Widok 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • #47909
  Marcin
  Participant
  0p

  Polecam książkę Samolubny mózg Dlaczego diety nie działają Profesora dr nauk medycznych Achima Petersa, urodzonego w 1957 roku, jest międzynarodowej sławy badaczem mózgu, internistą i diabetologiem. Kieruje grupą kliniczną Selfish Brain na uniwersytecie w Lubece.

  http://czytam.pl/k,ks_177204,Samolubny-mozg-Peters-Achim.html

  #47922
  Jacek Tabisz
  Keymaster
  1p

  Hej Marcinie! Co szczególnie zachęciło Cię w tej książce? Powstaje na szczęście coraz więcej pozycji na temat współczesnych badań nad mózgiem. Czytałem kilka, wszystkie były ciekawe. Co jest szczególnie godnego polecenia w dziele Petersa?

  #575
  Marcin
  Participant
  0p

  W prasie (szczególnie kobiecej) często poruszany jest temat przeróżnych diet. Warto spojrzeć na diety z naukowego punktu widzenia, zanim zaczniemy stosować jedną z nich :). Samolubny mózg – z porcji 200g glukozy przyjmowanej przez człowieka mózg domaga się aż 130g. Ciekawe jest też, że gdybyśmy zostali zmuszeni do głodowania mózg będzie żył kosztem naszych organów. Gdy badano zwłoki żołnierzy, którzy na wojnie zostali pozbawieni dostępu do żywności, ich organy zmniejszyły się do 40%, tymczasem mózgi o niecałe 2%. W stanie kryzysu energetycznego ten samolub zawsze przeforsuje żądanie uzupełnienia zapasów energii – nawet wbrew naszej woli! Autor wyjaśnia w książce, że kluczem do skutecznej diety jest mózg. Dowiemy się też dlaczego jedni jedzą dużo i są szczupli gdy inni wręcz przeciwnie.

  #633
  Kaja Bryx
  Keymaster
  0p

  Brzmi ciekawie, dzięki za informację! Chyba sprezentuję tę książkę kilku znajomym 😉

  #634
  GrzegorzR
  Keymaster
  0p

  Mnie, mnie! Książkę!
  Kaju, a Ty już zdrowa o tej porze?

  #665
  Jacek Tabisz
  Keymaster
  1p

  Bardzo ciekawe, ale w sumie nie dziwne. Przecież cała nasza świadomość to mózg. Myślę, że każdy wolałby stracić na zawsze rękę, niż świadomość (de facto to jest śmierć).

  #955
  Zawisza
  Participant
  0p

  Najważniejsza jest dusza. Mózg jest tylko narzędziem duszy. Sądzę, że większość lekarzy się z tym zgadza. Ja nie spotkałem się nigdy z lekarzem, który sądziłby inaczej. Moja kuzynka jest dr medycyny i codziennie chodzi na Mszę Świętą.

  #976
  admin
  Keymaster
  0p

  Nie zapominajmy też o Duchu. Wodzisławie Duchu np. Przed dyskusją o duszy i umyśle proponuję lekturę:
  http://www.fizyka.umk.pl/publications/kmk/09-Wolna%20wola.pdf
  http://www.fizyka.umk.pl/publications/kmk/99dusza.pdf

  A co do lekarzy, w tym doktorów, cóż, znam i takich, którzy wierzą w homeopatię i wpływ księżyca, i takich, którzy trzymają się nauki i koncepcja duszy jest dla nich tylko anegdotą na równi z czakramami.

  #1558
  Zawisza
  Participant
  0p

  Nauka nie przeczy istnieniu duszy. Gdzie Pan wyczytał coś przeciwnego? Chyba w jakiś pisemkach propagandowych…

  #1571
  admin
  Keymaster
  0p

  🙂 w istnienie duszy, czyli czego? Udało się panu zapoznać z zalinkowanymi materiałami Ducha? Zapewniam, że to nie pisemko propagandowe.

  #1600
  Majkel
  Participant
  1p

  Jak ktoś zmierzy duszę to można serio o tym pogadać.

  #1664
  +1
  Freja Draco
  Participant
  0p

  @Zawisza
  > Nauka nie przeczy istnieniu duszy.

  Nauka nie przeczy również istneiniu Zagukrypudypoda.
  Korzystając z okazji pozwoliłam sobie umieścić jeden z rzeczonych Zagukrypudypodów (ostrym końcem) w Pańskiej czaszce. Informuję, że od tej pory będzie on tam tkwić już na stałe. Ponieważ zaś nauka nie wypowiada się na temat Zagukrypudypodów i nic na nie nie umie poradzić, będzie Pan teraz zmuszony chodzić z nim w głowie, o ile nie poprosi mnie Pan o jego usunięcie.

Widok 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12 wszystkich)
 • You must be logged in to reply to this topic.