• wtorek, 28 stycznia 2020 r.

Bolesław Chrobry był człowiekiem lewicy. Czesław Cyrul i Jacek Tabisz

 

4 czerwca. Wrocław. Pikieta sił opozycyjnych. Spotykamy jednego z liderów wrocławskiej SLD i dowiadujemy się interesujących rzeczy. Po pierwsze, prawica przywłaszczyła sobie Bolesława Chrobrego, który pod ważnym względem powinien być – zdaniem naszego gościa – symbolem polskiej lewicy a nie prawicy. Po drugie pytamy o stosunek SLD do KOD, oraz o to, że podczas pierwszych na poły demokratycznych wyborów w Polsce poprzednicy SLD byli przeciwko środowiskom solidarnościowym. Dziś część z nich staje po tej samej stronie co Frasyniuk, Komorowski, Wałęsa i wielu innych sławnych opozycjonistów.

Podobne materiały

11 komentarzy

 1. dżizas
  6 czerwca 2016 at 20:44 - odpowiedz

  Ten filmik powinien raczej nosić tytuł „Zamach na Milusia”. Ta obelżywa statua wbrew powszechnej opinii przedstawia bowiem nie Bolesława Chrobrego, a kasztelana Mirmiła. Jeśli mi nie wierzycie to się przyjrzyjcie.
  😛
  W moim prywatnym rankingu najbardziej paskudnych pomników w Polsce* zajmowała ona do niedawna zaszczytne pierwsze miejsce, dystansując nieznacznie pomnik Tintina u zbiegu ul. Święty Marcin i Podgórnej w Poznaniu, zanim pewnego razu w Krakowie nie ujrzałem konstrukcji budowlanej pod nazwą „Ołtarz Trzech Tysiącleci”.
  Jako Poznaniak muszę w tym miejscu wyjaśnić, dlaczego uważam ten posąg za brzydszy od statuy Tintina – otóż artysta, który projektował Mirmiła najwyraźniej zapomniał, że na tak ogromny posąg ludzie będą patrzyć z dołu, a nie z wysokości 2 metrów, stąd też absurdalnie przeskalowany i przytłaczający całość cokół, w przypadku Tintina, przy całej jego nyndzy udało się przynajmniej zachować jakieś proporcje całości.
  *Mój prywatny ranking z przyczyn technicznych oraz medycznych nie obejmuje pomników Jana Pawła Mściciela. Uznałem, że stanowią one kategorię samą dla siebie i nie poddają się analizie rozumowej.
  🙂

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   6 czerwca 2016 at 21:03 - odpowiedz

   O JP mocne :=D

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  7 czerwca 2016 at 10:07 - odpowiedz

  Pal licho brzydki „…pomnik Tintina u zbiegu ul. Święty Marcin i Podgórnej w Poznaniu…” jestem fanem tintina ! i poznaniakiem jak przegapiłem????

  • dżizas
   7 czerwca 2016 at 11:41 - odpowiedz

   A wiesz gdzie w Poznaniu jest ul. van Klompa?
   ]:->

 3. Piotr Napierała
 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  7 czerwca 2016 at 14:16 - odpowiedz

  Nie ma sięc o bić o Chrobrego to był fatalny król, tu mówię o tym więcej:
  http://www.youtube.com/watch?v=gKHxBws_trg

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *