Ameryka Łacińska. Piotr Napierała i Jacek Tabisz

 

Ameryka Łacińska jest dość nieznana, prawie tak jakby leżała na innej planecie. A jest przecież częścią cywilizacji wywodzącej się z Europy. Dlatego zapraszamy Was na bardzo pouczającą wycieczkę po Ameryce Południowej, omawiając po krótce sytuację polityczną i społeczną w leżących na tym kontynencie państwach.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Ameryka Łacińska. Piotr Napierała i Jacek Tabisz”

  1. Zapomnieliście o Salwadorze.
    🙂
    Małżeństwa osób tej samej płci są legalne nie tylko w Urugwaju, ale też w Brazylii, Argentynie, Urugwaju i Kolumbii, poza tym w niektórych stanach Meksyku. W kilku krajach są też związki partnerskie lub podobne rozwiązania, szczególnie ciekawym przypadkiem jest tu Kostaryka, gdzie odpowiednią ustawę przegłosowano w parlamencie przez przypadek.
    🙂

  2. Ale fajny materiał. Kawał wciąż nieznanego świata, podobnie jak Afryka. BTW – w Hiszpanii nieopodal nas było miasteczko, gdzie jednym z serwisów były „call centers”. Oprócz internetu budki telefoniczne, jak dawniej na polskich pocztach z telefonami IP, a na ścianach zegary pokazujące czas w Peru i Ekwadorze. Sam korzystałem do USA. Tanio i super jakość. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − cztery =