Vabank prezydencki na konstytucję

 

Tym artykułem nawiązuję do mojego poprzedniego wpisu zatytułowanego "Prezydencki poker".

 

Bardzo rzadko się zdarza, że jak mam rację, to wcale z tego ‘tytułu’ nie mam satysfakcji. Fajnie to zabrzmiało – z tytułu, napisałem kiedyś że moim zdaniem to, co robi pan prezydent Andrzej Duda, to swoisty poker. Ustawka mająca swe korzenie w filmowym pierwowzorze – piłkarski poker i Kariera Nikodymy Dyzmy.

Nie mówiąc już o syndromie Dyzmy który tutaj niczym wyziewy II RP dał o sobie znać.

 

 

                Najważniejsza dla takich jak ja fizoli ustawa najsamprzód podpisana o sądach powszechnych, mnie zbulwersowała, a część mediów i ludzi niechętnych dostała kociokwiku na widok Prezydenta, ale byli to często ludzie znający się na rzeczy, ba… tam nawet są, prawnicy przy których wykształcenie panów Kaczyńskiego, Ziobry to amatorszczyzna.

 

                Do brzegu, ad rem, do rzeczy do sedna o niedoszły biskupie, co ma coraz bardziej wszystko w pupie….

Rym w jakiś sposób podsumowuje pewną cześć mojej drogi życiowej i jest wyznacznikiem mojej oceny działań ludzi związanych – jakoby z religią katolicką, całkiem odlecieli od swego idola Polaka, papieża….

No, ale napiszę to w końcu, jak to było? Dwie zawetowane ustawy…

„Moje ustawy mogą się być nie konstytucyjne, więc Ja (Prezydent) mam propozycje zmian konstytucyjnych .„  Emotka to moja ( 🙂 ) taka wzorem młodych ludzi – podsumowująca całe to oczekiwanie pewnych osób, pozdrawiam szczególnie tych, co dali mi odczuć że piszę bzdury, akurat nie na Racjonaliście.tv .

Żenujące jak ludzie o czasami mocno zarysowanych życiowo poglądach, niczym elity w często wspominanej przeze mnie Karierze Nikodema Dyzmy w innych widzą nie takimi jakimi są, a jakby chcieli żeby oni wyglądali, działali i motywowani byli w swoich działaniach.

Pamiętacie serial jak nie powieść, jak wariat z ratlerkiem momentalnie połapał się kim jest i co sobą prezentuje Nikodem Dyzma? Ja czasami tak się czuję patrząc na oceny pana Prezydenta serwowane przez różne osoby i media, czy tez dotyczące tego co się dzieje w polityce…

Jestem wariatem, nie mam psa a kota ale to chyba przypadek?

O autorze wpisu:

 1. Nie tylko w Polsce moze zostac prezydentem Nikos Dyzma.W USA prezydentem jest czlowiek przy ktorym Nikos Dyzma jest  politycznym ekspertem. Ten czlowiek trzyma palec na atomowym guziku.Duda jest mniej niebespieczny. 

  1. Ja bym się tak nie przejmował Donaldem Trumpem.

   Co prawda jest często niezrozumiały i nielogiczny (nawet czasem głupkowaty!) ale na ten czas Ameryka potrzebuje właśnie takiego neo-konserwatywnego, populistycznego celebryty.

   I tak wolę jego niż nijakiego, mięczakowatego i bezpłciowego Obamę! 🙂

   Ale nie ma się co oszukiwać – brakuje mi takiego Adamsa, Jeffersona, Madisona…

   Niestety takich porządnych prezydentów USA już nie będzie. 🙁

   1. No straszne, właściciel niewolników nie będzie już prezydentem USA. Żaloba na prawicy, bo przecież niewolnictwo jest dobre, prawda?

     

    1. Że niby Jefferson był właścicielem niewolników???

     Owszem był, ale sami jego niewolnicy podziwiali go za jego wielkoduszność i rozwagę.

     Madison z kolei był abolicjonistą! 🙂

     Kościuszko był ich przyjacielem…

     Nie widzę powodu, by w jakikolwiek sposób atakować te wspaniałe osoby!

 2. Lepiej nie mieć konstytucji niż mieć 7000 uchodźców którzy zabiją 38 mln Polaków. To proste i racjonalne przecież. 

   

  1. @Ala Wilk –

   Popierasz PiS? To nie lepiej na Frondzie rozmawiać? Wcale nie muszę domyślać się w pana/pani tekstach że jest jakis podtekst, czy ironia, bądź sarkazm. Podejrzewam że pan/pani jest może z innego portalu, a w sumie mamy jeszcze czas przed nową ustatą medialną – korzystajmy więc.

   1. Czyli co? Rozumiem że nie boisz się 7000 muzułumanów? Przecież każdy muzułumanin to terrorysta, nawet małe dziecko. Co to jest dla nich zabić 38 mln Polaków tak jak przecież zabili 80 mln Niemców i 60 mln Francuzów

     

  2. Lepiej nie mieć konstytucji, niż importować choćby jednego dodatkowego mordrercę z Afryki, który tylko pobije 1 polaka i zgwałci tylko 1 polkę

   1. Niestety komuniści i głupcy zawracające gitarę walką o konstytucję sprawiają, że służby nie mają czasu i możliwości zajmować się ochroną dzieci. I tak np. dwóch obywateli Algierii w wieku 24 i 25 lat, odbywających w Gdyni szkolenie żeglarskie, spokojnie zmolestowało w lipcu br. niepełnosprawną intelektualnie 14-latkę, tj.  doprowadzili ją do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *