Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • #11669

  Jaka praca dla religioznawcy
  Religioznawcy w Polsce nie mają łatwego życia, często są myleni z teologami, bo ta dziedzina nauki jest wciąż mało znana. Jej początki jako nauki uniwersyteckiej sięgają XIX wieku, chodź bez wątpienia za pierwszych religioznawców możemy uznać już filozofów.
  Religioznawstwo oznacza, że posiadamy wiedzę ogólną na temat wszystkich religii jakie znajdują się na świecie. Możemy jako ludzie posiadać różne zdanie na ich temat .Każdy z nas ma swoje prywatne pasje i zainteresowania religioznawcze, które dla innych nawet będących naszymi kolegami po fachu mogą się wydawać błahe, czy wręcz mało istotne nie mające większego znaczenia dla otaczającego nas świata.
  Religioznawca to przede wszystkim humanista, potocznie rozumiany jako ktoś myślący o niebieskich migdałach, czy lekkoduch chodzący z głową chmurach, ale właśnie to sprawia, że jest to zawód elastyczny ,który możemy wykorzystać na wiele sposobów np. możemy pracować w bibliotece, uczyć etyki, pomagać więźniom, niepełnosprawnym czy uzależnionym. Możemy też świetnie sprawdzić się w mediach i w różnego rodzaju wolontariatach. Wpływ na to ma kilka czynników są nimi szczęście, indywidualne predyspozycje oraz to co my sami chcemy w życiu robić.
  Ja po ukończeniu studiów, pojechałam na obóz mający na celu poprawę samodzielności. Na samoobsłudze doskonaliłam np. samodzielne ubieranie się, zapinanie dżinsów ale też wjeżdżanie na krawężniki wózkiem .Tam nie po raz pierwszy w życiu spotkałam się z ludzkimi problemami, chodź dotyczyły różnych sfer ludzkiego życia od szarej codzienności zaczynając, aż na pytanie o istnienie Boga kończąc. To ja zawsze byłam tą, której ludzie się zwierzali. Pomagałam najlepiej jak umiałam ,bo dla mnie zawsze najważniejszy jest drugi człowiek. Nie żyjemy sami dla siebie, ale też dla innych.
  Patrycja Adamska
  Magister kulturoznawstwa, absolwentka religioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat z animacji kultury w PWSZ w Głogowie terapeutka uzależnień.

Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • You must be logged in to reply to this topic.