• czwartek, 9 kwietnia 2020 r.

Uczynić Niemcy bardziej pro-NATOwskimi

Jako germanofil chciałbym omówić pokrótce trudny element polityki niemieckiej, jakim jest moim zdaniem stosunek tego kraju do NATO. Dziwi mnie też bierna polityka Polski w relacjach polsko – niemieckich. Wbrew pozorom współczesne NIemcy można przekonać do korekt w polityce zagranicznej i Polsce również swego czasu to się udało. Podważanie roli NATO jest dla naszego kraju i dla Europy w oczywisty sposób niekorzystne. Polska, będąca pograniczem NATO, zdaje sobie dobrze z tego sprawę niezależnie od tych czy innych rządów. Więcej na filmie: 

 

 

Tu całość – kliknij

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  27 lutego 2020 at 02:25 - odpowiedz

  .

 2. Janusz
  Janusz
  27 lutego 2020 at 03:54 - odpowiedz

  Wazny problem poniewaz NATO jest jedyna sila jaka moze chamowac globalne ambicje Rosji.

  Dla Putina Ukraina w NATO to bylby potencjalniy ciern w boku Rosji.

  Niemcom trudno poprzec NATO 

  biorac pod uwage uzaleznienie od 

  rosyjskiej nafty i gazu.

   

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  27 lutego 2020 at 20:27 - odpowiedz

  No niestety, dlatego m.in mówi się, że ruch ekologistyczny pracuje dla Rosji – zwalczając elektrownie atomowe, które np Francji dają niezlaeżność od Rosji.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *