• sobota, 19 września 2020 r.

Politeizm nie jest dobrym lekiem na monoteizm. Jacek Tabisz

 

Niektórzy z nas, zmęczeni od dzieciństwa monoteizmem idealizują politeizm. Tymczasem politeizm to często między innymi ofiary z ludzi i wiele innych przykrych rzeczy. Warto zatem odejść nie tylko od boga, ale i od bogów oraz bogiń. 

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  9 stycznia 2019 at 00:23 - odpowiedz

  warto to przypomnieć bo faktycznie wielu idealizuje politeizm zwłaszcza słowiańskich brodatych bożków : )

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   9 stycznia 2019 at 00:46 - odpowiedz

   Dokładnie tak! 

 2. Dziwer
  9 stycznia 2019 at 04:27 - odpowiedz

  Tyle, że to problem, który praktycznie nie istnieje. Ci niektórzy z nas zmęczeni monoteizmem idealizujący politeizm to niezwykle rzadkie przypadki, co najwyżej ktoś od czasu do czasu powie, że politeizm jest lepszy od monoteizmu, co nie znaczy, że idealizuje ten pierwszy. Osobiście nigdy w życiu nie spotkałem kogoś idealizującego piliteizm, bo się zmęczył monoteizmem, spytałem parę osób w rodzinie i też takowych nie poznali.

  • Vernon_Roche
   9 stycznia 2019 at 22:16 - odpowiedz

   Tyle, że to problem, który praktycznie nie istnieje. 

   Dokładnie tak.
   ====
   Osobiście nigdy w życiu nie spotkałem kogoś idealizującego piliteizm, bo się zmęczył monoteizmem, spytałem parę osób w rodzinie i też takowych nie poznali.
   —-
   Może Jacek Tabisz słuchał Donatana? 🙂
   I oglądał Legendy Polskie Allegro na YouTube? 🙂

 3. Lucyan
  9 stycznia 2019 at 08:26 - odpowiedz

  Nikt nie idealizuje. Żeby jakis bożek został w głowie to potrzeba indoktrynacji w wieku lat 4-10. Potem już za pozno. Można sobie poskakac wokoł ognia, powygłupiac, rodzimowiercze zabawy, wypic piwo, powspominac stare słowianskie czasy, zanim nam brutalnie zaserwowano żydowskiego boga, ale nikt nie traktuje słowianskich bożkow na serio. Podobnie można by zrobic wieczorek ku czci Posejdona … Ale spokojnie, jak islam juz zawładnie Europą to i tak jestesmy uratowani! Bo przeciez islamski bog to ten sam co żydowski. Pan Jacek może sie uspokoic, Europa i swiat nie bedzie czcił innego boga. 

 4. Henryk
  10 stycznia 2019 at 13:22 - odpowiedz

  Ja wybieram Latającego Potwora Spaghetti. Nie ma problemu mono czy poli. To jest przyszłość religii czego sobie i Wam życzę.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *