• piątek, 24 listopada 2017 r.

Szczepienia: obowiązkowe czy dobrowolne? Dr Maciej Zatoński i Kaja Bryx

 

Doktor medycyny i współzałożyciel Klubu Sceptyków Polski mówi w wywiadzie z Kają Bryx o znaczeniu szczepień. Padają mocne argumenty, warte do przyswojenia przez każdego, kto troszczy się o zdrowie własne, swojej rodziny i społeczeństwa. Jednocześnie Maciej Zatoński chce, aby ludzie sami z siebie decydowali mądrze, nie zaś byli przymuszani do szczepień prawnie przez państwo. 

Podobne materiały

12 komentarzy

 1. Ireneusz Kozak
  28 września 2017 at 22:37 - odpowiedz

  Podsumowanie było dobre. Do takich debat, szczególnie debat publicznych, zapraszani są często szarlatani, jako ci "z przeciwnego obozu". W osobach, które tego słuchają wyrabia się przeświadczenie, że istnieje jednak jakieś niedopowiedzenie w tych sprawach. Bo skoro toczy się debata – tak dedukują – to pewnie coś jest na rzeczy. Jeśli taka pani Premier, medycznie niewyedukowana, słucha dyskusji, toczącej się między szarlatanami a lekarzami, to rzeczywiście nie jest w stanie się jednoznacznie zdeklarować co do tego, które argumenty przyjmie jako bardziej wartościowe. Istnieje dzisiaj jakaś taka irracjonalna mania debatowania nad wszystkim i dyskutowania o wszystkim, wspierana przez tę absurdalną modę na pogląd, że "każda opinia się liczy". I rzeczywiście, każda się liczy, tyle że niektórym należy przyporządkować wartość ujemną. 

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  29 września 2017 at 03:13 - odpowiedz

  "…Jednocześnie Maciej Zatoński chce, aby ludzie sami z siebie decydowali mądrze, nie zaś byli przymuszani do szczepień…przez państwo…" czy pan doktor chce TYLKO by ludzie byli mądrzejsi niż są – nie ma to jak "realne" marzenia…

 3. ala wilk
  29 września 2017 at 05:34 - odpowiedz

  Problem jest w tym że w debatach szczepiennych jest 1 zwolennik na 1 przeciwnika co w niektórych odbiorcach wywołuje wrażenie że szczepionki są skuteczne na 50%. Tymczasem powinno być 100 zwolenników szczepień na 1 przeciwnika. 

 4. ala wilk
  29 września 2017 at 05:40 - odpowiedz

  Dziś pozwolimy na nieszczepienie dzieci – jutro będą wsadzać dzieci na 3 zdrowaśki do pieca. Niestety ale taka jest prawda.

   

 5. ala wilk
  29 września 2017 at 05:47 - odpowiedz

  Autyzm tak naprawdę jest spowodowany m.in przez smog ( plus parę innych czynników typu wiek ojca czy cukrzyca u matki) natomiast prawica chce wmówić ludziom że to przez szczepionki. Dlaczego? Dlatego że na smogu zarabia Putin ( im mniej zużycia ropy tym mniej smogu dlatego taka nienawiść do samochodów elektrycznych czy akcyzy na paliwo w UE wśród prawicy).

  Dodatkowo – jeżeli nie będzie przymusu szczepień to Putin będzie mógł zastosować broń biologiczną – obecnie nie może bo przecież zaszkodziłby również swoim żołnierzom.

  http://www.heraldextra.com/news/local/harvard-draws-link-between-autism-and-air-pollution/article_53b6a81e-91ac-58f8-8556-70e6eac70cd1.html

  • Tomek Świątkowski
   29 września 2017 at 09:45 - odpowiedz

   wiedziałem!

   wiedziałem, że najpóźniej w trzecim wpisie pojawi się nazwisko Putina

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    29 września 2017 at 12:26 - odpowiedz

    Ale dopiero w trzecim! To trzeba docenić 😉

   • ala wilk
    2 października 2017 at 06:24 - odpowiedz

    No właśnie. Czemu ja się czepiam tego niewinnego Putina? Za to że zabił 3000 chrześcijan na Ukrainie? Zabił no to zabił – pewnie byli winni prawda?. Stalin też zabijał Polaków i Ukraińców a Putinowi nie wolno? 

    Trzeba ciągle pisać o terrorystach muzułumańskich którzy zabijają w UE a nie wolno o Putinie który zabija chrześcijan na Ukrainie? No straszne.

     

  • Olrob
   9 października 2017 at 12:24 - odpowiedz

   Prawica o szczepieniach mowi tyle ze decyzje o szczepieniach nalezy pozostawic rodzicom.

   Opinie pewnych ludzi o szkodliwosci szczepien sa ich prywatnymi opiniami i Nie nalezy ich przypisywac calej prawicy. Wrogosc wobec szczepien Nie jest zadna cecha prawicowosci.

   • ala wilk
    10 października 2017 at 04:49 - odpowiedz

    Decyzję o edukacji dzieci też trzeba pozostawić rodzicom?

    Jak ktoś nie chce żeby jego dziecko umiało czytać to trzeba to uszanować?

    Coś mi to pachnie korwinizmem. 

     

   • ala wilk
    10 października 2017 at 04:51 - odpowiedz

    Tak samo jak zabieramy dzieci Świadkom Jehowy którzy nie zgadzają się na transfuzję krwi u swoich dzieci tak samo trzeba zabierać dzieci antyszczepionkowcom.

    Jeżeli tego nie zrobimy to za parę lat będą wsadzać dzieci na 3 zdrowaśki do pieca, bo Big Pharma jest zła.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *