Racjonalistyczny przegląd tygodnia.

Katolicka zakonnica a także matematyczka, Jeanine Gramick po serii bulwersujących polską hierarchię katolicką spotkań w polskich miastach mówiących o tym jak "budować mosty" między katolikami a osobami LGBT, udzieliła wywiadów w polskich mediach TVN 24  i gazeta.pl . Na zdjęciu umieszczonym na stronie w wywiadzie z "gazetą", widać ją trzymającą tablicę z "gorszącym" napisem: "Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga". Wprawdzie lepiej jakby napisała zgodnie z prawdą: "bo wszyscy jesteśmy potomkami jednej małpy", ale jak na zakonnice to trzeba przyznać, że to i tak całkiem nieźle.

 

Sejm na wniosek ministra Morawieckiego wspaniałomyślnie zwiększył obywatelom kwotę wolną od podatku. Jest wszakże jeden warunek by z niej skorzystać. Wystarczy nie zarabiać.

 

Szóstego grudnia, dwa dni po oprotestowanym przez warszawskich radnych Prawa i Sprawiedliwości otwarciu skweru im. Władysława Bartoszewskiego, zdewastowano tablice na nim postawione. Działacz Poslkiego Państwa Podziemnego i Żegoty zwykł mawiać, że "warto być przyzwoitym". Najwyraźniej jest grupa osób, która uważa, że nie warto. Do tych należy odnieść inny znany cytat z Władysława Bartoszewskiego. Tego o bydle.

 

W sejmie powstał projekt, który ma za zadanie ograniczyć wolność zgromadzeń. I słusznie. Raz na rok dozwolona będzie przecież procesja Bożego Ciała a i co miesiąc na miesięcznice katastrofy smoleńskiej można sie udać. Czego ten cholerny lud pragnie więcej?

 

Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zawiadomił śledczych o możliwości popełnienia przestępstwa przez Klaudię Jachirę, która zrobiła kilka zdjęć z kukłą Jarosława Kaczyńskiego przed kościołem Ojca Rydzyka. Nie ma się co dziwić komitetowi- kukły należy robić Wałęsy albo Żyda Sorosa. I koniecznie podpalić!

 

 

O autorze wpisu:

8 Odpowiedź na “Racjonalistyczny przegląd tygodnia.”

 1. Bardzo dobra inicjatywa. Sam myślę nad filmową, ale bardzo się cieszę, że zaczynasz Rafale pisemną. Trzymam kciuki!

 2. Super, od dawna brakuje mi takiego miejsca gdzie można w krótkiej formie, celnie i zabawnie, podsumować otaczające nas i pojawiające się nowe nonsensy; lub przeczytać co ktoś inny dostrzegł "zabawnego".

  Idealnie jakby to było w jakiś sposób oddzielone, dostosowane do tego miejsce/narzędzie.

 3. W tym systemie politycznie liczy się głos zbiorowy, dlatego racjonaliści będą potrzebować kiedyś mieć własne wydawnictwo (online lub mieszane). Tym bardziej jest to ważny pomysł, bo to może być zalążek przyszłego tytułu.

  1. Dokładnie tak, portale typu Racjonalista trafiają do stosunkowo wąskiego grona odbiorców. Dlatego istorne jest pokazać również szerszej publiczności, że żyjemy w dziwnym świecie, że warto i można to zmieniać.

   Lekka, humorystyczna formuła byłaby wg mnie bardzo przydatna. Może powstanie kiedyś takie medium?

 4. Fajne. Mam nadzieję, że w kronice z tego tygodnia nie zabraknie wzmianki o liderce wyścigu w konkursie na najlepszego przyjaciela kobiety. To naturalnie ministerka Rafalska, której jest bardzo bliskim ten powszechnie wiadomy fakt, że jak się baby nie bije to jej wątroba gnije.

 5. Miło słyszeć że pomysł się spodobał. Będę się starał go kontynuować. I najlepiej wrzucać „przegląd” w niedzielę, żeby rzeczywiście odzwierciedlał tydzień a nie po prostu ostatnie 7 dni. Tak więc następny „odcinek” planowany jest na 18.12.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 2 =