• środa, 19 września 2018 r.

Polska państwem upadłym. Co robić? Waldemar Sadowski i Andrzej Dominiczak

 

Waldemar Sadowski jest prawnikiem, filozofem i osobą związaną z Obywatelami RP. Wraz z Andrzejem Dominiczakiem uważa, że za sprawą PiS, który podważył państwo prawa w Polsce, nasz kraj stał się państwem upadłym i upada coraz bardziej. Obydwaj rozmówcy uważają, że w zasadzie Unia Europejska powinna usunąć Polskę ze swojego klubu z uwagi na coraz silniejsze w naszym kraju bezprawie i pogardę dla mechanizmów demokracji wyrażaną przez rząd i popierającą go część społeczeństwa. Jednocześnie proponują rozwiązania, takie jak alternatywny Trybunał Konstytucyjny działający poza rządem jako instytucja doradcza. Mimo surowej oceny PiS Waldemar Sadowski wzywa też do zaprzestania ciskania obelg na linii opozycja – PiS i szukania tematów wspólnych, takich jak wolność od inwigilacji przez rząd. Te tematy mogłyby zasypać podziały między Polakami i pozwolić zrozumieć zwolennikom PiS, że może trochę przesadzają w swoim zauroczeniu działając na własną szkodę. 

Podobne materiały

13 komentarzy

 1. Ala Wilk
  3 stycznia 2017 at 19:50 - odpowiedz

  Usunąć z UE to może nie ale wygląda na to że przycięcie dotacji do hektarów niestety będzie konieczne.

  • Andrzej
   Andrzej
   3 stycznia 2017 at 23:00 - odpowiedz

   Też bym nie chciał usunięcia z UE, rzecz jasna, ale Traktat powinna uwzględniać taką możliwość. Poza wszystkim nieprzyzwoite jest korzystanie z wielomiliardowej pomocy i tak chamskie lekceważenie zasad i ludzi, na jakie pozwalają sobie rządzący menele.

 2. Postulaty. Wersja z dn. 04.01.2017 r.Obywatele RP | Obywatele RP
  4 stycznia 2017 at 09:28 - odpowiedz

  […] <A href=”http://racjonalista.tv/polska-panstwem-upadlym-co-robic-waldemar-sadowski-i-andrzej-dominiczak”>Polska państwem upadłym. Co robić? Waldemar Sadowski i Andrzej Dominiczak</a> […]

 3. Andrzej
  Andrzej
  4 stycznia 2017 at 11:26 - odpowiedz

  Traktat powinien (nie powinna) rzecz jasna!

 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  6 stycznia 2017 at 19:53 - odpowiedz

  Państwo upadłe to termin politologiczny stosowany wobec takich państw jak Libia Somalia i Afganistan. Polska absolutnie NIE jest państwem upadłym. Jak zwykle Andrzeju przypomnam, że słów politologicznych nie używa się dowolnie.

  • Andrzej
   Andrzej
   7 stycznia 2017 at 01:29 - odpowiedz

   Piotrek, ta czesc tytułu to akurat nie mój pomysł, ale wydaje mi się, że mój rozmówca użył tego określenia, wiec jest to jak najbardziej do obrony.  

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    7 stycznia 2017 at 03:59 - odpowiedz

    Jako tytuł może i tak, ale nie w rozmowie, bo to sugeruje że jest u nas jak w Libii po utrąceniu (słusznym zresztą ale mało przemyślanym) Gaddafiego

 5. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  6 stycznia 2017 at 19:55 - odpowiedz

  sama rozmowa ciekawa tylko tytuł budzi wątpliwości

  • Andrzej
   Andrzej
   7 stycznia 2017 at 10:08 - odpowiedz

   Mnie się tytuł podoba, choc rozumiem twoje zastrzeżenia, ale, ale to nie mohje dzieło, jak już pisałem. Myślę, że w publicystyce politycznej, bo rozmowa ma taki charakter, można sobie pozwolić na taką swobodę w posługowaniu się terminami, które mają trochę inne ściśle techniczne znaczenie.  

 6. Postulaty. Wersja z 06.01.2017 r.Obywatele RP | Obywatele RP
  6 stycznia 2017 at 22:50 - odpowiedz

  […] Polska państwem upadłym. Co robić? Rozmowa Waldemar Sadowski i Andrzej Dominiczak. […]

 7. Piotr Napierała
 8. Widget
  11 maja 2017 at 20:01 - odpowiedz

  Jak posłuchałem tych dziadów to kibicuję PiS'owi, a jestem korwinowcem. Masakra.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *