Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • #12791

  Etyka dla każdego
  O etyce i jej walorach pisałam już wcześniej ,jednak dla mnie jest to sprawa niezwykle ważna i istotna. Jest kilka kwestii, które się do tego przyczyniły. Jestem osobą niepełnosprawną i z związku z tym walczącą z różnego typu uprzedzeniami ,stenotypiami . Wiem, że nigdy nie będę osobą w pełni samodzielną i być może właśnie dlatego popieram związki partnerskie. Chciałabym aby zawsze był przymnie ktoś z kim mogę porozmawiać, wypić kawę ,potańczyć wyjść do kina czy na zakupy.
  W przyszłości będę uczyć etyki w klasach integracyjnych a także w szkole specjalnej, aby w ten sposób motywować zarówno uczniów jak i rodziców. Etyka podobnie jak i religioznawstwo kojarzone są w społeczeństwie jedynie z ateizmem ,jednak zapomina się o tym, że obie te dziedziny dają nam wolność wyboru. A więc religii i etyki można uczyć się jednocześnie. Religioznawstwo jest też świetnym uzupełnieniem lekcji Języka polskiego czy wiedzy o kulturze .Ta wiedza przydaje się w codziennym życiu np. na lekcji geografii ponieważ dziecko może kojarzyć sobie dany kraj z taką czy inną religią i dzięki temu szybciej i sprawniej się uczyć.
  Zostałam religioznawczą ponieważ kocham ludzi i akceptuje ich takimi jakimi są. Nie chcę i nie mogę udawać, że na świecie istnieje jedynie chrześcijaństwo skoro tak nie jest. Jestem wielką przeciwniczką wojen i związanych z nimi fanatyzmu religijnego.
  Patrycja Adamska

  Magister kulturoznawstwa, absolwentka religioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat z animacji kultury w PWSZ w Głogowie terapeutka uzależnień.

Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • You must be logged in to reply to this topic.