Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • #12668

  Znaczenie czytania w życiu osób niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają szczególne potrzeby edukacyjne. Potrafią wiele osiągnąć ale wymaga to często wiele wyrzeczeń i determinacji zarówno od nich samych jak i ich bliskich.
  Problemy z czytaniem, z matematyką to codzienność osób z porażeniem mózgowym ,ale dziś na szczęście istnieje już kalkulator ,autokorekta ,czy zegarki elektroniczne, można sobie jakoś radzić.
  Młodzież niepełnosprawna bywa często nadwrażliwa, ale najbardziej na świecie pragnie towarzystwa kolegów i koleżanek ,takie osoby chcą się bawić, spotykać, chodzić do kina.
  Czytanie książek wpływa na naszą osobowość, na to jak widzimy otaczający nas świat . Osoby niepełnosprawne potrzebują akceptacji ze strony otoczenia, ma to pozytywny wpływ na samoocenę i poczucie atrakcyjności.
  Należy pomagać dzieciom z takimi potrzebami sprawi to, że będą one miały w ten sposób większą motywacje i chęć do nauki, będą się czuły potrzebne i pełnowartościowe. Rodzice często skupiają się jedynie na rehabilitacji ruchowej a przecież ta społeczna jest równie ważna ponieważ daje dziecku szanse na lepszą przyszłość.
  Trzeba tylko mieć na uwadze też i to, że każdy z nas ma jakieś marzenia, że to czasem właśnie nauka nadaje życiu sens.
  Patrycja Adamska
  Magister kulturoznawstwa, absolwentka religioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat z animacji kultury w PWSZ w Głogowie terapeutka uzależnień.

Widok 1 wpisów (z 1 wszystkich)
 • You must be logged in to reply to this topic.