• wtorek, 21 sierpnia 2018 r.

Mity lewicy i prawicy

Przedstawiam wam klip, w którym mówię o uproszczeniach myślenia i obrazu świata jakie stosują socjalistyczna lewica i konserwatywna prawica.

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

2 komentarze

  1. Rafał Gardian
    Rafał Gardian
    10 września 2015 at 05:01 - odpowiedz

    100% racji!
    Sam zacząłem coś pisać coś na ten temat w celu upublicznienia na tym portalu, ale w nawale innych zajęć utknąłem i miałem dokończyć to w najbliższym czasie. Wyręczył mnie Pan.;) Choć w sumie tych mitów jeszcze trochę jest, więc może jednak coś napisze.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *