Widok 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • #26042

  Ateizm w rodzinie
  Nie ma religii idealnej uważam ,że każda religia ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Każdy ma swoją własną drogę ,ważne są dwie sprawy aby być szczęśliwym i nie krzywdzić innych ludzi.
  Ateiści opierają swoje życie na nauce, która w jakiś sposób staje się ich wiarą. Młodym ciężko w codziennym życiu jest się dostosować do wymagań wyznawanej przez siebie wiary a odmienne przekonania mogą się stać przyczyną niezgody w rodzinie, dla modnego człowieka bywa to trudne.
  Tak być nie powinno, potęgą nauki jest właśnie wolność wyrażania myśli i opinii i nie jest dobrze gdy, religia miesza się w politykę i zdrowie. Jestem za wolnością wyboru, jeśli ktoś chce, to niech praktykuje sobie taką, czy inną religie, ale niech tego innym nie narzuca.
  Każda relacja to kwestia wzajemnego zrozumienia swoich potrzeb i oczekiwań. W każdym związku potrzebny jest też czas na samorealizacje siebie i swoich pasji ,ważne aby o tym pamiętać i to rozumieć. Na nasze postrzeganie świata bardzo duży wpływ ma nasza psychika, przeżycia osobiste, charakter i osobowość .Nawet będąc już w małżeństwie kobieta nie staje się własnością męża lecz jest wolną jednostką ,która w dalszym ciągu ma swoje prawa. Ślub jest jej wyborem jednym ze sposobów wyrażenia miłości, którą w danym momencie żywi ona do swojego partnera.
  Miejmy odwagę być sobą, ale też szanujmy inne wyznania. Tylko edukacja na temat innych religii i kultur pomoże nam zrozumieć i zaakceptować inności. Pomocne w tym są bez wątpienia lekcje etyki dlatego jeśli chcemy coś zmienić walczmy, by stała się ona nomą w polskim szkolnictwie.
  Patrycja Adamska
  Magister kulturoznawstwa, absolwentka religioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat z animacji kultury w PWSZ w Głogowie terapeutka uzależnień.

  #26267
  +1
  EDGAR HARPUN
  Participant
  0p

  Nie ma religii idealnej uważam ,że każda religia ma zarówno swoje plusy jak i minusy.
  -Nie ma plusów. Wszystkie religie są oparte na zmyśleniach i kłamstwach, na przemocy, indoktrynacji i dawaniu fałszywych nadziei.

  Ateiści opierają swoje życie na nauce, która w jakiś sposób staje się ich wiarą

  -Nauka nie opiera się na wierze tylko na doświadczeniach. Kto nie chce czegoś poddać doświadczeniu dla wygody wiary, nie może się uważać za miłośnika nauki. A ateista po prostu odrzuca teizm jako absurdalny z braku cienia dowodów. Nie narzucajmy wszystkim potrzeby wiary.

  Miejmy odwagę być sobą, ale też szanujmy inne wyznania

  -Nic z tego. szacunek nikomu nie należy się z urzędu. Miejmy odwagę pogardzać złem i głupotą, w tym religijną, bo w przeciwnym razie rosną w siłę i wyrządzają więcej zła. Nie może komuś polecać bycia sobą i jednocześnie szanować cokolwiek, jeśli czegoś nie szanuje, bo wówczas nie byłby już sobą, to sprzeczność.

  #26680

  Dziękuję za refleksje ,ciekawy punkt wyjścia do kolejnych rozważań .

  #44036
  CEQman
  Participant
  0p

  Thanks for the advices!

  #48835
  GrzegorzR
  Keymaster
  0p

  xxx

Widok 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5 wszystkich)
 • You must be logged in to reply to this topic.