• piątek, 25 maja 2018 r.

W 7 numerze Tygodnika Faktycznie między innymi o złu monoteizmów, wojnie domowej w PiS i wywiad z kochającym zwierzaki sportowcem.

W kolejnym, siódmy wydaniu Tygodnika Faktycznie m.in. o wojnie domowej wśród PiS-owskich wydawców i dziennikarzy o luksusowy tort w postaci byłych mediów publicznych. Kto wyszarpie dla siebie więcej państwowych pieniędzy, zleceń i etatów?

pisolki

Czasopismo w tym tygodniu sporo miejsca poświęca tematom kościelnym – Rydzykowi, który ogłosił się samozwańczym kustoszem pamięci o Polakach ratujących Żydów oraz materiał nt. nietypowej afery w archidiecezji częstochowskiej. Uparty (już były) ksiądz demaskuje tam próby zatuszowania skandalu pedofilskiego.

Tygodnik ujawnia próby zacierania przez PiS pamięci o dziejach i wkładzie mniejszości światopoglądowych w Polsce, w tym m.in. odmowę uczczenia przez Sejm rocznicy reformacji i fałszowanie historii w materiałach wydawanych za publiczne pieniądze tak, aby pominąć rolę protestantów w polskiej kulturze.

protest

W dziale światopoglądowym znajdziemy m.in. relację z niezwykle udanego III Zjazdu Ateistów w Spale, oraz tekst Radosława S. Czarneckiego o monoteizmie jako przyczynie fundamentalizmu religijnego. Jeden ze światopoglądowych felietonów zawiera też niewesołą refleksję o ateistach oddających wielkie usługi religii i Kościołowi.

W tym wydaniu opublikowano także wywiad z Kamilem Siemaszką – znakomitym sportowcem o prospołecznych i prozwierzęcych zainteresowaniach i zaangażowaniach.

mtaynhg3njg11987264_11987217_1

Tygodnik Faktycznie

Podobne materiały

Jeden komentarz

  1. Piotr Korga
    Piotr Korga
    18 sierpnia 2016 at 14:21 - odpowiedz

    >>o źle monoteizmów?
    O złu!

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *