• wtorek, 16 października 2018 r.

Czy w polskiej armii są socjaldemokraci? Dominik Sierzputowski i Jacek Tabisz

 

Mamy PiS u władzy i niektórym może się wydawać, że polscy żołnierze to zawołani prawicowcy. W końcu kult polskiego żołnierza, choć bardzo wybiórczy, jest bardzo mocny w retoryce PiSu. Czy jednak rzeczywiście trafiając na polskiego żołnierza możemy oczekiwać osoby prawicowej i konserwatywnej?

Podobne materiały

8 komentarzy

 1. Dariusz
  22 listopada 2016 at 23:40 - odpowiedz

  Wojskowi. Na osiedlach zamieszkałych przez wojskowych lub byłych wojskowych, duże poparcie miało SLD(nawet w czasach gdy w skali kraju ta formacja już dołowała).

 2. Rafał Gardian
  Rafał Gardian
  23 listopada 2016 at 01:18 - odpowiedz

  Pan Sierzputowski wygłosił tu niektóre celne uwagi, inne mniej, ale w sprawie wyborców Korwina myli się całkowicie. Na pewno nie jest to młodzież z brakiem ambicji. Wręcz przeciwnie. Większość to studenci politechnik.

  • Rafał Gardian
   Rafał Gardian
   23 listopada 2016 at 01:33 - odpowiedz

   Wynika to pewnie pomieszania przez rozmówcę młodych wyborców Korwina z wyborcami Kukizo-PiSu. Do tych drugich do rzeczywiście pasuje co mówi Dominik Sierzputowski, do tych pierwszych nie bardzo.

  • Benbenek
   23 listopada 2016 at 08:50 - odpowiedz

   Czyli nic się nie zmieniło od 20 lat. Być może przybywa studentów politechnik i dlatego wynik nieznacznie rośnie. Bo z moich obserwacji wynika, że jak tylko studenci politechnik przestają być studentami to też przestają być wyborcami JKM. Też kiedyś udało mi się oddać głos na JKM. Byłem studentem na politechnice. Dziś mi wstyd

   • Zorro
    23 listopada 2016 at 23:41 - odpowiedz

    Dokładnie tak. Idą do pracy, przestają żyć z pieniędzy mamy i okazuje się, że świat jest bardziej skomplikowany niż w brawurowych mowach Korwina.

    • Bolo
     24 listopada 2016 at 20:28 - odpowiedz

     Oj tak, będąc studentem można sobie pozwolić na nieodpowiedzialny idealizm, deklarowanie potrzeby wolności i uczciwości. Wchodząc w dorosłe życie trzeba się poddać status quo i nauczyć łapczywie ssać cycek socjalu. A najlepiej na etaciku urzędniczym lub w polityce.
     Taka to komplikacja.

 3. Pan Jeden
  23 listopada 2016 at 12:21 - odpowiedz

  Szanowny Panie, wojskowi głosowali i głosują na ludzi, którzy zapewniają im bezpieczeństwo materialne dla nich i ich rodzin. Taka partią była przez długi czas była SLD. Wojskowi, zwłaszcza wyżsi, bali się rozliczeń, poniżenia. Bynajmniej, nie chodziło o poglądy, bo te często, wojskowi mieli zupełnie inne. Ja osobiście znam na przykład człowieka, który za czasów PRL był wysokim oficerem LWP. Po przemianach był tak przerażony, że skończył uczelnię cywilną, opuścił szeregi armii, po czym zajął się biznesem. Przez całe lata 90. był za SLD, bo nie mógł zaakceptować czystek i rozliczeń. Co ciekawe, poglądy miał raczej korwinowskie.

 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  25 listopada 2016 at 11:09 - odpowiedz

  PiS pod względem ekon to też socjaldemokraci. Gość nie wie o czym mówi…

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *