Pan Lazhar i poprawność polityczna w Kanadzie

Przedstawiam moje przemyślenia na temat filmu: „Monsieur Lazhar”. Film przedstawia bardzo interesującą konfrontację między algierskim dość tradycjonalistycznym nauczycielem, a współczesną, poprawną politycznie szkołą w Montrealu w prowincji Quebec w Kanadzie.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

One Reply to “Pan Lazhar i poprawność polityczna w Kanadzie”

  1. Dziwne, ze PN mowi o pedofilii, a ani razu nie wymawia tego słowa. To nie jest zadna poprawnosc polityczna tylko proba ograniczenia pedofilii. Pan Lazhar nie musi dotykac ani dziewczynek ani chłopakow aby ich nauczyc skakac przez konia. Przyznam sie, ze nawet z czasow kiedy nikt nie mowił o „politycznej poprawnosci”, nie przypominam sobie zeby jakikolwiek nauczyciel WF sie do mnie dotknął. Jedyny kontakt z nauczycielem miałem poprzez własnie linijke, kiedy furiat sobie uzywał i dawał po łapach. Podobnie jak niepotrzebne jest głaskanie dzieci poprzez ksiedza.
    Co innego sytuacje kryzysowe (psychicznie), wtedy mozna przytulic, i wytłumaczyc (szefowi), ze nie jest sie pedofilem. Problem dochodzi tez wobec wielu narodowosci. Mamy czasami trudnosci w wyczuciu kto jest pedofilem wsrod „swoich”, a jak przyjezdza ktos z innej „kultury”, Arab cz Zyd to juz to wyczucie sie zmniejsza. Stąd te rekomendacje „nie dotykaj dzieci”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *