Dokąd zmierza współczesny świat? Prof. Zbigniew Stachowski

 

W cyklu „Dokąd zmierza współczesny świat?” Radosław Czarnecki rozmawia tym razem z prof. Zbigniewem Stachowskim, wybitnym polskim religioznawcą. Profesor zauważa, iż Polacy są społeczeństwem prymitywnym, które nie rozumie współczesnego świata. Przepowiada rewolucję młodych, która jednakże nie opiera się na miłości i tolerancji, jak miało to miejsce w czasach hipisów, ale na dogmatyzmie i myśleniu plemienno – magicznym.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

7 Odpowiedź na “Dokąd zmierza współczesny świat? Prof. Zbigniew Stachowski”

  1. Znowu strachy na lachy rewolucją młodych w nadziei że Europa wprowadzi socjalizm. Nie wprowadzi bo konkurencja tania z Azji nam na to nie pozwoli. Czy Polacy są niechętni neoliberalizmowi? Jako socjalliberalowi mi to w sobotę rybka ale wydaje mi się że są chętni. Wskazują na to: Emigracja do uk i Irlandii, nadal wysokie poparcie po, oraz poparcie dla kukiza który o gospodarce nie mówi. Wyborcy zaś pis bardziej interesuje religia. Klęska sld wskazuje na to że nikt już nie wierzy w duży socjal)izm i dobrze zresztą bo to patykiem pisane na wodzie.

  2. Aaaaaa, nie ma pogłosu, fajnie. Ale po co te wodogrzmoty, po co ten hałas, jakis facet w tle mamrocze. Skad ten brak dbałosci o dobry głos. Brakuje tylko karetki na sygnale. Panowie, pojedzcie za miasto, do jakiegos fajnego gaju, gdzie jest cisza, please. Aaaaa …
    A islam na zachodzie … to raczej wentyl bezpieczenstwa, niezadowolona młodziez (dzieci imigrantow), ktorzy z roznych wzgledow nie sa w stanie wejsc na rynek pracy, raczej podczepia sie pod islam, podobnie jak nasze prawiczki podczepiaja sie pod boga-honor-ojczyzne. Islam, podobnie jak katolicyzm, to relikt na ktory sie ludziom pozwala, zeby do konca nie zgłupieli. Lepiej niech pojda do meczetu niz maja palic samochody.

    1. Nie mogliśmy wziąć naszego gościa na wycieczkę za miasto. Byliśmy skazani na takie warunki akustyczne, jakie były…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 15 =