• czwartek, 26 kwietnia 2018 r.

Dokąd zmierza współczesny świat? Prof. Zbigniew Stachowski

 

W cyklu „Dokąd zmierza współczesny świat?” Radosław Czarnecki rozmawia tym razem z prof. Zbigniewem Stachowskim, wybitnym polskim religioznawcą. Profesor zauważa, iż Polacy są społeczeństwem prymitywnym, które nie rozumie współczesnego świata. Przepowiada rewolucję młodych, która jednakże nie opiera się na miłości i tolerancji, jak miało to miejsce w czasach hipisów, ale na dogmatyzmie i myśleniu plemienno – magicznym.

Podobne materiały

7 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  23 czerwca 2015 at 19:33 - odpowiedz

  Znowu strachy na lachy rewolucją młodych w nadziei że Europa wprowadzi socjalizm. Nie wprowadzi bo konkurencja tania z Azji nam na to nie pozwoli. Czy Polacy są niechętni neoliberalizmowi? Jako socjalliberalowi mi to w sobotę rybka ale wydaje mi się że są chętni. Wskazują na to: Emigracja do uk i Irlandii, nadal wysokie poparcie po, oraz poparcie dla kukiza który o gospodarce nie mówi. Wyborcy zaś pis bardziej interesuje religia. Klęska sld wskazuje na to że nikt już nie wierzy w duży socjal)izm i dobrze zresztą bo to patykiem pisane na wodzie.

 2. Lucyan
  23 czerwca 2015 at 20:58 - odpowiedz

  Aaaaaa, nie ma pogłosu, fajnie. Ale po co te wodogrzmoty, po co ten hałas, jakis facet w tle mamrocze. Skad ten brak dbałosci o dobry głos. Brakuje tylko karetki na sygnale. Panowie, pojedzcie za miasto, do jakiegos fajnego gaju, gdzie jest cisza, please. Aaaaa …
  A islam na zachodzie … to raczej wentyl bezpieczenstwa, niezadowolona młodziez (dzieci imigrantow), ktorzy z roznych wzgledow nie sa w stanie wejsc na rynek pracy, raczej podczepia sie pod islam, podobnie jak nasze prawiczki podczepiaja sie pod boga-honor-ojczyzne. Islam, podobnie jak katolicyzm, to relikt na ktory sie ludziom pozwala, zeby do konca nie zgłupieli. Lepiej niech pojda do meczetu niz maja palic samochody.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   23 czerwca 2015 at 21:18 - odpowiedz

   Nie mogliśmy wziąć naszego gościa na wycieczkę za miasto. Byliśmy skazani na takie warunki akustyczne, jakie były…

 3. Azazel
  Azazel
  23 czerwca 2015 at 22:26 - odpowiedz

  Bardzo fajny materiał.

 4. Tomek Świątkowski
  24 czerwca 2015 at 17:06 - odpowiedz

  W jakim znaczeniu profesor używa słowa „neoliberalizm”?

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   25 czerwca 2015 at 01:03 - odpowiedz

   Czasem chodzi mu o biznes a czasem o liberalizm lewaki nie lubią obu

  • Tomek Świątkowski
   25 czerwca 2015 at 08:50 - odpowiedz

   pojęcie „neoliberalizmu” odnosi się zwykle do gospodarki, a w rozmowie – sądząc z kontekstu – mowa chyba raczej o liberalizmie w życiu politycznym i społecznym
   dlatego pytam

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *