W 7 numerze Tygodnika Faktycznie między innymi o złu monoteizmów, wojnie domowej w PiS i wywiad z kochającym zwierzaki sportowcem.

W kolejnym, siódmy wydaniu Tygodnika Faktycznie m.in. o wojnie domowej wśród PiS-owskich wydawców i dziennikarzy o luksusowy tort w postaci byłych mediów publicznych. Kto wyszarpie dla siebie więcej państwowych pieniędzy, zleceń i etatów?

[divider] [/divider]

pisolki

[divider] [/divider]

Czasopismo w tym tygodniu sporo miejsca poświęca tematom kościelnym – Rydzykowi, który ogłosił się samozwańczym kustoszem pamięci o Polakach ratujących Żydów oraz materiał nt. nietypowej afery w archidiecezji częstochowskiej. Uparty (już były) ksiądz demaskuje tam próby zatuszowania skandalu pedofilskiego.

Tygodnik ujawnia próby zacierania przez PiS pamięci o dziejach i wkładzie mniejszości światopoglądowych w Polsce, w tym m.in. odmowę uczczenia przez Sejm rocznicy reformacji i fałszowanie historii w materiałach wydawanych za publiczne pieniądze tak, aby pominąć rolę protestantów w polskiej kulturze.

[divider] [/divider]

protest

[divider] [/divider]

W dziale światopoglądowym znajdziemy m.in. relację z niezwykle udanego III Zjazdu Ateistów w Spale, oraz tekst Radosława S. Czarneckiego o monoteizmie jako przyczynie fundamentalizmu religijnego. Jeden ze światopoglądowych felietonów zawiera też niewesołą refleksję o ateistach oddających wielkie usługi religii i Kościołowi.

W tym wydaniu opublikowano także wywiad z Kamilem Siemaszką – znakomitym sportowcem o prospołecznych i prozwierzęcych zainteresowaniach i zaangażowaniach.

[divider] [/divider]

mtaynhg3njg11987264_11987217_1

[divider] [/divider]

O autorze wpisu:

One Reply to “W 7 numerze Tygodnika Faktycznie między innymi o złu monoteizmów, wojnie domowej w PiS i wywiad z kochającym zwierzaki sportowcem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *