Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • #12584

  Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego
  Każdy z nas nie zależnie od wieku, stanu zdrowia ma jakieś pasje, marzenia. Wiele kobiet chodzi obecnie na fitness. Modne stało się prowadzenie zdrowego trybu życia. Ja też jeżdżę wózkiem na rehabilitację, odżywiam się zdrowo, jestem wegetarianką, uczę się, aby móc rozwiać swoje zainteresowania. Jak każda kobieta lubię ładnie się ubrać, to pozytywnie wpływa na moje samopoczucie.
  Dziecięce Porażenie Mózgowe ma różne stopnie nasilenia, Nie należy się go obawiać, gdyż nie jest ono zaraźliwe, podobnie jak depresja, która występuje przy chorobach o charakterze przewlekłym.
  Nikomu w dzisiejszych czasach nie jest łatwo żyć. Problemy z pracą, brak mieszkania, każdy problem wydaje się najważniejszy, ale skoro jesteśmy już na tym świecie znaczy, że jesteśmy tu potrzebni. Czasem potrzebujemy jedynie czasu by móc w nim znaleźć swoje miejsce.
  Niczego nie wolno robić na siłę, czasem wystarczy jedynie odrobina odwagi, aby być sobą. Porażenie Mózgowe to nie tylko choroba ciała, układu nerwowego ale też i duszy. Trzeba więc robić wszystko, aby zapobiegać nawrotom depresji. Bardzo pomocni będą tu przyjaciele, domowe zwierzęta. Pozytywnych energii i emocji dostarczą nam też podróże, ciepła kąpiel czy czytanie. Trzeba pamiętać o tym, że depresja to choroba cywilizacyjna, która może dotknąć każdego, a połowa z nas ma ją przynajmniej raz w życiu.
  Dzisiejsze społeczeństwo funkcjonuje w przekonaniu, że każdy powinien radzić sobie sam. To prawda, ale czasem trzeba z empatią i troską pokazać człowiekowi możliwe drogi, by w ten sposób pobudzić go do działania.
  Patrycja Adamska
  Magister kulturoznawstwa, absolwentka religioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat z animacji kultury w PWSZ w Głogowie terapeutka uzależnień.

Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • You must be logged in to reply to this topic.