Kobiety a ekonomia. Matyaszek-Szarek, Kois-Żurek, Dolot i Hańderek

 

W ramach Kultury Wykluczenia odbyła się debata na temat roli kobiet w ekonomii. Na ile kwestie ekonomiczne nadal dyskryminują kobiety?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Kobiety a ekonomia. Matyaszek-Szarek, Kois-Żurek, Dolot i Hańderek”

  1. "…Na ile kwestie ekonomiczne nadal dyskryminują kobiety?…" – co to znaczy? ekonomia jest dla wszystkich taka sama. Tak jak rzeczywistość jest taka sama. Nawet Simone de Beauvoir nie widziała szansy by np. wycenić ekonomicznie ciążę w kategoriach pracy by wyrównać warunki obu płci na rynku..

    1. A ja nie bardzo rozumiem co znaczy, że rzeczywistość dla każdego jest taka sama. Chodzi o to, że na przykład wszyscy mamy potrzeby fizjologiczne? Bo raczej nie o to, że jeden żyje na kole podbiegunowym a drugi w sercu Afryki, jeden cieszy się z wolności a inny spędza czas za kratkami. Jeśli częścią rzeczywistości są prawa, które dyskryminują to i owszem, dla wszystkich ten fakt może być jednakowy, co nie oznacza, że rzeczywistość osoby dyskryminowanej i niedyskryminowanej jest taka sama. Fakty są takie same, rzeczywistość bywa różna dla różnych ludzi. Podobnie rzecz ma się z ekonomicznymi kwestiami, taką kwestią może być właśnie dyskryminacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × four =