• wtorek, 20 października 2020 r.

Uczyć się przez całe życie. Irena Pańków i Andrzej Dominiczak

 

Andrzej Dominiczak rozmawia z prof. Ireną Pańków o uniwersytecie trzeciego wieku. Tego typu wszechnice wychodzą na przeciw zmianom demograficznym w rozwiniętych społeczeństwach – ludzie żyją dłużej, mają też mniej dzieci. Warto zatem pamiętać, że uczymy się całe życie, zaś starość to nie tylko problem, lecz również szansa na swobodne rozwijanie swoich pasji i zainteresować, czasem pod kuratelą najwybitniejszych akademików. 

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Janusz
  Janusz
  9 lutego 2019 at 04:47 - odpowiedz

  Bardzo wazny temat .Istotny dla spoleczenstwa i

  indywidualnych osob. Nasza anatomia  umozliwia uczenie sie do konca ycia. W miare nabywania nowej wiedzy powstaja w mozgu nowe polaczenia umozliwiajace zapamietanie nowej 

  informacji i uzycia jej w rozumowaniu.

  • Andrzej
   Andrzej
   9 lutego 2019 at 12:52 - odpowiedz

   🙂

  • Andrzej
   Andrzej
   9 lutego 2019 at 14:06 - odpowiedz

   Anatomia umożliwia jak najbardziej, ale wiele innych cech czy predyzpozycji wręcz się doamaga tego, zeby sie uczyć całe życie. Jets rowiez mnsotwo argumentów espolecznych, a nawet politycznych, coraz wazniejszych, gdyz generacja 50 i 60 plus to coraz większa częśc elektoratu,  Dla wszytskich byłoby lepiej, gdyby bbcie i ddzikowie pomgalai wnukom w dorosleniu zamist, jak dotad, uczyć się od nich i infantylizowac.  

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *