Andrew James William Copson is Chief Executive of Humanists UK (formerly known as the British Humanist Association), a position he has held since 1 January 2010, and former Director of Education and Public Affairs at the British Humanist Association from 2005 to 2010. In 2015, Copson was elected President of Humanists International (then known as the International Humanist and Ethical Union), the global umbrella body for atheist, Humanist, sceptic and secularist organisations.
O autorze wpisu:
Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl
Nie na temat i nie po angielsku, ale wczoraj był wtorek, a nowego programu nie ma. Czyżby przerwa wakacyjna?
Teraz dopiero zauważyłem, że coś się pojawiło. Ale dzisiaj nie jest wtorek ani piątek. Widzę, że redakcja ma dość luźne podejście do czasu ukazywania się programów.