Taka, miejska sytuacja


Od lat, z boku, przyglądam się tzw. ruchom miejskim, małym partiom czy organizacjom kobiecym. Powstają tam nowe koncepcje zarządzania miastami, aktywiści miejscy podają się za broniących interesów mieszkańców miast i generalnie są antypartyjni. Antypartyjność to także domena organizacji kobiecych. 


Zawsze także te ruchy czy organizacje zapowiadają walkę o miejsca w samorządach, bo na parlament nie mają żadnych szans. Zawsze też, szczególnie organizacje kobiece, domagają się od partii politycznych – i słusznie—realizacji swoich postulatów i zazwyczaj kierują te uwagi w stronę lewicy. Zarazem kobiety, ponad połowa naszego społeczeństwa, raczej na lewicę nie głosują, zaprzeczając tym samym głoszonym, hasłom organizacji kobiecych, występujących w imieniu tejże połowy. Cechą immanentną tych organizacji jest niestety także kłótliwość i niechęć do wspólnych działań. Zawsze zapowiadają one stworzenie silnych list wyborczych i przegonienie niedobrych partii z samorządów, bo one tylko własny interes widzą. Taka antypartyjność to nie tylko domena ruchów miejskich. Antypartyjność modna jest także wśród byłych partyjnych, którzy z partii odeszli, najczęściej kłócąc się z tymi, co w niej pozostali. 

 


Rok temu, we Wrocławiu, Partia Razem i Zieloni zawiązali sojusz celem walki o Ratusz. Do wspólnej kompanii miały dołączyć także inne organizacje miejskie i kobiece. Czas biegł i zwyciężyła polska kłótliwość i ambicje liderów. Cechą tych ruchów jest bowiem także fakt, że często są tam wodzowie, a Indian jak na lekarstwo. Każdy wódz chce być prezydentem lub radnym bez świadomości, że tylko on sam może na siebie oddać głos, może jego rodzina i znajomi, a to o dużo za mało. 


I tak właśnie się stało we Wrocławiu. Razem nie poszła razem z Zielonymi choć na papierze spisali porozumienie i pokazywali je publicznie. Wodzowie z ruchów miejskich rozpierzchli się od prawa do lewa. Kongres Kobiet pójdzie do wyborów (albo i nie) z Zielonymi. Ogólnopolski Strajk Kobiet na ten czas związał się z partia Razem, która rozwiodła się z Zielonymi. Tylko patrzeć jak w kampanii będą sobie przytykać kto bardziej dba o interesy kobiet, a kto niszczy zieleń. 


Tak sobie myślę, jak to dobrze, że SLD nie brnęło w poszukiwanie sojuszu z organizacjami, które do zawierania poważnych sojuszy nie są zdolne. Z drugiej strony wielka szkoda, że tak wielu mądrych ludzi niosących na sztandarach szlachetne hasła nie potrafi się zjednoczyć i w końcu interes własny przedkłada ponad głoszone idee. 


Jest w tym pewna prawidłowość, bo to nie tylko Wrocław jest miejscem takich przepychanek. W innych miastach jest podobnie. Ruchy miejskie nie wypromowały jeszcze ze swojego grona nikogo znanego, kto odniósłby wyborczy sukces, czemu trudno się dziwić. 


Jak może czekać przyszłość takie organizacje. Raczej będzie to wegetacja. Będą głoszone szczytne idee, ale bez szans na ich realizację. Para idzie w gwizdek. I tak jest od lat. Może te ruchy jednak czerpią przykłady z działalności partii politycznych które także oszukują sojuszników i często zawierają nowe koalicje z dotychczasowymi przeciwnikami. Polska polityka tak właśnie ma i ruchy miejskie są jej (polityki) miniaturką lub przedszkolem, jak kto woli.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

64 Odpowiedzi na “Taka, miejska sytuacja”

 1.  

   Przeraszam, właściwie dlaczego jest Pan zwolennikiem (członkiem) SLD? Jaki element programu tej partii przemawia do Pana na tyle, że popiera Pan właśnie tę partię? Jakie osiądnięcia tej partii – zwłaszcza zrealizowane elementy programu – sprawiają, że jej Pan sprzyja? 

  1. No właśnie!

   Czerwona post-bolszewia nadal chce doić Polskę.

   Nie jestem fanem PiS-u (ze względu na ich fałszywą ideologię) ale popieram PiS, gdyż nie istnieje żadna realna dlań alternatywa.

   Ośmiorniczki i afery platformerskie odpadają.

   Kukiz bez programu i z dziwną ideologią odpada.

   SLD-owska bolszewia odpada.

   Petru ze swoją "wiedzą" odpada.

   Więc niestety na scenie pozostaje tylko PiS.

    1. @RADOWID
     Płatny wpis, już widziałem, jak ludzie piszą dokładnie to samo. 
     Wszyscy źli oraz komuniści i niepolacy, tylko my, my jesteśmy najlepsi.

     1. Chyba że to byłeś Ty, ale trochę inny nick jest.
      W każdym bądź razie nadal to brzmi jak skopiowana i wklejona propaganda.
      I jak patologiczny antykomunizm.

     2. Niewykluczone iż twoje podejrzenia są zasadne. 🙂

      Popieram PiS ze względu na brak alternatywy i realnej opozycji.

      Wolę Kaczora dyktatora niż cesarza Tuska.

   1. Cały budżet na nagrody w Kancelarii Premiera skonsumowało kilkanaście osób – ustaliła Najwyższa Izba Kontroli.
    W 2017 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) na nagrody dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe zaplanowano okrągły milion złotych. Ostatecznie wydano 918 tys., podobną kwotę, jak w 2016 r. Problem w tym, że wówczas tylko jedna trzecia poszła na nagrody w KPRM, a reszta – dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w ministerstwach, urzędach centralnych i wojewódzkich. Tymczasem w 2017 r. całą pulę zgarnęło 17 osób z KPRM. Tak wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli.

    https://www.rp.pl/Rzad-PiS/307169928-Ustalenia-NIK-w-sprawie-nagrod-w-Kancelarii-Premiera.html
    Eh, psychofani PiS, którzy zawsze odwracają od niego uwagę teoriami spiskowymi o komunistach.

  2. A co, zabronisz?
   Nie uważasz, że to Polak?
   Wyrzekniesz się?
   Ty jakoś obronić ani sprzedać Pisu nie potrafiłeś. 🙂
   A na dodatek zaproponowałeś Polakom niepokojową zmianę władzy, w której zostaną ranni / będą ginąć, walcząc z policją na ulicy.
    

 2. Cos sie wydaje, ze Cyrul boi sie Marty Lempart, ktora zadeklarowała ze bedzie kandydowac we Wrocławiu. Zamiast krytykowac prawiczkow, PiS i PO, to sie boi, ze SLD straci głosy. A kto własciwie startuje jako kandydat SLD?

   1.  Przecież opozycja rozumuje dokladnie w ten sam sposób, skoro uważa, że 1) PiS narusza swobody obywatelskie i 2) próbowała – i próbuje – wyprowadzić w konsekwencji ludzi na ulice, czego przykładem nieszczęsny "Ciamajdan", albo skromne liczebnie, ale za to halaśliwe manidestacje krzykaczy z KODu i Obywateli RP. Różnimy się tylko tym, że ja uznaję okres warunkowy "jeżeli, to…", natomiast opozycja uważa poprzednik za spełniony i dąży do spełnienia następnika. Nie wątpię, że gdy tylko PiS zacznie ograniczać swobody niezadowolenie bedzie powszechnie (a nie ograniczone do garstki czytelników "Gazety Wyborczej" i starych ubeków lub ich potomków, oraz do garstki idiotek, tzn. feministek) i doprowadzi do zmiany władzy. 

    1. Nie, to Ty nie potrafiłeś przedstawić gwarancji pokojowej zmiany władzy. 
     Ani też jakichkolwiek innych.
     Po prostu kazałeś i nadal każesz iść ludziom iść napierdalać się z policją, jeśli zdarzy im się w życiu jakiś problem, a nie będą w sześliwej grupie osób, które PiS wybrał, żeby kupić ich głos. Bo masz ich w dupie.
     Ciężar dowodu jest po Twojej stronie, bo to Ty popierasz tę partię i ją promujesz.
     Gadanie o czymkolwiek niż pokazanie, w jaki sposób PiS zapewnia gwarancje Polakom jest z dupy.
     Nie wymiguj się. 
     Nie obrażaj ludzi.
     Nie gardź ludźmi, nazywając ich ubekami i idiotami.
     Nie wypieraj się Polaków. 

    2. Odpowiedzialność za wszystko co się dzieje w Polsce od ostatnich wyborów spoczywa na PIS. 
     Żadne z wymówek, których Ty i oni używają, tego nie zmienią. Ciężar dowodu zawsze spoczywał, spoczywa i będzie spoczywać na PiS oraz Tobie jeśli popierasz i promujesz tę partię. I gadanie o czymkolwiek innym niż o PiS i jego odpowiedzialności i ciężarze jest z dupy. Żadna teoria spiskowa o komunistach — wymyślona przez Pis i okołoPiS w celu wyrzeknięcia się Polski i Polaków oraz wymigiwania się przez tę partię i okołopartię i innego podobne twory z odpowiedzialności — tego nigdy nie zmieni.
      

     1. Wybacz szczerość, ale czytanie twoich postów jest stratą czasu, tym bardziej odpowiadanie na nie. Wypowiadasz się jak kompletny idiota, który nie potrafi nawet umiejętnie trollować, nie mając w istocie nic sensownego do powiedzenia. Njalepiej będzie, jak kupisz sobie koszulke z "kostytucją", białą różę i pomaszerujesz na demonstrację Obywateli RP. One wszak gromadzą tych, co uważają, że "pisowcy demokrację zabierają".  

     2. nie mając w istocie nic sensownego do powiedzenia
      ====
      To Ty obrażasz i uciekasz przed odpowiedziami, bo nie potrafisz nic powiedzieć / na nic odpowiedzieć.
      Ciężar dowodu jest po Twojej stronie, bo to Ty popieraszpartię i ją promujesz.
      Wystarczy, że byś odpowiedział na pytania bez wymigiwania się teoriami spiskowymi o komunistach oraz innych uników i obrażania, a udowodniłbyś, że jesteś mądrzejszy. 
      Wiele nie trzeba, żeby mnie przekonać. 
      Nie zrobiłeś tego, tylko uciekłeś tchórzliwie z zadartym nosem do góry.
      Zamiast przedstawić ludziom gwarancje, mówisz: "pierdolcie się ludzie, bo jesteście genetycznymi ubekami, chuj z wami, bijcie się z policją na ulicy." Igrzyska śmierci, brakuje tylko Jennifer Lawrence…

     3. W końcu skoro jestem kompletnym idiotą, bo zadaje Tobie pytania, to co to dla Ciebie prawdziwego Polaka, nieubeka, niekomunisty odpowiedzieć o gwarancjach dla ludzi, dla Polaków, a nie dla jakiegoś rządu i jakiejś partii, które zapewnia teraz państwo.

 3. Naczelnik Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, Rafał Teluk wysłał do tamtejszego Sądu Apelacyjnego pismo z wnioskiem, by wobec dwojga  sędziów wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne – ustalił Onet. Wszystko dlatego, że sądy obu instancji podjęły decyzję niezgodną z oczekiwaniami prokuratury. Jak się dowiedzieliśmy, prokurator miał dzwonić do sędzi z SO i telefonicznie domagać się – już po wydaniu prawomocnego wyroku – zmiany tej decyzji.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rzeszow-prokurator-chcial-dyscyplinarek-dla-sedziow/w6hnxtw

  Właśnie dlatego ELASPY zawsze uciekają przed pytaniami jak tchórze i nie potrafią przedstawić gwarancji dla ludzi, a nie dla jakiejś partii i jakiegoś rządu, i chowają się za teoriami spiskowymi o komunistach i ubekach.
   

  1. @Radowid
   ​Spojrz prawdzie w oczy Vernon. Tylko ty tu piszesz..
   ====
   No tak, bo uciekliście tchórzliwie, nie potrafiąc na nic odpowiedzieć ani przedstawić gwarancji dla ludzi, a nie dla jakiegoś rządu i jakiejś partii.
   Jak zwykle zresztą. Sami zrzekliście się głosu, został tylko mój.
   Już nikt was nie usłyszy. 🙂
   Każdy za to dowie się o milionie, które ukradł PiS. O telefonach od prokuratury i tak dalej.
   Serio myślisz, że ja tutaj źle wypadam? 🙂
   Kropla drąży skałę. 
   =====
   Nie popieram Kukiza.
   Nie mniej jednak nawet u Kukiza znajdą się posłowie, którzy nie są populistycznie-prawicowi, a którzy są mądrzejsi od Pisu i bardziej im zależy na ludziach niż na jakiejś partii. 🙂
   Poza tym nie sądzę, żeby wszyscy wyborcy Kukiza byli aż tacy źli, jak to przedstawiasz.
   Wyborcy są ważniejsi od jakiegoś Ziemkiewicza.

 4. Za bardzo martwisz sie tym PiS-em Vernon.

  Odsapnił od tej batalii, bo i tak nic tym nie wskórasz.

  Ponoć wspierasz Kukiza, który jest organizacja populistyczno-prawicową… co zresztą mi też nie odpowiada, a PiS jak na razie jest jedyną sensowną siłą na politycznej scenie (pomimo swego także prawicowego populizmu).

  Skrytykowałeś (słusznie!) Ziemkiewicza za frankizm, ale… Ziemkiewicz trzyma z Kukizem! 🙂

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kukiz%E2%80%9915#/media/File:Pos%C5%82owie_klubu_Kukiz%2715_konferencja_pracowa_Sejm.jpg

  1. Odsapnił od tej batalii…
   ====
   Im bardziej karzesz mi odsapnąć itp. itd., tym bardziej świadczy to o Twojej słabości i Twoim braku argumentów, odpowiedzi na pytania, niemożliwości przedstawienia gwarancji dla ludzi, a nie dla rządu/partii.
   Takie teksty to zawsze oznaka przegranej i poddania się. 🙂

   1. Spójrz na "słupki".

    Kukiz ma ok. 5 – 10 %; to nie jest realna siła polityczna. Jakby nawet doszli do władzy, to bedą rozpierniczeni, bo nie mają żadnej idei jednolitej, tak jak zresztą PO.

    Kukizowcy sami nie wiedzą czego chcą.

    PiS przynajmniej wie czego chce; dekomunizacji, której Bolek, Miller i Tusek nigdy nie przeprowadzili, troszkę "socjalizmu" i "solidaryzmu", troszkę pomachania szabelką Europie i pokazania swojej racji stanu, pokazanie, że w ogóle taka Polska istnieje, zabezpieczenie Polski przed nielegalnymi imigrantami, a wśród nich także potencjalnymi terrorystami z ISIS…

    To jest Polsce potrzebne. Tak, ażeby Polki i Polacy czuli się szczęśliwie i dostatnio. 😉

    1. Kukiz ma ok. 5 – 10 %; to nie jest realna siła polityczna. Jakby nawet doszli do władzy, to bedą rozpierniczeni, bo nie mają żadnej idei jednolitej, tak jak zresztą PO.​ Kukizowcy sami nie wiedzą czego chcą.
     ====
     Ale już od samego wejścia do wesołego pociągu na Woodstock było słychać "Jebać Pis". 🙂
     A to przecież moi ludzie jechali, z tak samo małych mieścin jak ja i słuchający tak samo niemodnej muzyki. 🙂 W ogóle nie wiem, czego Ty od nich chcesz… 
     ====
     PiS przynajmniej wie czego chce; dekomunizacji
     —-
     Nie wie czego chce, głównie kieruje się uzależnieniem od władzy jednego starszego człowieka, którego głównym planem jest walka z wiatrakami….
     Używa teorii spiskowej o komunistach, by stworzyć dla siebie bezpieczną przestrzeń wolną od krytyki i tym samym zamknąć usta innym ludziom. Teoria spiskowa o komunistach to coś, czego używają członkowie PiS i zwolennicy tej partii, by zamykać usta innym ludziom i ich cenzurować (jak stanowi zagrożenie dla Pisu, to od razu staje się ubekiem, a sami mają prokuratora ze stanu wojennego, czyli a) są fałszywi b) to jest tylko teoria spiskowa, która nie ma oparcia w obiektywnej rzeczywistości), otoczyć się nią jak płotem przed rzeczywistością oraz móc realizować swoją potrzebę wroga i zwalania winy za swoje niepowodzenia na jakichś komunistów, zamiast odważnie stawiać czoła rzeczywistości i rozwiązywać prawdziwe problemy.
     ====
     Zabezpieczenie Polski przed nielegalnymi imigrantami, a wśród nich także potencjalnymi terrorystami z ISIS… To jest Polsce potrzebne. 
     —-
     No i Tusk jako pierwszy powiedział, że imigracja jest zbyt duża, by jej nie powstrzymać i doprowadził do odwrócenia procesów migracyjnych. To więcej niż kiedykolwiek zrobił Pis, który głównie zrobił z Polski dziwkę Orbana. Pis niczego nie zabezpieczył Wydał pozwolenie dla co najmniej 5000 muzułmanów. Jest ich pewniej teraz dużo więcej niż te 7000. Nawet mówiła o tym w Babilonie bodajże taka młoda, ładna blondynka od Marka Jurka (pojęcia nie wiem, co to za organizacja od Jurka, ale od niego była). No i muzułmanie są teraz na wylocie, wszędzie będzie jak w Danii, Maroko ostatnio deportowało jak zwykle imigrantów na południe kraju (bo na tym zależało Hiszpanii i UE), a europejska partia ludowa, do której należy PO, chce być bardzo agresywna w sprawie imigracji.
     Pis w ogóle nie jest potrzebny do ochrony przed islamem. W ogóle nie jest już do niczego potrzebny, bo i tak 500+ zostanie, a inne pomysły pisu i tak zostaną przejęte przez inne partie, a nawet poszerzone. Pis po prostu nie jest już do niczego ludziom potrzebny, dlatego ciągle musi używać teorii spiskowej o komunistach i wymyślać w ten sposób wrogów narodu z kosmosu, bo nie ma już nic nowego do zaproponowania. Zużyta partia, która wzięła dla siebie co najmniej bańkę dla 17 osób z rządu, a to tylko wierzchołek góry lodowej. A do tego jeszcze Kaczyński tower (140 metrów) i wieża​ dla kleru…

    2. troszkę "socjalizmu" i "solidaryzmu"
     ====
     Pis nie kieruje się "solidaryzmem", ponieważ transfery socjalne są cyniczne i są obliczone, na zyskanie poparcia w wyborach / głosów, a nie mają na celu rzeczywistą szczerą pomoc ludziom niezależnie od tego kim są. Było to widać po tym, jak oszukiwali i traktowali niepełnosprawnych. Po prostu nie opłacało się Pisowi pomóc tym ludziom.
     A tak zachowywać to się może każdy, nie trzeba do tego geniuszu żadnego. I to jest kolejny dowód na to, że PiS nie jest do niczego potrzebny ani nikomu potrzebny. 🙂 

     1. @VERNON_ROCHE

      Tusek, wielmożny, z łaski Bożej, cesarz Europy, olał na wstepie niepełnosprawnych, a Morawiecki cos zaproponował…

      ———————————————

      "Ale już od samego wejścia do wesołego pociągu na Woodstock było słychać Jebać Pis. 🙂"

      ———————————————

      No pewnie! 🙂

      Taka jest idea Kukiza i całej tej chałastry, którą nazywa się "opozycją".

      Nie zatuszujesz prawdy o tym, że ta prawacka organizacja jest rozpierniczona: Jakubiak jest pisiorem, Kukiz nijaki, a Ścigaj czy Tyszka to anty-pisiory…

      Piszesz o teorii spiskowej, wedle której trzeba zdemokunizować Polskę; ale taki jest fakt.

      Teorie spiskowe to ty siejesz, pisząc o tym, jakby nic nigdy sie nie stało. Jesteś negacjonistą magdalenki, tak smao jak negacjoniści ewolucji lub globalnego ocieplenia… 🙂

      Jesteś teoretykiem spiskowym!

     2. Jesteś negacjonistą magdalenki
      ====
      hahahahah
      Zrobiło mi dzień. Dzięki. 
      Najśmieszniejsza rzecz, jaką dzisiaj usłyszałem. 🙂 
      ====
      Piszesz o teorii spiskowej, wedle której trzeba zdemokunizować Polskę; ale taki jest fakt. Teorie spiskowe to ty siejesz, pisząc o tym, jakby nic nigdy sie nie stało. Jesteś negacjonistą magdalenki, tak smao jak negacjoniści ewolucji lub globalnego ocieplenia… 🙂 Jesteś teoretykiem spiskowym!
      —-
      Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu istnienia Boga. Albo tak, jakbyś do kogoś mówił, że duchy istnieją, bo nikt nie przedstawił mu dowodów na nieistnienie duchów. Albo jak ta Amerykanka, której reporter spytał się o to, dlaczego Qanon istnieje, skoro nie ma na to dowodów, a ona mu odpowiedziała, że nie ma też niedowodów. Stwierdziłeś Radowidzie, że każde twierdzenie, które powiesz, jest prawdziwe, o ile nikt nie przedstawi niedowodów na nie. Na przykład stwierdziłeś, że potrafisz latać i tak będzie dopóki nikt nie przedstawi Ci nie dowodów na to, że nie potrafisz latać. A do tego momentu będzie siał teorie spiskowe o Twojej nieumiejętności latania i będzie negacjonistą Twoich umiejętności latania.
      Ale tak jak w każdym innym przypadku ciężar dowodu jest po Twojej stronie. 🙂 
      Tylko nie radzę Ci mimo wszystko udowadniać, że umiesz latać, bo upadek nawet z niedużej wysokości może skończyć źle, a w sumie nie brzmisz jak jakiś straszny człowiek, więc życzę Ci wszystkiego dobrego w życiu. 🙂

      Jesteś najbardziej przezabawnym fanem jedynej dużej partii w Polsce, która nie jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna (są też inne mniejsze hodowane przez pis organizacje, które też są niepotrzebne). 
      =====
      Może i wyborcy Kukiza są prawicowi, ale tylko trochę. W takim wieku jeszcze się nie ma aż tak bardzo ukształtowanych poglądów, całe życie przed człowiekiem. Też kiedyś byłem bardziej prawicowy, ale z tego się wyrasta. Szczególnie przy tak przegiętej pisowskiej propagandzie.

     3. Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu istnienia Boga. => Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu na nieistnienie Boga.
      Sorry, nie można zedytować.

 5. @VERNON ROCHE

  "Jesteś najbardziej przezabawnym fanem jedynej dużej partii w Polsce, która nie jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna (są też inne mniejsze hodowane przez pis organizacje, które też są niepotrzebne)."

  Przezabawnym? Ja jestem śmiertelnie poważny! 🙂

  Nie jest potrzebna? Owszem jest, i to bardzo. Be PiS-u cała scena polityczna leży w rowie; bez pisu jest państwo teoretyczne, bo tlyk oteoretyczna platforma ma jakąkolwiek siłę poza pisem – jak tego nie widzisz, to już twój problem Vernonie.

  ———————————————–

  "Ale wymyśliłeś na siłę. Dowaliłeś, jak ludzie, którzy mówią ateistom, że się mylą, bo ateiści nie przedstawili żadnego dowodu istnienia Boga. Albo tak, jakbyś do kogoś mówił, że duchy istnieją, bo nikt nie przedstawił mu dowodów na nieistnienie duchów."

  ———————————————–

  A co to ma do rzeczy? 🙂

  Ja coś stwierdzam i orzekam, a orzekam historyczny fakt, który miał miejsce, czyli magdalenkę.

  Orzekam coś, co OBIEKTYWNIE i powszechnie jest potwierdzone, znane i jest nie do podważenia – to nie teoria, wymysł… ale FAKT.

  Ty siejesz teorię spiskową typu "niczego takiego nie było" lub "coś takiego jest bez znaczenia".

  Twoja teoria spiskowa to negacjonizm, denializm, tak jak masz denialistów globalnnego ocieplenia, denialistów kuli ziemskiej lub denialistów ewolucji (kreacjonistów) itd.

  Albo denialistów lądowania na Księżycu… 🙂

  Nie pomyliłem się. Jesteś teoretykiem spisku!

 6. "Może i wyborcy Kukiza są prawicowi, ale tylko trochę."

  —————

  Nie ma tylko trochę. 🙂

  Są prawicowi i już – nawet bardziej niz PiS, kóry jest bardziej centrowy.

  Niektórzy, którzy są u kukiza lub od niego wywodzą się, są nacjonalistami spod znaku MW czy ONR.

  Prawica, nacjonalizm, populizm… zdaje się, że to zbytnio nie sprzyja demokracji…

  PiSowi też sporo mam do zarzucenia, ale ta partia i tak jest o wiele bardziej sensowna niż jacyś niewydarzeni i fałszywi kukizowcy, w większości zdecydowani prawacy.

  PiS wywodzi się z PC – czyli CENTRUM, a to świadczy, że mimo wszelkich przeciwności (a tych jest niestety mnóstwo, zgadzam się) można im zaufać; przynajmniej puki Jarek jeszcze jest, ostoja normalności w PiSie.

 7. @Radowid
  Przezabawnym? Ja jestem śmiertelnie poważny.
  ===
  Mnie bawisz. 🙂

  Najbardziej mnie bawi to, że ciągle nie zrozumiałeś, co to jest ciężar dowodu (https://en.wikipedia.org/wiki/Burden_of_proof_(philosophy)  niestety nie ma po polsku tego samego; więc jak coś, polecam Boga urojonego Dawkinsa). Albo dla beki to tylko wszystko piszesz, tym samym udowadniając, że jesteś celową parodią zwolenników pisu i chcesz ich ośmieszyć, specjalnie rżnąć głupa.

  Możesz sobie orzekać i twierdzić, bo tak… bo sobie coś wyssałeś z palca, i zachowywać się, jak przytoczeni przeze mnie wcześniej ludzie, którzy mówią, że Bóg istnieje, bo nikt nie przedstawił dowodu, że go niema, ale to nic nie znaczy, bo nigdy na tym forum nie uniosłeś ciężaru dowodu. No chyba, że dla beki trolujesz, parodiując pisowców, to inna sprawa.

  ====
  PiS nie jest światu do niczego potrzebny. Świat będzie dalej istniał bez Pisu i miał się dobrze / świetnie, a nawet jeszcze lepiej. Nikt po nim nie zapłacze. 99,99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 i tak dalej procent ludzi PiS jest doskonale obojętny. Pis nie jest wstanie zrobić niczego pozytywnego, czego by nie zrobiła każda inna średnio rozgarnięta, a nawet mniej niż średnio rozgarnięta, partia w Polsce i na świecie.

  ====
  Są prawicowi i już – nawet bardziej niż PiS, który jest bardziej centrowy.
  —-
  Sorry, ja tam w ludzi wierzę, większość nie jest, nawet jak gadają różne rzeczy, to dlatego, że może mieli nieszczęście być tylko w środowisku składającym się z głównie nieciekawych typów, ale to nie znaczy, że to wszystko tak kupują po głęboki przemyśleniach. Nie skreślę ludzi tylko dlatego, że im się wydaję, że Kukiz jest zajebisty.
  Nawet w Ciebie wierzę i jak widzisz, mimo prowokacji, nie jestem agresywny w stosunku do Ciebie. Jeśli nie piszesz dla beki, to po prostu uwierzyłeś w te głupoty, bo miałeś pecha gdzieś spotkać z tymi bzdurami i teoriami spiskowymi o komunistach. Zdarza się. Chociaż trochę to smutne, że jedyna próba obrony z Twojej strony to siłowe zaprzeczanie i odwracanie kota ogonem oraz usilne chowanie się za teoriami spiskowymi, zamiast próby zmierzenia się z tym, co mówię.

  =====
  Niektórzy, którzy są u kukiza lub od niego wywodzą się, są nacjonalistami spod znaku MW czy ONR.
  —–
  Nie, to Pis hoduje / hodował MW i ONR oraz przymyka na nich oko. Witek chodziła na ich imprezy, kasę im dawali, wspierali ich, odpuszczają im aresztowania, policja specjalnie się chowa po bramach, gdy mają marsz. Pis dał im status ludzi uprzywilejowanych. To pis rządzi i za to odpowiada. PiS robił to, by im nikt z prawej strony nie wyrósł, a także, by oszukiwać społeczeństwo, że są centrowi, bo na tle MW i ONR tak wyglądają. Ale to jest pisowska socjotechnika. Orban też tak robił.

  ====
  A poza tym bzdurne teorie spiskowe o komunistach są zawsze bez znaczenia. I są zawsze ucieczką przed rzeczywistością, przed życiem, przed rozwiązywanie problemów. Są one wynikiem magicznego myślenia, które powoduje, że jak ktoś sobie ubzdura, że jak się przypisze losowym ludziom winę za to, że nie wszystko na świecie jest idealne, a następnie tych ludzi się zgnoi i zwolni i zbutuje, sprowadzi na dno, to to wszystko magicznie rozwiąże problemy. Właśnie to powiązanie przedstawianej przez Ciebie nadziei w magiczne rozwiązanie problemów w wyniku skrzywdzenia losowych / niewinnych ludzi powoduje, że to, co mówisz jest teorią spiskową. I nie możesz odwracać kota ogonem zawsze, gdy ktoś Ci o tym powie, bo nikt inny poza pisem takiego magicznego / fałszywego rozwiązania problemów nie proponuje. I dlatego też także z tego powodu Pis jest partią, która nie jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna. 🙂

  1. powoduje, że to, co mówisz jest teorią spiskową => powoduje w znaczeniu "oznacza że".

   Oczywiście podobną retoryką przypisania winy wybranym przes siebie losowym wrogom / innym za wszystko co najgorsze operował też jeden Austriak, który został przywódzcą Niemiec, ale napisałem nikt inny, bo mimo wszystko jeszcze aż tak przegięci pisowcy (przynajmniej ich zdecydowana większość; nie wiem, jak Elasp, bo on jest jakiś podejrzany, i podobni mu ludzie) i Pis nie są, a myślałem o w miarę normalnych ludziach, gdy pisałem "nikt inny".

 8. "Nikt po nim nie zapłacze. 99,99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 i tak dalej procent ludzi PiS jest doskonale obojętny."

  Odnieś to lepiej do platformy i pozostałych. 🙂

  Na PiS i tak głosuje większość, więc to ma chyba jakieś znaczenie. Nie ważne jest, że większość w ogóle nie głosuje, ale ważne jest to, że większość GŁOSUJĄCYCH głosuje na PiS – to ma praktyczne i relane znaczenie.

  Nie wiem, czy PiS kogoś krzywdzi… przez reformę sądownictwa ponoć chcą poprawić los biedaków poszkodowanych przez sądownictwo… poczekamy, zobaczymy!

  —————————-

  Powtarzam: siejesz teorię spiskową, negującą bolkowanie i magdalenkę – tyle w temacie.

  —————————-

  Co do onr-u i tych innych dziwactw, to PiS naprawdę wypada centrowo, a kukizowcy… to zależy od ich chaotycznego rozpierniczenia. 🙂

  Jarek kiedyś przyznał, że np. z Le Pen ma tyle wspólnego co z Putniem, czyli nic.

  A jeśli ktoś uważa PiS za faszystowski, to polecam popatrzeć na pana Giertycha, mega-faszystę, przedstawiciela kato-kreacjonistycznego ciemnogrodu, który teraz… trzyma z PO! 😉

  PiS jest porombany w wielu punktach, ale to nie znaczy, że nie jest najlepszy na scenie politycznej – jak na razie JEST.

 9. "Jeśli nie piszesz dla beki, to po prostu uwierzyłeś w te głupoty, bo miałeś pecha gdzieś spotkać z tymi bzdurami i teoriami spiskowymi o komunistach."

  ——————————

  Już prędzej to pierwsze. 🙂

  Kuźwa, ile razy mam pisać, że to nie teorie Spiskowa; sprawdź se teorie Spiskowa:

  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Teoria_spiskowa

  ————————–

  "Mnie bawisz. 🙂"

  A mnie bawi twój relatywizm wyrosły z lewactwa. 🙂

  Sam nie wiesz czego chcesz Vernonie. Jedyne czego chcesz to rozpierniczyć PiS; to za mało jak na real politik.

 10. Sam nie wiesz czego chcesz Vernonie.
  —-
  Oczywiście, że wiem, czego chce. Gwarancji i zabezpieczeń dla ludzi, a nie dla jakiegoś rządu i jakiejś partii. Przecież inaczej bym o nie nie pytał. A nie umiałeś odpowiedzieć na żadne pytanie ani przedstawić takowych, tylko chowałeś się za teorią spiskową o komunistach.
  Na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek po tym o co Ciebie ciągle pytam, po pytaniach o przedstawienie gwarancji, w tym po poniższym pytaniem pod innym artykułem?

  Jak w ostatnim czasie mojemu ojcu pogorszyło się zdrowie i trochę przypominał tych niepełnosprawnych z sejmuto gdzie był kurwa ten cały PiS? Kto mi pomógł? Co by było jakbym też pojechał upomnieć o pomoc państwa dla mnie? Przecież też by przenajwspanialszy kurwa PIS używał propagandy opartej na ludzkiej zawiści przeciwko mnie. Taka socjalna partia kurwa. I bym usłyszał od Elaspa, żebym spierdalał do PO, bo nie jestem Polakiem. A Polska jest tylko dla prawdziwych PolakówELASP-ów.

  Oczywiście także wtedy nie umiałeś odpowiedzieć ani się odnieść, tylko kończyłeś się na komunistach, a to tylko jeden z powodów, że Pis nie jest nikomu do czegokolwiek potrzebny.
  ====
  Co do onr-u i tych innych dziwactw, to PiS naprawdę wypada centrowo….
  —-
  hahaha…
  Jak ktoś potrzebuje ONR-u, żeby „wypadać” centrowo, to to tylko świadczy o tym, że nie jest centrowy, bo musi przy użyciu takiej socjotechniki ściemę wciskać ludziom. Chyba Ujazdowski był ostatnim politykiem, który gdzieś koło centrum stał, a tak wszyscy już dawno uciekli. Nie trzeba być faszystą, żeby nie być centrową partią. Żeby być centrową partią trzeba nie łamać prawa własnego kraju i konstytucji. Jak sam przyznałeś, zdecydowana większość Polaków na nich nie zagłosowała. Nie udało im się przekonać wystarczającej liczby Polaków do pozwolenia im na zmianę konstytucji / kraju. Ludzie nie poszli i nie powiedzieli „tak, zróbcie to”. Żeby być centrową partią nie można być na przykład autorytarnym. Żeby być centrową partią trzeba realizować program centrowy, a nie program od twardej do skrajnej i katolickiej prawicy i pokazywać na teorie spiskowe i wychodowane przez siebie ONR i MW itd., itp.  Więc już samo to, że łamią konstytucję i prawo własnego kraju w oparciu o teorie spiskowe o komunistach, a tym samym wyrzekając się Polaków, nie czyni z Pis partii centrowej. A to tylko czubek góry lodowej. Oraz kolejna rzecz, że Pis jest łatwowymienialny (można na jego miejsce wstawić dowolną rzeczywiście centrową partię, a efekt będzie lepszy, nawet ta partia na miejscu pis nie musi być wybitna) i nie jest nikomu do niczego potrzebny.

  ====
  Nie wiem, czy PiS kogoś krzywdzi… przez reformę sądownictwa ponoć chcą poprawić los biedaków poszkodowanych przez sądownictwo… poczekamy, zobaczymy!

  —-
  Nie trzeba czekać. Wiadomo przecież, że niczego nie naprawiają. Na dowód link u góry o telefonach oraz linki pod tym artykułem: http://racjonalista.tv/a-wowczas-demokracji-nie-obronimy/  W tym o statystykach z ministerstwa. Obietnice z kampanii nie zostały zrealizowane („reformazaowocowała wzrostem długości rozpatrywania spraw oraz wzrostem liczby skarg na nieuzasadnione pozbawienie wolności przez nieuzasadnione przedłużanie w nieskończoność tymczasowego aresztowania (a wg PiS w 2015 r. właśnie te problemy obiecywał rozwiązać).
  Nie potrafiłeś się do czegokolwiek odnieść. Nie potrafiłeś powiedzieć czegokolwiek o jakichkolwiek sensownych reformach, które usprawniają działanie sądu, a jednocześnie zapewniałyby by sądom niezależność. Nie potrafiłeś unieść ciężaru dowodu.
  Potrafiłeś tylko gadać o teoriach spiskowych o komunistach.
  Takie „ponoć” to tylko jeszcze bardziej świadczy o tym, że PiS nie jest potrzebny nikomu.

  Oczywiście, że Pis krzywdzi. Krzywdzi Polaków, przeprowadzając czystki na podstawie bzdurnych teorii spiskowych o komunistach.  O pracy nie decydują rzeczywiste umiejętności, tylko posłuszeństwo wobec partii, a jak ktoś nie chce być posłuszny, to komunista. Przecież po to się używa teorii o spiskach komunistów, genetycznych ubekach i tak dalej, żeby takie rzeczy między innymi robić.
  Sam mnie zresztą podobnie zacząłeś nazywać, żeby uciec przed odpowiedziami i móc dzięki teorii o komunistach schować się w bezpiecznej przestrzeni wolnej od pytań oraz ciężaru dowodu.

  =====
  Jeśli nie piszesz dla beki, to po prostu uwierzyłeś w te głupoty, bo miałeś pecha gdzieś spotkać z tymi bzdurami i teoriami spiskowymi o komunistach."

  ——————————

  Już prędzej to pierwsze. 🙂
  =====

  No to jak dla beki, to udało Ci się zrealizować plan ośmieszenia pisowców i pisu. Gratuluję. Jesteś ich doskonałą parodią. 🙂 Przedstawiłeś pisowców jako ludzi oderwanych od rzeczywistości, którzy żyją teoriami spiskowymi o komunistach. Nawet link specjalnie wkleiłeś do nonsensopedii wkleiłeś, żeby przedstawić pisowców jako ludzi, którzy nie potrafią korzystać z wiarygodnych źródeł informacji. Właśnie także dzięki Tobie jeszcze więcej ludzi będzie mówić „Jebać PiS”. W imieniu swoim i zdecydowanej większości społeczeństwa, jak przyznałeś, chciałbym Ci serdecznie podziękować, że tak bardzo mocno walczysz z PiS. 🙂
  A to jest najbardziej przezabawne z tej całej parodii pis: Powtarzam: siejesz teorię spiskową, negującą bolkowanie i magdalenkętyle w temacie.
  Nikt normalny na serio takiego tekstu nie wymyśli.

  1. "A to jest najbardziej przezabawne z tej całej parodii pis: Powtarzamsiejesz teorięspiskowąnegującą bolkowanie i magdalenkę – tyle w temacie
   Nikt normalny na serio takiego tekstu nie wymyśli."

   A nie siejesz tych teorii??? Lepiej sie zastanów Vernonie.

   —————————

   "to gdzie był kurwa ten cały PiS?"

   Ciekawe czy tak samo mówiłeś, jak rządziła Platforma, albo jakby Kukiz rządził, to ciekawe, czy też być tak powiedział…

   PiS się stara jak może – przesadzasz z tym hejtem.

   ————————-

   "Oczywiście, że wiem, czego chce. Gwarancji i zabezp​ieczeń dla ludzi, a nie dla jakiegoś rządu i jakiejś partii."

   Skoro tak, to pozwól temu pisowi i Jarkowi zadziałać. Chcą zamiast nadzwyczajnej kasty zrobić prawdziwe sądownictwo, tak ażeby słuchało Polek i Polaków. 😉

   Bronię PiS-u, bo to jest ostoja normalności na całej scenie politycznej. Ewentualnie jeszcze Korwin, ale on nie ma realnych szans na wejście do sejmu…

 11. @Radowid
  ​Chcą zamiast nadzwyczajnej kasty
  —-
  Teoria spiskowa. Teraz zamiast komunistów jest używane słowo kasta.
  I to nachalnie w obliczu dowodów / linków, żebyś tylko na nie musiał odpowiadać i unieść ciężaru dowodu.
  ====
  skoro tak, to pozwól temu pisowi i Jarkowi zadziałać.
  —-
  Fragment nie odnosi się do obiektywnej rzeczywistości.
  Członkowie Pis wraz z Jarkiem rozpoczęli systematyczne niszczenie zabezpieczeń i gwarancji dla ludzi oraz montowanie zabezpieczeń dla siebie. Dlatego potrzebują teorii spiskowych o komunistach, bo pod pozorem walki z komunistami / ludźmi jaszczurkami / ubekami / dowolna inna nazwa robiąca za wymówkę móc montować zabezpieczenia dla siebie, a nie dla ludzi.
  Dlatego choćbyś się zesrał, to nie przedstawisz takich gwarancji i zabezpieczeń dla ludzi. I zawsze będziesz gadał o teoriach spiskowych i się za nimi chował.
  Prawdziwe sądownictwo jest niezależne od rządu / partii, ponieważ rząd / partia nie ma możliwości wpływu na karierę sędziego przez na przykład obniżenie mu pensji, przeniesienie go w inne miejsce, usunięcie go itp. itd., a to z kolei daje gwarancje ludziom, gdy będą w sądzie, a po drugiej stronie będzie partia / rząd albo ludzie, którzy mają znajomości w rządzie / partii.
  Ponieważ Pis systematycznie takie gwarancje dla ludzi demontuje, to nigdy nie będzie prawdziwe sądownictwo. Poza tym sądownictwo nie ma być na polecenie i słuchać, tylko działać w interesie publicznym ludzi, a nie partii/rządu, ma być narzędziem obrony ludzi przed rządem/partią, a nie katem Pisu. Ponadto także z tych powodów Pis nie jest żadną ostoją czegokolwiek, a tym bardziej normalności.
  =====
  "to gdzie był kurwa ten cały PiS?"

  Ciekawe czy tak samo mówiłeś, jak rządziła Platforma, albo jakby Kukiz rządził, to ciekawe, czy też być tak powiedział…

  —–
  Znowu ucieczka w bezpieczną przestrzeń przed ciężarem dowodu.
  PO nie robiło po chamsku w chuja niepełnosprawnych, podpisując jakieś dokumenty z innymi niepełnosprawnymi, których Pis też zrobił w chuja, ani nie tworzyło o nich negatywnej propagandy w TVP i nie zamykało im po chamsku okien, drzwi do łazienki, nie zasłaniało ich ani ich nie oszukiwało.
  Twoja odpowiedź jest z dupy i nie na temat. Gdyby ktokolwiek inny zachowywał się tak, jak PiS, dokładnie mówiłbym to samo. Nie jestem emocjonalnie przywiązany do jakiejkolwiek partii. Mi chodzi o gwarancje państwa dla ludzi, a nie dla partii i rządu. A te gwarancje zapewniają instytucje, które są niezależne od partii/rządu i są możliwe, gdy nie ma jednowładztwa. Ważne jest dobrze napisane oprogramowanie, na którym działa państwo, a nie użytkownik tego oprogramowania, który go co chwilę tylko dla własnej korzyści i według własnego widzimisię po nocach i na kolanie zmienia, mając wszystkich innych w dupie.
  ====
  Bronię PiS-u,
  —-
  Nie ma czego bronić.

  ====
  A nie siejesz tych teorii??? Lepiej sie zastanów Vernonie.
  —-
  Ciągle to samo, bylebyś nie musiał odpowiadać ani unosić ciężaru dowodu. Tym razem zastosowałeś odwracanie kota ogonem.
  Nie sieję, bo nie używam teorii spiskowej o komunistach, która przypomina teorię o ludziach jaszczurkach, które potajemnie rządzą światem. Nie wmawiam ludziom, że za tym, że stało im się coś złego w życiu odpowiada spisek komunistów / ubeków / ludzi jaszczurek / dowolna inna organizacja z dupy. A także zachęcam do rzeczywistego rozwiązywania problemów.

  ====
  PiS się stara jak może – przesadzasz z tym hejtem.
  —-
  Hahahaha
  Przesadny hejt to był na niepełnosprawnych, lekarzy (ziemowit kossakowski nawet chciał przepraszać i na tego Portugalczyka zwalał winę). Przesadny hejt to jest nazywanie ludzi nadzwyczajną kastą, ubekami, świniami oderwanymi od koryta, niepolakami, polskojęzycznymi obywatelami Polski, sodomitami i tak dalej. Przesadny hejt, to jest mówienie o sortach Polaków i mówienie, że Polacy mają zdradzieckie mordy. A to pewnie nie wszystko co mówi i zawsze mówiła pisowska propaganda o Polakach.

  A potem się dziwisz, że ludzie mówią „jebać Pis”.

  A ja jestem wolnym człowiekiem, a nie istniejącym dla Pisu. Starają się głównie o siebie i robią wszystko dla siebie. Mówienie „przesadzasz z tym hejtem” w kontekście sensownych pytań o działania tej partii, to próba zbudowania dla pisu bezpiecznej przestrzeni wolnej od pytań i ciężaru dowodu oraz wolnej od ponoszenia odpowiedzialności przez pis.
  =====
  A poza tym retoryka u Ciebie jak skopiowana co najmniej od Szydło. 🙂

  1. Poza tym takie państwo jak teraz, które jest w coraz większym stopniu uzależniane od jednej partii, jednego człowieka, to słabe państwo, bo nie jest oparte na mechanizmach. Dodatkowe jest to państwo, które nie jest elastyczne i nie jest uczące się, a jest hierarchiczne i nie reprezentuje interesu wszystkich Polaków / nie uwzględnia, że zdecydowana większość Polaków, jak napisałeś, nie popiera Pisu / nie głosowało na tę partię, która z instytucji publicznych (NALEŻĄCYCH DO WSZYSTKICH POLAKÓW / DOBRA WSPÓLNEGO) robi instytucje partyjne. Jeszcze nigdy nie było tak słabego państwa w Polsce jak teraz jest. 

 12. @VERNON ROCHE

  "A poza tym retoryka u Ciebie jak skopiowana co najmniej od Szydło. 🙂​"

  Niewykluczone, iż twoje spostrzeżenie jest jak najbardziej zasadne. 🙂

  ————————–

  Antoni bardzo dobrze zrobił dla wojska, tworząc partyzantkę w razie wojny oraz zakończenie rotacji żołnierzy NATO w Polsce. Zamiast tego mamy na stałe Amerykanów, więc Putin się nam nie wpiepszy. Ale to tak na marginesie.

  —————————

  Przypominam Tuska:

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/donald-tusk-walczy-z-rodzicami-niepelnosprawnych-dzieci/mh91p1z

  http://telewizjarepublika.pl/stalo-sie-szef-amber-gold-topi-donalda-tuska-i-jego-syna,50586.html

  etc.

  Wygodnie nazywasz teoriami spiskowymi wszelkie fakty, które są ci niewygodne, bo tak nie lubisz pisu.

  Powiesz może, że Bolek nie był wcale Bolkiem, że żadnych afer nie było, że Ziemia jest młoda i płaska… Spójrz na fakty a nie na swoje widzimisię.

  PiS nie robi instytucji partyjnych. Raczej je demokratyzuje i uwalnia od wpływów partyjnych.

  1. Antoni bardzo dobrze zrobił dla wojska

   https://www.wykop.pl/link/4155331/mon-w-ruinie-po-macierewiczu-minister-nieustannie-nas-oklamywal/ 

   ——
   hahaha przezabawne. Nie ma to jak pisać o tym wariacie, któremu nikt w Polsce nie ufa. hahahaha Jeszcze był ten drugi, który miał objazdową szkołę uczenia ludzi jedzenia widelcem i Misiewicz — wszyscy wiedzą, co to była za postać.
   =====
   PiS nie robi instytucji partyjnych. Raczej je demokratyzuje i uwalnia od wpływów partyjnych.
   —–
   hahahahahah Przezabawne. Komiczne. Zdenie, dzięki któremu jeszcze więcej ludzi będzie krzyczeć "Jebać Pis". Szczególnie po tym jak się zetknie z nimi i sobie przypomni Twojej słowa. Pewnie zostaną kopnięci…
   ======
   No patrzę na fakty.
   No nikt inny poza Pisem nie budował sobie bezpiecznej przestrzeni przy użyciu teorii spiskowych, by nie być krytykowanym i tak, jak Ty nie musieć unosić ciężaru dowodu. Nikt inny nigdy tak, jak Pis, będąc znachorem, nie udawał lekarza i nie wciskał ludziom cudownego leku  na wszelkie ich dolegliwości w postaci usunięcie komunistów / ludzi jaszczurek (w rzeczywistości krzywdząc losowych ludzi). Nikt inny tak nie gnoił ludzi, którzy w sejmie protestowali, bo by mu nie starczyło, by dać pieniądze by "kupić głosy" (do tego sprowadza się pisowska troska o ludzi). 
   Gadanie o Tusku to tylko dowód słabości Twojej i Pisu, braku argumentów oraz Twojej przegranej. Taka typowa próba przypisywania wszystkim intencji, automatycznej miłości do kogoś jest typową oznaką desperacji. Radowid w panice nie wie, co napisać, to napisze o Tusku. Sorry, ale to nie działa. To słabe jest, jak ktoś nie potrafi za sam za siebie po męsku odpowiadać tak, jak PiS. I w ogóle tak, jakbyście się go panicznie bali… Co jest przezabawne samo w sobie. Taka zajebista partia, a Tuska się boi i musi zawsze go promować, mówiąc o nim. Ja tam myślę, że wcześniej, czy później zaczną go dobrze wspominać, tym lepiej, im bardziej będziecie go demonizować…
   Poza tym istnieją dowody na to, że ziemia nie jest płaska, ludzie, każdy, kto mówi, że ziemia jest okrągła potrafi unieść ciężar dowodu, a Ty nie potrafisz unieść takowego (głównie dlatego, że się nie da, bo Pis jest nie do obrony oraz nie jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebny, a komuniści / ludzie jaszczurki nie istnieją). 
   ====
   Nie zmusisz ludzi do kochania tej partii. 
   Myślę, że doskonale pracujesz na jej upadek.

   1. Polecam obejrzeć: https://youtu.be/9-4V3HR696k  (są napisy po polsku też). Pierwszy punkt to instytucje, które teraz w Polsce są likwidowane. Wdrażany jest klanowy sposób myślenia, zatrudniani są ludzie po znajomości wierni klanowi Pisu, a reszta jest odrzucana / zwalniana pod pozorem walki z komuną / ludźmi jaszczurkami (dzięki teorii spiskowej). Wdrażana jest religia, wpływ kościoła jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Od razu widać, że od ostatnich wyborów w 2015 roku w Polsce instalowana jest kultura biednego kraju. 

 13. "Nie zmusisz ludzi do kochania tej partii."

  Ażeby nawet Panu przez myśl nie przeszło, by Radowid próbował to robić! 🙂

  Ja tylko przyrównuję realnie istniejące siły polityczne na naszej scenie; a najlepiej wypada z nich Law and Justice.

  1. Ja tylko przyrównuję realnie istniejące siły polityczne na naszej scenie; a najlepiej wypada z nich Law and Justice.
   ====
   Gorzej wypadają już tylko faszyści. 🙂

 14. "Gorzej wypadają już tylko faszyści 🙂"

  Nie tylko. O wiele gorzej od PiS-u  wypada np. Kukiz, PO, Petru i post-Petru, PSL, SLD – a to są jedyne alternatywy do PiS-u, a są one nijakie.

  A faszyści z ONR-u to się mogą w dupę pocałować – są, bo są, a nawet jeśli PiS ma w nich jakikolwiek interes, to i tak jest to bez żadnego znaczenia dla Polski.

  —————–

  Poprzez analizę porównawczą partii politycznych w Polsce, które mają szansę na władzę (czyli tylko PO-PiS) o wiele lepiej wypada człon drugi. 🙂

  1. Nie, Pis nie jest do niczego potrzebny i może zostać zastąpiony bez straty dla Polski przez każdą z partii, które wymieniłeś, oprócz ONR. A nawet z korzyścią dla Polaków, bo te partie nie mają interesu w faszystach. A jak uważasz, że te partię są gorsze od faszystów, że zdecydowana większość Polaków jest gorsza od faszystów…. to bardzo tym wpisem dołożyłeś kolejną cegiełkę do upadku PiS-u. Dzięki. 🙂

  2. „Odbieramy własnym dzieciom szansę życia w wolnej i normalnej Polsce. Codziennie triumfuje głupota lewicowych i lewicujących polityków, gotowych podejmować najbardziej szkodliwe decyzje. […] I każdego dnia polactwo, doprowadzone do totalnego skołokowania, sfrustrowane, skundlone, oduczone troski o jakiekolwiek wspólne dobro, wymusza na swoich elitach taką właśnie politykę. Aby pod siebie. Aby do jutra” – pisał w 2004 r. Rafał A. Ziemkiewicz w książce „Polactwo”.

   Dziesięć lat temu w „Eseju o duszy polskiej” dzisiejszy europoseł PiS Ryszard Legutko pisał o narodzie, który w Katyniu i Powstaniu Warszawskim utracił „prawdziwe elity”, a w fascynujących esejach historycznych, a później także poezji Jarosław Marek Rymkiewicz przeciwstawiał polskość jako wspólnotę tych, którzy gotowi są za Polskę umierać, pozbawionej tożsamości, magmowatej Polsce, która zamiast walczyć, jak kokota chce się „podobać w świecie”.
   – 
   Jarosław Kaczyński z mieszaniną wyższości i obrzydzenia komunikował światu, że on na podwórku się nie wychował, a pochodzi z najprawdziwszej, powstańczej i opozycyjnej polskiej inteligencji.
   Pis nie jest nikomu do czegokolwiek potrzebny. 
   I nie ma dowodów na jego przydatność. 🙂

 15. "A jak uważasz, że te partię są gorsze od faszystów, że zdecydowana większość Polaków jest gorsza od faszystów…. to bardzo tym wpisem dołożyłeś kolejną cegiełkę do upadku PiS-u. Dzięki. 🙂"

  Nie, nie uważam. 😉

    1. Nie, bo każda partia, z której prezydent nie smaruje się potem z torebki i szanuje mechanizmy zapewniające gwarancje niestronniczej rozprawy w sądzie, czyli każda partia w stronę centrum od Pis jest potrzebna, a PIS nie. 🙂 I każda taka partia zapewni to, co pis, a dodatkowo to, czego pis nie zapewni, czyli mechanizmy gwarantujące zabezpieczenia dla ludzi, a nie dla partii / rządu. Dlatego właśnie potrzeba Pisu nie istnieje: inni „dają” to samo co pis i jeszcze więcej. I jedyna obrona przed tym pisu to teorie spiskowe.

    2. Ja do Ciebie nic nie mam. Nawet uważam, że szczerze chcesz dobrze dla Polski, ale te teorie spiskowe i tak dalej…  to nie jest lekarstwo na cokolwiek, to jest branie jakiegoś problemu i pogłębianie go do potęgi ntej bo nie wiążę się to z rozwiązywaniem podstawowej przyczyny problemu (root cause analysus to to nie jest). To tak jakbym zamiast naprawiać zepsuty komputer, chciał stygmatyzować losowych ludzi u mnie na prowincji.

 16. "Ja do Ciebie nic nie mam. Nawet uważam, że szczerze chcesz dobrze dla Polski, ale te teorie spiskowe i tak dalej…"

  Dokładnie to samo kieruję do Ciebie. 🙂

  Pewnie dasz się nabrać na billboardy totlnej opozycji. które chcą ośmieszyć PiS w bardzo prymitywny sposób, ukazując wściekłego Jarka Kaczyńskeigo w sejmie, kiedy była mowa o Lechu Kaczyńskim.

  Wyrywają obrazy z kontekstu i chcą, by prosty lud to kupił.

  PO i totalna opozycja kpią sobie z Polaków i nie maja do nich szacunku.

  Uważają, że każdy Polak to przedstawiciel ciemnej masy, którego można łatwo kupić.

  Nie mówię, że PiS nie robi podobnie, ale PO to tylko totalniacka opozycja i negacja PiS-u i nic poza tym!!!

  Nie ma tam żadnej idei, żadnego programu, żadnej inicjatywy! Taka jest ideologia totalnej opozycji, niestety. 🙁

  1. U mnie nie ma bilboardów. Nic nie ma. Nawet sądu nie ma. 🙂 Są pola w okolicy. Jak jedziesz na rowerze, to wygląda tak jakbyś jechał. Identyczny krajobraz. Mało co po mówi o ludziach, którzy głosują na Pis. Raczej o pisie mówią, a partia to nie jej wyborcy. Wątpię, żeby tak uważali jak to przedstawiasz. To raczej pis tak uważa i jeśli czuję, że ktoś mnie nie szanuję, to właśnie, gdy słucham tarczyńskiego, pawłowicz, kaczyńskiego. Nic nie jest wycinane z kontekstu. Na żywo oglądałem kaczyńskiego w tv jak mówił o zdradzieckich mordach. Nic nie jest manipulowane, bo wystarczy poczytać facebooka pawłowicz – jak ona pisze o ludziach, jak się do nich zwraca. Sorry, ale nigdy nie czuję się tak pogardzany jak w kontakcie z członkami pis, gdy słyszę/czytam jak traktują ludzi i jak kłamią w żywe oczy, jak zawsze kota ogonem odwracają,  jak mają taki z pogardy do ludzi zadarty nos, jak nigdy do nikogo nawet nie wyjdą, jak ta bernadetta czy jak jej tam miała zadarty nos i uciekała przed niepełnosprawnymi. Jak kradną, a przedstawiają się jako nieskazitelni. Przez 90% ludzie widzą pis i czują na sobie pogardę tej partii. Nie trzeba nic więcej. Przykro mi, nie trafiłeś. A jedyne billboardy to były te kłamliwe o sędziach, na których znajomi szydło wałki kręcili. Twój totalny symetryzm i relatywizm nie działa. Jak już mówiłem każda normalna partia daje to samo co pis+więcej, a niechęć do pisu wynika z tego jak ta prtia gardzi polakami i wyrzeka się ich, łamiąc prawo. Wystarczy ich posłuchać. Politycy Po nie nazywają publicznie ludzi ciemną masą, a pis nazywa ludzi ubekami i komunistami „a na drzewach zamiast liści zawisną komuniści” na żywo oglądałem jak to brudziński mówił, czytałem na profilu pawłowicz jak pisała kto powinien zostać zwolniony oraz słyszałem posłankę pis w babilonie jak mówiła ubywatele (od ub) o Polakach. Żadna inna partia w stronę centrum od pisu nie wykazuje się taką publiczną pogardą wobec Polaków jak pis.

   1. Jak jedziesz na rowerze, to wygląda tak jakbyś jechał w Wiedźminie. Identyczny krajobraz. Sorry, z telefonu piszę.

  2. Przeczysz sobie, mówiąc raz, że nic mają, a potem, że mają ideologię.

   =====

   Aaa i jeszcze: pogardą ze strony pis jest mówienie, że ludzie mają się nie interesować, bo są ze wsi… Nikt mnie tak w życiu nie obraził jak oni tym. I tylko za to mogę im powiedzieć, żeby spierdalali. Bo chuj im do tego czym się mam interesować. Szczególnie po tym jak się mnie wyrzekli. Ja się kurwa będę interesował czym chcę i chuj im do tego.

   Dodatkowo żadna inna partia oprócz pis nie ma propagandy pogardy, która istnieje po to żeby swoim wyborcom dać poczucie wyżywania się na innych polakach i powód do poczucia wyższości. I żadna inna partia oprócz pis nie gardzi swoimi wybircami, sprzedając im terie spidkowe i likwidację innych Polaków jako cudowny lek na wszystko. Serio, wystarczyło Szydło posłuchać jak się wyrażała o innych Polakach, żeby na sobie jako Polak odczuć na sobię tę pogardę. Kto jeszcze inny oprócz Pisu mówi o Polakach, że nie są Polakami? Onr jakiś? Bo nikt normalny się tak nie zachowuje.

  3. Tusk mówił o Polakach, że są ciemną masą i miżna ich łateo kupić? No daj spokój. Już po dnie beczki szurasz jak takie rzeczy wymyślasz. 

  4. Poza tym chodzi o mechanizmy, gwarancje i zabezpieczenia, które były, a których teraz nie ma, bo pis posługując się teoriami spiskowymi doprowadza do anarchizacji kraju i tochórzliwie nie chce brać na siebie odpowiedzialności za to, co robi, odwracając zawsze kota ogonem. Pis robił, pis odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *