• czwartek, 9 lipca 2020 r.

Racjonalistyczny przegląd tygodnia.

Katolicka zakonnica a także matematyczka, Jeanine Gramick po serii bulwersujących polską hierarchię katolicką spotkań w polskich miastach mówiących o tym jak "budować mosty" między katolikami a osobami LGBT, udzieliła wywiadów w polskich mediach TVN 24  i gazeta.pl . Na zdjęciu umieszczonym na stronie w wywiadzie z "gazetą", widać ją trzymającą tablicę z "gorszącym" napisem: "Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga". Wprawdzie lepiej jakby napisała zgodnie z prawdą: "bo wszyscy jesteśmy potomkami jednej małpy", ale jak na zakonnice to trzeba przyznać, że to i tak całkiem nieźle.

 

Sejm na wniosek ministra Morawieckiego wspaniałomyślnie zwiększył obywatelom kwotę wolną od podatku. Jest wszakże jeden warunek by z niej skorzystać. Wystarczy nie zarabiać.

 

Szóstego grudnia, dwa dni po oprotestowanym przez warszawskich radnych Prawa i Sprawiedliwości otwarciu skweru im. Władysława Bartoszewskiego, zdewastowano tablice na nim postawione. Działacz Poslkiego Państwa Podziemnego i Żegoty zwykł mawiać, że "warto być przyzwoitym". Najwyraźniej jest grupa osób, która uważa, że nie warto. Do tych należy odnieść inny znany cytat z Władysława Bartoszewskiego. Tego o bydle.

 

W sejmie powstał projekt, który ma za zadanie ograniczyć wolność zgromadzeń. I słusznie. Raz na rok dozwolona będzie przecież procesja Bożego Ciała a i co miesiąc na miesięcznice katastrofy smoleńskiej można sie udać. Czego ten cholerny lud pragnie więcej?

 

Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zawiadomił śledczych o możliwości popełnienia przestępstwa przez Klaudię Jachirę, która zrobiła kilka zdjęć z kukłą Jarosława Kaczyńskiego przed kościołem Ojca Rydzyka. Nie ma się co dziwić komitetowi- kukły należy robić Wałęsy albo Żyda Sorosa. I koniecznie podpalić!

 

 

Rafał Gardian

Podobne materiały

8 komentarzy

 1. Piotr Korga
  Piotr Korga
  7 grudnia 2016 at 07:54 - odpowiedz

  Racjonalistyczno-satyryczny przegląd tygodnia? Ciekwawa inicjatywa.

 2. Jacek Tabisz
  Jacek Tabisz
  7 grudnia 2016 at 08:27 - odpowiedz

  Bardzo dobra inicjatywa. Sam myślę nad filmową, ale bardzo się cieszę, że zaczynasz Rafale pisemną. Trzymam kciuki!

 3. Bogdan
  7 grudnia 2016 at 09:56 - odpowiedz

  Super, od dawna brakuje mi takiego miejsca gdzie można w krótkiej formie, celnie i zabawnie, podsumować otaczające nas i pojawiające się nowe nonsensy; lub przeczytać co ktoś inny dostrzegł "zabawnego".

  Idealnie jakby to było w jakiś sposób oddzielone, dostosowane do tego miejsce/narzędzie.

 4. Krzysztof Marczak
  7 grudnia 2016 at 11:00 - odpowiedz

  W tym systemie politycznie liczy się głos zbiorowy, dlatego racjonaliści będą potrzebować kiedyś mieć własne wydawnictwo (online lub mieszane). Tym bardziej jest to ważny pomysł, bo to może być zalążek przyszłego tytułu.

  • Bogdan
   7 grudnia 2016 at 11:36 - odpowiedz

   Dokładnie tak, portale typu Racjonalista trafiają do stosunkowo wąskiego grona odbiorców. Dlatego istorne jest pokazać również szerszej publiczności, że żyjemy w dziwnym świecie, że warto i można to zmieniać.

   Lekka, humorystyczna formuła byłaby wg mnie bardzo przydatna. Może powstanie kiedyś takie medium?

 5. Tamara
  Tamara
  7 grudnia 2016 at 23:21 - odpowiedz

  Fajne. Mam nadzieję, że w kronice z tego tygodnia nie zabraknie wzmianki o liderce wyścigu w konkursie na najlepszego przyjaciela kobiety. To naturalnie ministerka Rafalska, której jest bardzo bliskim ten powszechnie wiadomy fakt, że jak się baby nie bije to jej wątroba gnije.

 6. Rafał Gardian
  Rafał Gardian
  8 grudnia 2016 at 09:28 - odpowiedz

  Miło słyszeć że pomysł się spodobał. Będę się starał go kontynuować. I najlepiej wrzucać „przegląd” w niedzielę, żeby rzeczywiście odzwierciedlał tydzień a nie po prostu ostatnie 7 dni. Tak więc następny „odcinek” planowany jest na 18.12.2016

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   8 grudnia 2016 at 10:31 - odpowiedz

   Super! Zatem czekam na 18 grudnia.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *