Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • #13582

  O co chodzi z tą etyką?
  Myślę, że większa część społeczeństwa obawia się tego, że etyka w szkole będzie stanowić zagrożenie dla wiary, ale wcale tak być nie musi .
  Główną rolę w wychowaniu dzieci pełnią rodzice a nie katecheci czy osoby duchowne każdy sam decyduje czy wierzy w Boga czy nie.
  Jako religioznawca myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie aby w szkole mogły odbywały się zajęcia z wiedzy o różnych religiach. Pogodzi to zarówno zwolenników jak i przeciwników etyki.
  Szkoła ma być miejscem swobodnej dyskusji .Najważniejsze nie jest to w co wierzysz i jak modlisz ale to jakim człowiekiem jesteś na co dzień w relacji z innymi. Najpiękniejsze w humanistyce jest nie tylko to, że stawia ona człowieka w centrum swoich działań , ale także jest wolna od uprzedzeń i mentalnych ograniczeń.
  Uważam, że człowiek jest istotą wolną. Nie wolno nam się zamykać na nowe możliwości jakie ofiaruje nam świat, trzeba się tylko nauczyć rozsądnie z nich korzystać .
  Nie bójmy się etyki ,posyłajmy na nią nasze dzieci.
  Patrycja Adamska
  Magister kulturoznawstwa, absolwentka religioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat z animacji kultury w PWSZ w Głogowie terapeutka uzależnień.

Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • You must be logged in to reply to this topic.