• poniedziałek, 23 października 2017 r.

KOD: Ile demokracji w demokracji? Jurek Szafjański i Andrzej Dominiczak

 

Jurek Szafjański twierdzi, iż PiS tak bardzo zagraża naszej demokracji, iż jakakolwiek krytyka KODu, nawet zasadna, nie jest póki co pożytecznym działaniem. Andrzej Dominiczak, mimo równie mocnego zaniepokojenia działaniami PiS, uważa, że krytyka możliwego braku demokratycznych standardów szefa KODu wobec szeregowych działaczy jest ważna, aby można było uniknąć niewłaściwej ewolucji polskiej opozycji demokratycznej. Dominiczak artykułując swoje obawy powołuje się między innymi na protest byłej koordynatorki regionu warmińsko – mazurskiego KOD Anny Grzybowskiej, który podchwyciło wiele mediów w Polsce. Szafjański wyraża sceptycyzm wobec tak subiektywnych relacji i apeluje o solidarność wobec zagrożenia.

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. olrob
  20 stycznia 2016 at 21:14 - odpowiedz

  „Szafjański twierdzi, iż PiS tak bardzo zagraża naszej demokracji, iż jakakolwiek krytyka KODu, nawet zasadna, nie jest póki co pożytecznym działaniem”

  Jestem ciekaw co będzie mówił Szafjański, kiedy wybory w 2019r odbędą się normalnie :-0

 2. Azazel
  Azazel
  20 stycznia 2016 at 22:29 - odpowiedz

  Klip ma źle zmontowany dźwięk. Intro czołówki nie wiedzieć czemu jest w mono, a w każdym klipie jest zawsze w stereo. Niestety dźwięk czołówki dużo na tym stracił. Po drugie, rozmowa obu panów jest tylko na lewym kanale,a na prawym jest cisza.

 3. darekpiotrek
  28 stycznia 2016 at 14:33 - odpowiedz

  Pan Szafrański momentami sprawia wrażenie jakby wcale nie był zainteresowany tym co jego rozmówca ma do powiedzenia. Obawiam się, że gdyby w studiu było nie dwie lecz więcej osób i większość z nich prezentowałaby takie nastawienie o rozmowie nie byłoby mowy. -Wyszłoby coś na kształt telewizyjnej publicystyki w której wszyscy coś tam mówią i nikt nawet nie zamierza stwarzać pozorów ,że przynajmniej słyszy innych. Czy obrońcy demokracji mogą być autorytarni, i czy żarliwi obrońcy „takich obrońców demokracji” w istocie bronią demokracji czy wręcz przeciwnie? Ktoś ma wątpliwości?

  • darekpiotrek
   28 stycznia 2016 at 14:38 - odpowiedz

   *Pan Jurek Szafjański * przepraszam za pomyłkę

 4. Azazel
  Azazel
  31 stycznia 2016 at 15:21 - odpowiedz

  Muszę przyznać, że A. A.Dominiczak bardzo dobrze wypadł w tym materiale. Zaprezentował racjonalne i uczciwe podejście do tematu temat KOD.

 5. Ultima Thule
  13 maja 2017 at 19:06 - odpowiedz

  A czy mógłby ktoś z was w punktach dokładnie określić dlaczego PiS "zagraża demokracji" ?
  .
  Zwracam przy tym uwagę, że:
  – PiS wygrał wybory demokratycznie
  – to KOD chciał dokonać antydemokratycznego przejęcia władzy siłą (słynny groteskowy "pucz", ale także nawoływanie różnych sił, w tym zagranicznych, do INTERWENCJI przeciwko LEGALNEMU POLSKIEMU RZĄDOWI)
  – za 2-3 lata będą znowu wybory, więc dlaczego tzw. "groteskowa opozycja" nie przygotowuje się do tych wyborów, tylko za wszelką cenę chce odsunąć PiS od władzy metodami anty-demokratycznymi ?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *