- Ten wątek ma 0 replies, 1 głosreplies i był aktualizowany 8 lat, 2 miesięcy temu przez Patrycja Maria Adamska.
- AutorWpis
Niepełnosprawna dorosłość
Każdy inaczej rozumie niepełnosprawność. Bez wątpienia wypływa ona na naszą rzeczywistość na to jak postrzegamy siebie i otaczający nas świat. Z niepełnosprawnością często idą w parze różnego rodzaju dodatkowe choroby i problemy natury psychicznej jak np. depresja.
Od osoby dorosłej oczekuje się, że ona sama zadba o swoje potrzeby .Niestety system edukacji w Polsce nie jest może idealny ale jeśli się ma dużo samozaparcia i pomoc najbliższych to tu można sobie poradzić, gorzej jest z pracą .Pracodawcy chcą zatrudnić pracownika z pierwszą grupą ale sprawnego co np. ma zrobić osoba, która skoczyła już szkołę ale nie jest wstanie podjąć zatrudnienia .Znajomi mają już swoje dorosłe życie.
Jakie możliwości ma dorosła osoba niepełnosprawna po za rehabilitacją tak aby być aktywnym , twórczym i rozwijać się, gdzie znaleźć znajomych, poznać miłość? Ile można chodzić do biblioteki ,kina kawiarni ,parku w końcu wszystko kiedyś się nudzi i przestaje nas cieszyć .
Niepełnosprawność sprawia, że czujemy się nie atrakcyjni ,inni , gorsi, mamy ograniczoną mobilność, więcej czasu zajmuje nam znalezienie pracy dostosowanej do naszych ograniczeń, ale musimy się z tym zmierzyć. Przy odrobine samozaparcia ,silnej woli, dobrych chęciach zarówno ze strony nauczycieli jak i otoczenia możemy osiągnąć prawie wszystko.
Patrycja Adamska
Magister kulturoznawstwa, absolwentka religioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat z animacji kultury w PWSZ w Głogowie terapeutka uzależnień.- AutorWpis
- You must be logged in to reply to this topic.