• środa, 21 października 2020 r.

Rodzina, kraj czy ludzkość? Jacek Tabisz

 

Nasila się konflikt między kosmopolitami a patriotami. Może jednak można pogodzić oba stanowiska i znaleźć złoty środek? 

Podobne materiały

3 komentarze

 1. MICHAL
  14 stycznia 2020 at 20:22 - odpowiedz

  Ewolucja biologiczna Homo sapiens trwała miliony lat, ewolucja grup ludzkich dziesiątki tysięcy, ewolucja kulturowa tysiące lat a ewolucja techniczna ostatnich pare setek lat ze szczególnym przyspieszeniem(informatycznym) w ostatnich kilkudziesięciu

  Wobec późniejszych a szczególnie tej ostatniej ewolucja biologiczna jest bezradna(czasowo – nie wspomagana potrzebuje tysięcy pokoleń a do tego istotne zmiany zachodzą już co pokolenie i nie ma żadnych szans na dostosowanie)

  Wg mnie sytuacja jest na tyle zła, że będziemy musieli terraformowac Ziemie a nie jakiegoś tam Marsa.

  Ludzkość przekroczyła rozsądną szybkość rozwoju i jej kultura a szczególnie technika przekroczyła barierę asymilacji i nie jest to do cofnięcia(wiedza raz zdobyta nie przepadnie).

  Przy okazji wpadła w pułapkę przyspieszonej destrukcji środowiska. I dlatego koniecznym jest zjednoczenie się jej do

  gigantycznych projektów eliminacji wytwarzania energii z kopalin(energii Słońca gromadzonej przez setki milionów lat a uwalnianej przez setki lat).

  Dlatego albo w perspektywie kilkunastu (góra kilkudziesięciu) lat dojdziemy do MadMaxiLandu czy ZombiLandu albo skupimy się na użyciu energii wyłącznie wprost ze Słońca(w miejsce energii z kopalin) i przeznaczyć jej istotną część na rekultywację i oczyszczanie (poprzez redukcję z CO2, metanu czy podobnych + woda, do tlenu wody i wodoru (tego ostatniego jako paliwa pośredniego). Wg. mnie musimy budować elektrownie słoneczne na pustyniach i na orbicie(wspomagając się energia jądrową czy termojądrową).

  Przy okazji możemy dzięki elektrowniom słonecznym pochłaniać czy nawet odbijać część docierającego do nas promieniowania słonecznego.

 2. Benbenek
  14 stycznia 2020 at 21:43 - odpowiedz

  Trzeba pogodzic troske o rodzine, kraj i swiat. Dobro bliskich nam ludzi  jest

  kompatybilne z dobrem dalekich ludzi. Nie ma sprzecznosci. Jedyna trudnosc to brak czasu i finansowych srodkow na wszystkie potrzeby . Stad koniecznosc priorytetow.

   

  • Benbenek
   15 stycznia 2020 at 19:08 - odpowiedz

   O! Wiedzę że ktoś nadaje pod moim nickiem! 

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *