙂
   Poza tym nie sądzę, żeby wszyscy wyborcy Kukiza byli aż tacy źli, jak to przedstawiasz.
   Wyborcy są ważniejsi od jakiegoś Ziemkiewicza.

 6. Radowid
  14 sierpnia 2018 at 16:49 - odpowiedz

  Za bardzo martwisz sie tym PiS-em Vernon.

  Odsapnił od tej batalii, bo i tak nic tym nie wskórasz.

  Ponoć wspierasz Kukiza, który jest organizacja populistyczno-prawicową… co zresztą mi też nie odpowiada, a PiS jak na razie jest jedyną sensowną siłą na politycznej scenie (pomimo swego także prawicowego populizmu).

  Skrytykowałeś (słusznie!) Ziemkiewicza za frankizm, ale… Ziemkiewicz trzyma z Kukizem! 🙂

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kukiz%E2%80%9915#/media/File:Pos%C5%82owie_klubu_Kukiz%2715_konferencja_pracowa_Sejm.jpg

  • Vernon_Roche
   14 sierpnia 2018 at 17:52 - odpowiedz

   Odsapnił od tej batalii…
   ====
   Im bardziej karzesz mi odsapnąć itp. itd., tym bardziej świadczy to o Twojej słabości i Twoim braku argumentów, odpowiedzi na pytania, niemożliwości przedstawienia gwarancji dla ludzi, a nie dla rządu/partii.
   Takie teksty to zawsze oznaka przegranej i poddania się. 🙂

   • Radowid
    14 sierpnia 2018 at 18:18 - odpowiedz

    Spójrz na "słupki".

    Kukiz ma ok. 5 – 10 %; to nie jest realna siła polityczna. Jakby nawet doszli do władzy, to bedą rozpierniczeni, bo nie mają żadnej idei jednolitej, tak jak zresztą PO.

    Kukizowcy sami nie wiedzą czego chcą.

    PiS przynajmniej wie czego chce; dekomunizacji, której Bolek, Miller i Tusek nigdy nie przeprowadzili, troszkę "socjalizmu" i "solidaryzmu", troszkę pomachania szabelką Europie i pokazania swojej racji stanu, pokazanie, że w ogóle taka Polska istnieje, zabezpieczenie Polski przed nielegalnymi imigrantami, a wśród nich także potencjalnymi terrorystami z ISIS…

    To jest Polsce potrzebne. Tak, ażeby Polki i Polacy czuli się szczęśliwie i dostatnio. 😉

    • Vernon_Roche
     14 sierpnia 2018 at 18:50 - odpowiedz

     Kukiz ma ok. 5 – 10 %; to nie jest realna siła polityczna. Jakby nawet doszli do władzy, to bedą rozpierniczeni, bo nie mają żadnej idei jednolitej, tak jak zresztą PO.​ Kukizowcy sami nie wiedzą czego chcą.
     ====
     Ale już od samego wejścia do wesołego pociągu na Woodstock było słychać "Jebać Pis". 🙂
     A to przecież moi ludzie jechali, z tak samo małych mieścin jak ja i słuchający tak samo niemodnej muzyki. 🙂 W ogóle nie wiem, czego Ty od nich chcesz… 
     ====
     PiS przynajmniej wie czego chce; dekomunizacji
     —-
     Nie wie czego chce, głównie kieruje się uzależnieniem od władzy jednego starszego człowieka, którego głównym planem jest walka z wiatrakami….
     Używa teorii spiskowej o komunistach, by stworzyć dla siebie bezpieczną przestrzeń wolną od krytyki i tym samym zamknąć usta innym ludziom. Teoria spiskowa o komunistach to coś, czego używają członkowie PiS i zwolennicy tej partii, by zamykać usta innym ludziom i ich cenzurować (jak stanowi zagrożenie dla Pisu, to od razu staje się ubekiem, a sami mają prokuratora ze stanu wojennego, czyli a) są fałszywi b) to jest tylko teoria spiskowa, która nie ma oparcia w obiektywnej rzeczywistości), otoczyć się nią jak płotem przed rzeczywistością oraz móc realizować swoją potrzebę wroga i zwalania winy za swoje niepowodzenia na jakichś komunistów, zamiast odważnie stawiać czoła rzeczywistości i rozwiązywać prawdziwe problemy.
     ====
     Zabezpieczenie Polski przed nielegalnymi imigrantami, a wśród nich także potencjalnymi terrorystami z ISIS… To jest Polsce potrzebne. 
     —-
     No i Tusk jako pierwszy powiedział, że imigracja jest zbyt duża, by jej nie powstrzymać i doprowadził do odwrócenia procesów migracyjnych. To więcej niż kiedykolwiek zrobił Pis, który głównie zrobił z Polski dziwkę Orbana. Pis niczego nie zabezpieczył Wydał pozwolenie dla co najmniej 5000 muzułmanów. Jest ich pewniej teraz dużo więcej niż te 7000. Nawet mówiła o tym w Babilonie bodajże taka młoda, ładna blondynka od Marka Jurka (pojęcia nie wiem, co to za organizacja od Jurka, ale od niego była). No i muzułmanie są teraz na wylocie, wszędzie będzie jak w Danii, Maroko ostatnio deportowało jak zwykle imigrantów na południe kraju (bo na tym zależało Hiszpanii i UE), a europejska partia ludowa, do której należy PO, chce być bardzo agresywna w sprawie imigracji.
     Pis w ogóle nie jest potrzebny do ochrony przed islamem. W ogóle nie jest już do niczego potrzebny, bo i tak 500+ zostanie, a inne pomysły pisu i tak zostaną przejęte przez inne partie, a nawet poszerzone. Pis po prostu nie jest już do niczego ludziom potrzebny, dlatego ciągle musi używać teorii spiskowej o komunistach i wymyślać w ten sposób wrogów narodu z kosmosu, bo nie ma już nic nowego do zaproponowania. Zużyta partia, która wzięła dla siebie co najmniej bańkę dla 17 osób z rządu, a to tylko wierzchołek góry lodowej. A do tego jeszcze Kaczyński tower (140 metrów) i wieża​ dla kleru…

    • Vernon_Roche
     14 sierpnia 2018 at 19:34 - odpowiedz

     troszkę "socjalizmu" i "solidaryzmu"
     ====
     Pis nie kieruje się "solidaryzmem", ponieważ transfery socjalne są cyniczne i są obliczone, na zyskanie poparcia w wyborach / głosów, a nie mają na celu rzeczywistą szczerą pomoc ludziom niezależnie od tego kim są. Było to widać po tym, jak oszukiwali i traktowali niepełnosprawnych. Po prostu nie opłacało się Pisowi pomóc tym ludziom.
     A tak zachowywać to się może każdy, nie trzeba do tego geniuszu żadnego. I to jest kolejny dowód na to, że PiS nie jest do niczego potrzebny ani nikomu potrzebny. 🙂 

     • Radowid
      14 sierpnia 2018 at 20:57

      @VERNON_ROCHE

      Tusek, wielmożny, z łaski Bożej, cesarz Europy, olał na wstepie niepełnosprawnych, a Morawiecki cos zaproponował…

      ———————————————

      "Ale już od samego wejścia do wesołego pociągu na Woodstock było słychać Jebać Pis. 🙂"

      ———————————————

      No pewnie! 🙂

      Taka jest idea Kukiza i całej tej chałastry, którą nazywa się "opozycją".

      Nie zatuszujesz prawdy o tym, że ta prawacka organizacja jest rozpierniczona: Jakubiak jest pisiorem, Kukiz nijaki, a Ścigaj czy Tyszka to anty-pisiory…

      Piszesz o teorii spiskowej, wedle której trzeba zdemokunizować Polskę; ale taki jest fakt.

      Teorie spiskowe to ty siejesz, pisząc o tym, jakby nic nigdy sie nie stało. Jesteś negacjonistą magdalenki, tak smao jak negacjoniści ewolucji lub globalnego ocieplenia… 🙂

      Jesteś teoretykiem spiskowym!

     • Vernon_Roche
      14 sierpnia 2018 at 22:16

      Jesteś negacjonistą magdalenki
      ====
      hahahahah
      Zrobiło mi dzień. Dzięki. 
      Najśmieszniejsza rzecz, jaką dzisiaj usłyszałem. 🙂 
      ====
      Piszesz o teorii spiskowej, wedle której trzeba zdemokunizować Polskę; ale taki jest fakt. Teorie spiskowe to ty siejesz, pisząc o tym, jakby nic nigdy sie nie stało. Jesteś negacjonistą magdalenki, tak smao jak negacjoniści ewolucji lub globalnego ocieplenia… 🙂 Jesteś teoretykiem spiskowym!
      —-
      Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu istnienia Boga. Albo tak, jakbyś do kogoś mówił, że duchy istnieją, bo nikt nie przedstawił mu dowodów na nieistnienie duchów. Albo jak ta Amerykanka, której reporter spytał się o to, dlaczego Qanon istnieje, skoro nie ma na to dowodów, a ona mu odpowiedziała, że nie ma też niedowodów. Stwierdziłeś Radowidzie, że każde twierdzenie, które powiesz, jest prawdziwe, o ile nikt nie przedstawi niedowodów na nie. Na przykład stwierdziłeś, że potrafisz latać i tak będzie dopóki nikt nie przedstawi Ci nie dowodów na to, że nie potrafisz latać. A do tego momentu będzie siał teorie spiskowe o Twojej nieumiejętności latania i będzie negacjonistą Twoich umiejętności latania.
      Ale tak jak w każdym innym przypadku ciężar dowodu jest po Twojej stronie. 🙂 
      Tylko nie radzę Ci mimo wszystko udowadniać, że umiesz latać, bo upadek nawet z niedużej wysokości może skończyć źle, a w sumie nie brzmisz jak jakiś straszny człowiek, więc życzę Ci wszystkiego dobrego w życiu. 🙂

      Jesteś najbardziej przezabawnym fanem jedynej dużej partii w Polsce, która nie jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna (są też inne mniejsze hodowane przez pis organizacje, które też są niepotrzebne). 
      =====
      Może i wyborcy Kukiza są prawicowi, ale tylko trochę. W takim wieku jeszcze się nie ma aż tak bardzo ukształtowanych poglądów, całe życie przed człowiekiem. Też kiedyś byłem bardziej prawicowy, ale z tego się wyrasta. Szczególnie przy tak przegiętej pisowskiej propagandzie.

     • Vernon_Roche
      14 sierpnia 2018 at 22:20

      Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu istnienia Boga. => Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu na nieistnienie Boga.
      Sorry, nie można zedytować.

 7. Radowid
  14 sierpnia 2018 at 23:02 - odpowiedz

  @VERNON ROCHE

  "Jesteś najbardziej przezabawnym fanem jedynej dużej partii w Polsce, która nie jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna (są też inne mniejsze hodowane przez pis organizacje, które też są niepotrzebne)."

  Przezabawnym? Ja jestem śmiertelnie poważny! 🙂

  Nie jest potrzebna? Owszem jest, i to bardzo. Be PiS-u cała scena polityczna leży w rowie; bez pisu jest państwo teoretyczne, bo tlyk oteoretyczna platforma ma jakąkolwiek siłę poza pisem – jak tego nie widzisz, to już twój problem Vernonie.

  ———————————————–

  "Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu istnienia Boga. Albo tak, jakbyś do kogoś mówił, że duchy istnieją, bo nikt nie przedstawił mu dowodów na nieistnienie duchów."

  ———————————————–

  A co to ma do rzeczy? 🙂

  Ja coś stwierdzam i orzekam, a orzekam historyczny fakt, który miał miejsce, czyli magdalenkę.

  Orzekam coś, co OBIEKTYWNIE i powszechnie jest potwierdzone, znane i jest nie do podważenia – to nie teoria, wymysł… ale FAKT.

  Ty siejesz teorię spiskową typu "niczego takiego nie było" lub "coś takiego jest bez znaczenia".

  Twoja teoria spiskowa to negacjonizm, denializm, tak jak masz denialistów globalnnego ocieplenia, denialistów kuli ziemskiej lub denialistów ewolucji (kreacjonistów) itd.

  Albo denialistów lądowania na Księżycu… 🙂

  Nie pomyliłem się. Jesteś teoretykiem spisku!

 8. Radowid
  14 sierpnia 2018 at 23:23 - odpowiedz

  "Może i wyborcy Kukiza są prawicowi, ale tylko trochę."

  —————

  Nie ma tylko trochę. 🙂

  Są prawicowi i już – nawet bardziej niz PiS, kóry jest bardziej centrowy.

  Niektórzy, którzy są u kukiza lub od niego wywodzą się, są nacjonalistami spod znaku MW czy ONR.

  Prawica, nacjonalizm, populizm… zdaje się, że to zbytnio nie sprzyja demokracji…

  PiSowi też sporo mam do zarzucenia, ale ta partia i tak jest o wiele bardziej sensowna niż jacyś niewydarzeni i fałszywi kukizowcy, w większości zdecydowani prawacy.

  PiS wywodzi się z PC – czyli CENTRUM, a to świadczy, że mimo wszelkich przeciwności (a tych jest niestety mnóstwo, zgadzam się) można im zaufać; przynajmniej puki Jarek jeszcze jest, ostoja normalności w PiSie.

 9. Vernon_Roche
  15 sierpnia 2018 at 01:43 - odpowiedz

  @Radowid
  Przezabawnym? Ja jestem śmiertelnie poważny.
  ===
  Mnie bawisz. 🙂

  Najbardziej mnie bawi to, że ciągle nie zrozumiałeś, co to jest ciężar dowodu (https://en.wikipedia.org/wiki/Burden_of_proof_(philosophy)  niestety nie ma po polsku tego samego; więc jak coś, polecam Boga urojonego Dawkinsa). Albo dla beki to tylko wszystko piszesz, tym samym udowadniając, że jesteś celową parodią zwolenników pisu i chcesz ich ośmieszyć, specjalnie rżnąć głupa.

  Możesz sobie orzekać i twierdzić, bo tak… bo sobie coś wyssałeś z palca, i zachowywać się, jak przytoczeni przeze mnie wcześniej ludzie, którzy mówią, że Bóg istnieje, bo nikt nie przedstawił dowodu, że go niema, ale to nic nie znaczy, bo nigdy na tym forum nie uniosłeś ciężaru dowodu. No chyba, że dla beki trolujesz, parodiując pisowców, to inna sprawa.

  ====
  PiS nie jest światu do niczego potrzebny. Świat będzie dalej istniał bez Pisu i miał się dobrze / świetnie, a nawet jeszcze lepiej. Nikt po nim nie zapłacze. 99,99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 i tak dalej procent ludzi PiS jest doskonale obojętny. Pis nie jest wstanie zrobić niczego pozytywnego, czego by nie zrobiła każda inna średnio rozgarnięta, a nawet mniej niż średnio rozgarnięta, partia w Polsce i na świecie.

  ====
  Są prawicowi i już – nawet bardziej niż PiS, który jest bardziej centrowy.
  —-
  Sorry, ja tam w ludzi wierzę, większość nie jest, nawet jak gadają różne rzeczy, to dlatego, że może mieli nieszczęście być tylko w środowisku składającym się z głównie nieciekawych typów, ale to nie znaczy, że to wszystko tak kupują po głęboki przemyśleniach. Nie skreślę ludzi tylko dlatego, że im się wydaję, że Kukiz jest zajebisty.
  Nawet w Ciebie wierzę i jak widzisz, mimo prowokacji, nie jestem agresywny w stosunku do Ciebie. Jeśli nie piszesz dla beki, to po prostu uwierzyłeś w te głupoty, bo miałeś pecha gdzieś spotkać z tymi bzdurami i teoriami spiskowymi o komunistach. Zdarza się. Chociaż trochę to smutne, że jedyna próba obrony z Twojej strony to siłowe zaprzeczanie i odwracanie kota ogonem oraz usilne chowanie się za teoriami spiskowymi, zamiast próby zmierzenia się z tym, co mówię.

  =====
  Niektórzy, którzy są u kukiza lub od niego wywodzą się, są nacjonalistami spod znaku MW czy ONR.
  —–
  Nie, to Pis hoduje / hodował MW i ONR oraz przymyka na nich oko. Witek chodziła na ich imprezy, kasę im dawali, wspierali ich, odpuszczają im aresztowania, policja specjalnie się chowa po bramach, gdy mają marsz. Pis dał im status ludzi uprzywilejowanych. To pis rządzi i za to odpowiada. PiS robił to, by im nikt z prawej strony nie wyrósł, a także, by oszukiwać społeczeństwo, że są centrowi, bo na tle MW i ONR tak wyglądają. Ale to jest pisowska socjotechnika. Orban też tak robił.

  ====
  A poza tym bzdurne teorie spiskowe o komunistach są zawsze bez znaczenia. I są zawsze ucieczką przed rzeczywistością, przed życiem, przed rozwiązywanie problemów. Są one wynikiem magicznego myślenia, które powoduje, że jak ktoś sobie ubzdura, że jak się przypisze losowym ludziom winę za to, że nie wszystko na świecie jest idealne, a następnie tych ludzi się zgnoi i zwolni i zbutuje, sprowadzi na dno, to to wszystko magicznie rozwiąże problemy. Właśnie to powiązanie przedstawianej przez Ciebie nadziei w magiczne rozwiązanie problemów w wyniku skrzywdzenia losowych / niewinnych ludzi powoduje, że to, co mówisz jest teorią spiskową. I nie możesz odwracać kota ogonem zawsze, gdy ktoś Ci o tym powie, bo nikt inny poza pisem takiego magicznego / fałszywego rozwiązania problemów nie proponuje. I dlatego też także z tego powodu Pis jest partią, która nie jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna. 🙂

  • Vernon_Roche
   15 sierpnia 2018 at 01:50 - odpowiedz

   powoduje, że to, co mówisz jest teorią spiskową => powoduje w znaczeniu "oznacza że".

   Oczywiście podobną retoryką przypisania winy wybranym przes siebie losowym wrogom / innym za wszystko co najgorsze operował też jeden Austriak, który został przywódzcą Niemiec, ale napisałem nikt inny, bo mimo wszystko jeszcze aż tak przegięci pisowcy (przynajmniej ich zdecydowana większość; nie wiem, jak Elasp, bo on jest jakiś podejrzany, i podobni mu ludzie) i Pis nie są, a myślałem o w miarę normalnych ludziach, gdy pisałem "nikt inny".

 10. Radowid
  15 sierpnia 2018 at 09:49 - odpowiedz

  "Nikt po nim nie zapłacze. 99,99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 i tak dalej procent ludzi PiS jest doskonale obojętny."

  Odnieś to lepiej do platformy i pozostałych. 🙂

  Na PiS i tak głosuje większość, więc to ma chyba jakieś znaczenie. Nie ważne jest, że większość w ogóle nie głosuje, ale ważne jest to, że większość GŁOSUJĄCYCH głosuje na PiS – to ma praktyczne i relane znaczenie.

  Nie wiem, czy PiS kogoś krzywdzi… przez reformę sądownictwa ponoć chcą poprawić los biedaków poszkodowanych przez sądownictwo… poczekamy, zobaczymy!

  —————————-

  Powtarzam: siejesz teorię spiskową, negującą bolkowanie i magdalenkę – tyle w temacie.

  —————————-

  Co do onr-u i tych innych dziwactw, to PiS naprawdę wypada centrowo, a kukizowcy… to zależy od ich chaotycznego rozpierniczenia. 🙂

  Jarek kiedyś przyznał, że np. z Le Pen ma tyle wspólnego co z Putniem, czyli nic.

  A jeśli ktoś uważa PiS za faszystowski, to polecam popatrzeć na pana Giertycha, mega-faszystę, przedstawiciela kato-kreacjonistycznego ciemnogrodu, który teraz… trzyma z PO! 😉

  PiS jest porombany w wielu punktach, ale to nie znaczy, że nie jest najlepszy na scenie politycznej – jak na razie JEST.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *